جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

هزینه های راه اندازی پرورش بلدرچین چقدر است؟

هزینه های راه اندازی پرورش بلدرچین

اولین سوالی که ذهن علاقه مندان به پرورش بلدرچین را به خود درگیر می کند، این است که هزینه های راه اندازی پرورش بلدرچین چقدر است؟ پرورش بلدرچین یکی از بهترین و پرطرفدار کسب و کارها در کشور است که افراد بسیاری دوست دارند با شروع آن به درآمد زایی برسند. وجود مزایای بسیار زیاد مانند رشد سریع، تولید تخم و گوشت با ارزش غذایی بالا، مقاومت در برابر بیماری‌ها و هزینه‌های نسبتاً پایین پرورش باعث شده این شغل مورد توجه بسیاری از افراد قرار  بگیرد.

شما هم اگر علاقه مند به شروع پرورش بلدرچین هستید و دوست دارید این کسب و کار را هر چه سریع تر آغاز کنید، ابتدا باید هزینه های راه اندازی پرورش بلدرچین را بدانید. در این مطلب از سایت طیوران سازه شما را به طور کامل با هزینه های راه اندازی پرورش بلدرچین اعم از هزینه های جاری و ثابت آشنا خواهیم کرد. برای اطلاعات بیشتر تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید. مطالعه این مطلب به 5 دقیقه زمان نیاز خواهد داشت.

هزینه ای اولیه پرورش بلدرچین شامل چه مواردی می شود؟

پرورش بلدرچین را می توان با سرمایه گذاری نسبتاً کم هزینه آغاز کرد و با همین سرمایه کم به درآمدزایی بالایی دست پیدا نمود. اما زمانی شما می توانید درآمدزایی مناسبی را تجربه کنید که بتوانید هزینه های راه اندازی پرورش بلدرچین را به درستی بشناسید و برآورد کنید.

هزینه های اولیه پرورش بلدرچین شامل اجاره یا خرید محل پرورش، خرید تجهیزات و تاسیسات، خرید جوجه بلدرچین و خرید دان می باشد. در کنار هزینه های اولیه ثابت باید هزینه های جاری را نیز در نظر بگیرید. هزینه های جاری پرورش بلدرچین شامل هزینه آب و برق، هزینه کارگر و هزینه های بهداشتی و دامپزشکی است.

هزینه های راه اندازی پرورش بلدرچین
هزینه های راه اندازی پرورش بلدرچین

بررسی هزینه های اولیه پرورش بلدرچین

ابتدا در این قسمت هزینه های اولیه پرورش بلدرچین را مورد بررسی قرار خواهیم داد و سپس به بررسی هزینه های جاری می پردازیم. مهمترین هزینه های اولیه پرورش بلدرچین به شرح زیر می باشد:

اجاره یا خرید محل پرورش

اولین قدم برای در نظر گرفتن هزینه های راه اندازی پرورش بلدرچین محل پرورش بلدرچین اجاره یا خرید محل پرورش است. مکانی که بلدرچین در آن پرورش داده می شود، باید به خوبی عایق بندی شده باشد تا بلدرچین ها در آن از شر رطوبت و سرما در امان باشند.علاوه بر عایق بندی مکان مورد نظر باید دارای سیستم تهیه مناسب و استاندارد باشد تا بلدرچین ها بتوانند بهترین راندمان کاری را از خود به جای بگذارند.

هزینه اجاره یا خرید مکان پرورش بلدرچین به عوامل مختلفی مانند متراژ، موقعیت جغرافیایی و امکانات بستگی خواهد داشت. به طور مثال هر چقدر متراژ مکان مورد نظر بالاتر باشد شما هزینه بیشتری را برای اجاره و خرید پرداخت خواهید کرد.

 خرید تجهیزات و تاسیسات

تجهیزات و تاسیسات مورد نیاز برای پرورش بلدرچین شامل مواردی چون سیستم گرمایشی و سرمایشی، قفس بلدرچین ، سیستم روشنایی، سیستم تهویه، دماسنج و رطوبت سنج، سیستم آبرسانی و سیستم جمع آوری تخم می شود که هر کدام از  این تجهیزات با توجه به کیفیت و برند هزینه های متفاوتی را در بر خواهند داشت.

خرید جوجه بلدرچین

از دیگر هزینه های جاری برای راه اندازی پرورش بلدرچین می توان به خرید جوجه ها اشاره کرد. هزینه خرید جوجه بلدرچین با توجه به نژاد، سن و اندازه متفاوت است. توصیه ما به شما این است که خرید جوجه بلدرچین ها را از مراکز معتبر و دارای مجوز انجام دهید تا در حین انجام کار با مشکلات متعدد رو به رو نشوید.

هزینه های راه اندازی پرورش بلدرچین
هزینه های راه اندازی پرورش بلدرچین

خرید غذای بلدرچین

یکی دیگر از گزینه هایی که جز هزینه های راه اندازی پرورش بلدرچین به شمار می رود، غذای بلدرچین است. هزینه خرید غذای بلدرچین به نوع غذا و میزان مصرف این پرنده بستگی دارد. خرید دان باید با توجه به کیفیت و متناسب با سن و نیاز بلدرچین انجام شود.

هزینه های جاری پرورش بلدرچین

همانطور که گفتیم هزینه های راه اندازی پرورش بلدرچین به دو قسمت تقسیم می شود که در ابتدا به هزینه های ثابت و اولیه پرداختیم و در این قسمت و در ادامه مطلب به بررسی هزینه های جاری پرورش بلدرچین خواهیم پرداخت. برای کسب اطلاعات بیشتر در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

هزینه آب و برق

گزینه اول از هزینه های جاری که آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد، هزینه آب و برق است. میزان مصرف آب و برق در پرورش بلدرچین به تعداد بلدرچین های سطح سالن، ابعاد و اندازه سالن پرورش و تجهیزات مورد استفاده بستگی دارد. به طور متوسط، هزینه آب و برق برای پرورش بلدرچین در ماه چیزی بین  150 تا 300 هزار تومان خواهد بود.

هزینه کارگر

چنانچه بلدرچین ها را به تعداد بالا و در متراژی وسیع انجام دهید نیاز دارید تا چند کارگر را برای انجام کارهای مختلف استخدام کنید. هزینه کارگر به میزان مهارت و تجربه کارگر و همچنین موقعیت مکانی محل پرورش شما بستگی خواهد داشت. به طور متوسط، هزینه کارگر برای پرورش بلدرچین حدود 6 میلیون تا 12 میلیون تومان در ماه است.

هزینه های بهداشتی و دامپزشکی

واکسیناسیون، سم پاشی و درمان بیماری ها شامل هزینه هایی می شوند که شما باید به صورت دوره ای آن را پرداخت نمایید. هزینه های بهداشتی و دامپزشکی به 3 عامل اصلی تعداد بلدرچین ها، نوع بیماری و شدت آن بستگی دارد. از آنجایی که هزینه های بهداشتی و دامپزشکی متغیر است نمی توان هزینه ثابتی را برایش در نظر گرفت.

عوامل تاثیرگذار برآورد هزینه های پرورش بلدرچین برای هر دوره پرورش

برآورد هزینه های پرورش بلدرچین برای هر دوره پرورش به عوامل مختلفی مانند نوع پرورش (تخمگذار یا گوشتی بودن بلدرچین)، نژاد بلدرچین، تعداد بلدرچین ها، تجهیزات و تاسیسات مورد استفاده و محل پرورش بستگی خواهد داشت.  از آنجایی که هر یک از عوامل فوق می توانند بر هزینه های راه اندازی پرورش بلدرچین تاثیرگذار باشند نمی توان عدد ثابتی را عنوان کرد.

نکات مهم برای کاهش هزینه های پرورش بلدرچین

روش های کاهش هزینه های جاری و اولیه بسیار زیاد است. برای کاهش هزینه های پرورش بلدرچین، می توانید از نکاتی که در ادامه مطلب به آن اشاره خواهیم کرد استفاده کنید.

استفاده از قفس بلدرچین

استفاده از قفس های استاندارد با جلوگیری از پرت دان و افزایش راندمان تخمگذاری منجر به افزایش راندمان میشوند. استفاده از قفس بلدرچین به طور چشمگیری هزینه های شما را کاهش خواهد داد.

قفس بلدرچین 5 طبقه
قفس بلدرچین 5 طبقه

استفاده از فضای استاندارد

از مکان پرورش مناسب و استاندارد برای پرورش این پرنده استفاده کنید. همانطور که گفتیم مکان مورد نظر باید عایق بندی شده و دارای سیستم تهویه باشد.

استفاده از تجهیزات و تاسیسات استاندارد

از تجهیزات و تاسیسات باکیفیت استفاده کنید. استفاده از تجهیزات و تاسیسات باکیفیت باعث افزایش بهره وری و کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری خواهد شد.

خرید جوجه های سالم

هر چقدر جوجه های سالم تری را تهیه کنید، محصولات باکیفیت تری را تولید خواهید کرد. سلامت جوجه بلدرچین ها کاهش هزینه های درمان را در بر دارد.

 غذای باکیفیت

استفاده از غذای باکیفیت نیز باعث کاهش هزینه های پرورش می شود. خرید غذای باکیفیت را در صدر کارهای خود قرار دهید.

نتیجه گیری

شما را با پاسخ سوال، هزینه های راه اندازی پرورش بلدرچین چقدر است؟ در این مطلب از سایت طیوران ساره به طور کامل آشنا کردیم و گفتیم که پرورش بلدرچین یک کسب و کار نسبتاً کم هزینه با سودآوری بالا است. شما با آگاهی کامل درباره هزینه های این کسب و کار میتوانید محصولات با کیفیتی تولید کنید و به سودآوری مناسبی دست پیدا نمایید. چنانچه شما در این زمینه تجربیاتی دارید که می تواند به سایر مخاطبین کمک کند آن را از طریق قسمت نظرات با ما درمیان بگذارید.

همچنین از طریق قسمت نظرات میتوانید سوالات خود درباره هزینه های راه اندازی پرورش بلدرچین را با ما مطرح کنید تا پشتیبانان در اسرع وقت به شما پاسخ دهند.

سوالات متداول

هزینه های اولیه پرورش بلدرچین چقدر است؟

هزینه های اولیه پرورش بلدرچین به عوامل مختلفی مانند نوع پرورش (تخمگذار یا گوشتی)، نژاد بلدرچین، تعداد بلدرچین ها، تجهیزات و تاسیسات مورد استفاده و محل پرورش بستگی دارد.

آیا هزینه های پرورش بلدرچین در مناطق مختلف یکسان است؟

خیر، هزینه های پرورش بلدرچین در مناطق مختلف با توجه به عواملی مانند قیمت زمین، اجاره بها، هزینه های کارگر، قیمت خوراک و هزینه های دامپزشکی متفاوت است.

آیا پرورش بلدرچین برای افراد مبتدی مناسب است؟

بله، پرورش بلدرچین برای افراد مبتدی نیز مناسب است. با این حال، توصیه می شود قبل از شروع پرورش بلدرچین، اطلاعات کافی در مورد این کسب و کار کسب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *