هزینه روزانه هر مرغ گوشتی چقدر است؟

هزینه روزانه هر مرغ گوشتی

پرورش مرغ یکی از کسب و کارهای پرسود و پردرآمد است که هر فردی می تواند کم کم آن را آغاز کند. البته شما برای پرورش مرغ باید ابتدا مشخص کنید و ببینید که قصد پرورش مرغ گوشتی را دارید یا پرورش مرغ های تخم گذار. مرغ گوشتی به خاطر اینکه یکی از پرمصرف ترین مواد غذایی مردم کشورمان است، کسب و کاری بر سودی به حساب خواهد آمد. در کنار سوددهی هزینه هایی را نیز  برای شما در بر خواهد داشت. به نظر شما هزینه روزانه هر مرغ  گوشتی چقدر است؟

شما می توانید با جمع آوری اطلاعات و استفاده از تجربیات مختلف به راحتی این کسب و کار را آغاز کنید. اما همان طور که گفتیم باید برای انجام این کار ابتدا اطلاعات لازم را به دست آورید. یکی از این اطلاعات مهمی که باید کسب کنید مربوط به هزینه ها است. آیا می دانید که هزینه روزانه هر مرغ گوشتی چقدر است؟

برای پرورش مرغ گوشتی چقدر هزینه و بودجه مورد نیاز است؟ پیشنهاد میکنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا هر آنچه را که لازم است در خصوص هزینه های روزانه مرغ گوشتی بدانید.

پرورش مرغ گوشتی

بیش از اینکه در مورد هزینه های مربوط به مرغ گوشتی صحبت کنیم بهتر است کمی در مورد پرورش مرغ های گوشتی صحبت کنیم. پرورش مرغ گوشتی به خاطر مصرفی که مردم کشورمان دارند می تواند انتخاب بسیار مناسبی باشد زیرا شما با بازار مصرف خوبی مواجه هستید.

اگر قصد آغاز این کسب و کار را دارید می توانید امیدوار باشید که خروجی زودهنگامی از سرمایه خود داشته باشید. یک جوجه می تواند در مدت 45 الی 50 روز تبدیل به یک مرغ کامل شود و برای فروش نیز شما بتوانید روی آن حساب کنید. البته باید به محل نگهداری، تغذیه و واکسیناسیون این پرندگان توجه کنید زیرا بخش عمده ای از هزینه روزانه مرغ گوشتی مربوط به تغذیه و محل نگهداری این پرندگان است.

هزینه روزانه هر مرغ گوشتی
هزینه روزانه هر مرغ گوشتی

هزینه روزانه نگهداری از یک مرغ گوشتی به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه روزانه هر مرغ  گوشتی به عوامل مختلفی بستگی خواهد داشت. نوع پرورش و نگهداری، منطقه جغرافیایی برای پرورش، تورم، خرید جوجه، نوع تغذیه، میزان متقاضی در بازار و بسیاری از گزینه های دیگر از جمله مواردی هستند که می تواند هزینه روزانه هر مرغ  گوشتی را تحت تاثیر قرار دهد. به هزینه های گفته شده، هزینه هایی چون هزینه آب و دان، تجهیزات، تاسیسات، نگهبانی، دارو، برنامه واکسیناسیون و غیره را به هزینه روزانه هر مرغ  گوشتی اضافه کنید. شما می توانید با توجه به شرایط کسب و کار خود و کسب اطلاعات جامع محاسبات گوناگون را انجام دهید.

هزینه تهیه جوجه

یکی از مهم ترین هزینه روزانه هر مرغ  گوشتی خواهید داشت، هزینه مربوط به تهیه جوجه است. بدون داشتن جوجه نمی توانید این کسب و کار را آغاز کنید. جوجه نژاد های مختلفی دارد. اگر بخواهیم برخی از نژادهای جوجه های گوشتی را معرفی کنیم باید به مواردی مانند جوجه گوشتی پلاس و جوجه گوشتی راس اشاره کنیم.

از نظر قیمت نیز این بخش از هزینه ها بستگی به نوع انتخاب شما خواهد داشت. برای مثال یک نوع جوجه گوشتی از نژاد جوجه گوشتی پلاس در حال حاضر قیمتی حدود 41 هزار تومان خواهد داشت. البته این قیمت روز خواهد بود و با تورم و نرخ اقتصادی تغییر خواهد کرد. اگر شما 1000 جوجه تهیه کنید، هزینه شما 41 میلیون تومان خواهد بود. توجه کنید که در هنگام خرید جوجه حتما باید در نظر داشته باشید که جوجه خریداری شده شما بیمار نباشد زیرا این کار می تواند تمامی هزینه های شما را به هدر دهد.

فراهم کردن محل مناسب برای نگهداری مرغ گوشتی

یکی نکات مهم و تاثیری گذاری که می تواند در هزینه های روزانه هر مرغ گوشتی نیز تاثیر گذار باشد، فراهم کردن شرایط و محل نگهداری از جوجه ها و مرغ های گوشتی است. فراهم کردن محلی که قرار است جوجه ها را در آن نگهداری کنید از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است زیرا شما باید در زمان آغاز فعالیت خود نیز بودجه ای را برای آن در نظر بگیرید.

برای مثال اگر قصد پرورش 500 جوجه گوشتی را دارید به فضای سالن های بسیار بزرگی نیاز نخواهید داشت. حتی شما می توانید با تهیه یک حیاط خلوت نیز این کسب و کار را آغاز کنید. برای مثال اگر در روستا زندگیی می کنید قادر خواهید بود در فضایی که در روستا در اختیار دارید به راحتی کسب و کار پرورش مرغ گوشتی را شروع کنید. این کار باعث می شود هزینه های مربوط به فراهم کردن محل مناسب به جهت نگهداری از مرغ گوشتی از بین برود.

هزینه روزانه هر مرغ گوشتی
هزینه روزانه هر مرغ گوشتی

برای نگهداری مرغ گوشتی چقدر سرمایه مورد نیاز است؟

اکنون که دانستید چه عواملی می تواند در هزینه روزانه هر مرغ گوشتی تاثیر گذار باشد، باید بدانید چقدر سرمایه برای راه اندازی این کسب و کار توسط یک کارآفرین نیاز خواهد بود. برای اینکه شما بتوانید مرغ گوشتی را نگهداری کنید، هزینه ها به دسته های مختلفی تقسیم خواهد شد. به صورت کلی نمی توان گفت که شما چقدر بودجه برای این کسب و کار نیاز خواهید داشت زیرا هر کس بر اساس فضای مورد نیاز و تعداد جوجه گوشتی که برای پرورش انتخاب می کند هزینه های  متفاوتی خواهد داشت.

برای مثال نمی توان هزینه های روزانه پرورش مرغ گوشتی برای فردی که 2 هزار جوجه پرورش می دهد را با افرادی که تنها قصد فروش 500 عدد جوجه گوشتی را دارند با یکدیگر مقایسه کرد. اما در مجموع می توان بر اساس ابعاد و اندازه و وزن مرغ برای هر فردی متغیر خواهد بود.

برای دریافت دقیق سرمایه اولیه برای تاسیس مرغداری، هزینه روزانه هر مرغ  گوشتی و یا شروع این کسب و کار می توانید از متخصصان سایت طیوران سازه مشورت بگیرید. شرکت طیوران سازه بعنوان مشاور و تجهیز کننده سالن های پرورش طیور می تواند کار ما را در این زمینه بسیار آسان گرداند.

مشاوره قبل از آغاز کسب و کار

شروع کسب و کار پرورش مرغ گوشتی جزو کارهای بر ریسکی است که شما انجام خواهید داد زیرا اگر در یک قسمت از این کار نتوانید موفق عمل کنید تمام هزینه ها و انرژی هایی که صرف این کار کرده اید هدر خواهد رفت. بهترین کار برای اینکه بتوانید در کسب و کار پرورش مرغ گوشتی موفق عمل کنید و از شکست های احتمالی فرار کنید، دریافت مشاوره و راهنمایی از افرادی است که در این زمینه مهارت و تخصص لازم را دارند.

شرکت طیوران سازه یکی از برترین مشاوران و راهنمای شما در این مسیر خواهد بود. مجموعه طیوران سازه می تواند با تجهیز سالن های پرورش طیور و ارائه مشاوره برای شما به مانند یک راهنمای جامع کامل شما را تا انتهای مسیر موفقیت همراهی کند.

اگر قصد دارید در مسیر کسب و کار پرورش مرغ موفق عمل کنید و به سود دهی بالا برسید پیشنهاد میکنیم حتما ابتدا مشاوره های لازم را از کارشناسان مجموعه طیوران سازه دریافت کنید. هزینه روزانه هر مرغ  گوشتی به همراه مخارج کلی را متخصصان طیوران سازه برای شما مشخص خواهند کرد.

هزینه روزانه هر مرغ گوشتی
هزینه روزانه هر مرغ گوشتی

نتیجه گیری

در این مطلب از طیوران سازه سعی کردیم به خوبی در مورد هزینه روزانه هر مرغ  گوشتی با شما صحبت کنیم. دانستید که برای آغاز این کسب و کار چه بخش هزینه هایی پیش روی شما خواهد بود. اگر قصد به کارگیری راهکار مناسب برای کاهش هزینه های روزانه مرغ گوشتی را دارید پیشنهاد میکنیم حتما مشاوره های لازم از کارشناسان مجموعه طیوران سازه را دریافت کنید.

حتی اگر سوالی در مورد هزینه های روزانه و کلی پرورش مرغ گوشتی دارید نیز می توانید تمامی سوالات خود را در انتهای این مطلب برای ما به اشتراک بگذارید تا پشتیبانان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات شما عزیزان پاسخ دهند. پیشنهاد میکنیم در صورت تمایل از تجربیات خود در کسب و کار پرورش مرغ گوشتی نیز در این قسمت نظراتی را برای ما بنویسید. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید و موثر واقع شده باشد.

سوالات متداول

هزینه روزانه نگهداری از یک مرغ گوشتی به چه عواملی بستگی دارد؟

نوع پرورش و نگهداری، منطقه جغرافیایی برای پرورش، تورم، خرید جوجه، نوع تغذیه، میزان متقاضی در بازار و بسیاری از گزینه های دیگر

بهترین مشاور برای محاسبات روزانه مرغ گوشتی کدام گزینه است؟

طیوران سازه

بخش عمده ای از هزینه روزانه مرغ گوشتی را چه چیزی پر می کند؟

تغذیه و محل نگهداری

نویسنده
دیدگاه کاربران
۴ دیدگاه
 • مسعود ۱۳ آبان ۱۴۰۲ / ۱:۵۰ ق٫ظ

  باسلام…من خودم حدود ۴۸ سال دارم و۳۷ ساله که مرغداری دارم دریکی از شهرستانهای اصفهان..نمیگم سود نکردم ولی قبلا که دان از جمله ذرت وسویا ها کیغیت داشت و داروها مرغ درست عمل نمیومد .حالا که تمام شده تقلب یگی بحث سویا که من خالی کردم حدود ۳۰٪بار خاک بوده ..من را به خاک سیاه نشاند.ویروس هم زیاد شده که من این دوره ۲۳هزار ریختم ۱۴۵۰۰ تلفات داشتم…اینهائی که تبلیغ میکنند بگید اول دان وبار کرغدارهائ گه چوجه دارن تامین گنید وبعد مارا تشویق به زدن مرغداری کنید…تورا خدا گول این چیزها را نخورید..اواز دقل از دور خوش است…باین سرمایه ای که میکنید کارخای بهتری هست…به خدا حرف من را گوش کنید…

  • مدیر سایت ۹ آذر ۱۴۰۲ / ۷:۲۵ ب٫ظ

   سلام دوست عزیز، همانطور که میدانید در پرورش مرغ صنعتی دان از طریق دولت تامین میشود که بصورت تضمینی بوده و تا کنون ما شاهد چنین اتفاقاتی نبوده ایم. اگر این اتفاق رخ دهد میتوانید پیگیری نمایید.
   در پرورش مرغ بومی هم که خودتان باید دان تهیه نمایید که کافیست از مراکز معتبر دان تهیه نمایید تا دچار چنین مشکلاتی نشوید.
   سوالی بود در خدمتتون هستیم

 • جمشید ۲ آبان ۱۴۰۲ / ۴:۵۸ ب٫ظ

  باسلام وخسته نباشید بنده ۵۰درصدکاروبلدم زمیندارم ۳هکتاراب برق گاز جاده هست و۳۰هکنترزمین کشاورزی دارم درمو ردیک مرغ گوشتی ازجوجه ۴۵روز چقددان میخوره سوال دارم ونقشه مرغداری گوشتی

  • مدیر سایت ۱۲ آبان ۱۴۰۲ / ۱۱:۰۹ ب٫ظ

   سلام و احترام، بصورت میانگین تا سن ۸ هفتگی هر مرغ گوشتی روزانه ۵۵۰ گرم دان بصورت حدودی مصرف میکند.
   سوالی بود در خدمتتون هستیم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *