بازاریابی محصولات بلدرچین چطور انجام می‌شود؟

بازاریابی محصولات بلدرچین

این روزها بسیاری در زمینه پرورش بلدرچین ورود پیدا کرده‌اند اما یکی از مهمترین اصول در این امر بازاریابی محصولات بلدرچین است تا با بهترین عرضه، سوددهی مورد نظر حاصل شود. از این رو، فروش محصولات بلدرچین به همان میزان پرورش آن اهمیت دارد و تنها باید تکنیک‌های مورد نیاز را فرا گرفت. پس اگر پرورش‌دهنده بلدرچین هستید و در زمینه بازاریابی، عرضه و فروش گوشت، تخم و جوجه آن نیاز به کمک دارید، مطالعه این مطلب را از دست ندهید.

وضعیت بازار گوشت و تخم بلدرچین

این روزها با توجه به تبلیغاتی که درباره خواص و فواید بلدرچین شده است، این فرآورده گوشتی توانسته سهمی را در بین سبد خرید خانواده‌های ایرانی باز کند و همچنین، فرهنگ استفاده از گوشت و تخم بلدرچین نسبت به گذشته افزایش یافته است چرا که از نظر قیمتی نسبت به تخم و گوشت مرغ خرید آن به‌صرفه‌تر است. بر این اساس، کسانی که برای پرورش بلدرچین سرمایه‌گذاری کردند باید به صورت تخصصی در امر بازاریابی محصولات بلدرچین نیز ورود پیدا کنند تا با شناخت راه‌های افزایش فروش در بازار بتوانند سود لازم را کسب کنند.

پس علاوه‌بر مهیا کردن یک سالن برای تولید بلدرچین باید مشتری و بازار هدف را شناسایی کرد و با بررسی عملکرد سایر رقبا در جهت فروش محصولات خود در زمان و قیمت مناسب در بازار مبادرت کرد. البته در سال‌های اخیر بازار فروش گوشت و تخم بلدرچین بسیار پر رونق شده است.

بازاریابی محصولات بلدرچین

بیشتر بخوانید: سود پرورش مرغ گوشتی در سال ۱۴۰۰ چقدر است؟

نحوه افزایش فروش محصولات بلدرچین

در زمینه بازاریابی محصولات بلدرچین باید در ابتدا بازار هدف محدوده واحد تولیدی خود را شناسایی و آمار مصرف‌کنندگان این کالای گوشتی را برآورد کرد. همچنین برای تصاحب بازار فروش تخم و گوشت بلدرچین از شیوه‌هایی استفاده‌ کنید که دیگر رقبا از انجام آن غفلت کردند.

همچنین به عنوان کسی که در زمینه پرورش بلدرچین فعال است باید خصوصیات و ویژگی‌های شاخص محصول خود را نسبت به سایر تولیدکنندگان بیان کنید تا در جلب نظر مشتریان موفق عمل کرده باشید. در ادامه به روش‌های عرضه محصولات بلدرچین که سبب افزایش فروش می‌شود، خواهیم پرداخت.

 • برندسازی: داشتن یک برند معتبر برای فروش محصولات بلدرچین در بازار حتما در ترغیب مشتری برای خرید مؤثر خواهد بود. در این برند باید تمام مشخصات تولید کننده، تاریخ تولید و انقضا و غیره لحاظ شود.
 • تبلیغ خلاقانه: یکی از دیگر از راه‌های برای افزایش فروش و گسترش بازاریابی محصولات بلدرچین استفاده از خلاقیت در تبلیغ این محصول پروتئینی برای جلب مشتری است. به طوریکه در زمان عرضه برای تبلیغ مناسب تولیدات، کاتالوگ‌های تبلیغاتی را درباره خواص تخم و گوشت بلدرچین در اختیار فروشگاه‌ها و مشتریان قرار دهید و میزان کیفیت محصول را بدون اغراق تبلیغ کنید.
 • ایده‌ پردازی در بسته ‌بندی: به منظور افزایش فروش در محصولات بلدرچین حتما از بسته‌بندی جذاب و جدید استفاده کنید تا مشتری ترغیب به خرید شود.
 • امتیازدهی: یکی دیگر از راه‌ها در زمینه بازاریابی محصولات بلدرچین ارائه کدهای تخفیف یا قرعه‌کشی برای ترغیب خریدار است. همچنین برای فروشندگان نیز درصد سود بیشتر و یا اشانتیون لحاظ کنید.
 • مشتری مداری: مشتریانی که از محصولات تولیدی شما رضایت داشته باشند به طور قطع در افزایش خریداران جدید تأثیر خواهد گذاشت، پس مشتری مداری و رفتار مناسب با مشتری را باید در اولویت شغل خود قرار دهید.
 • یافتن مشتری جدید: در زمینه بازاریابی محصولات بلدرچین با یک برنامه هدفمند در هر مقطع زمانی علاوه بر حفظ مشتریان دائم باید به دنبال جذب مشتری‌های جدید باشید و برای تحقق این امر از فضاهای مجازی کمک بگیرید.
 • خرید تضمینی گوشت و تخم بلدرچین: اغلب شرکت‌های توزیع کننده فرآورده‌های گوشتی با افراد که در زمینه پرورش بلدرچین فعال هستند، قرارداد خرید تضمینی بلدرچین منعقد می‌کنند و به صورت دوره‌ای تمام محصولات آنها را خریداری خواهند کرد.

به طور کلی برای فروش بیشتر محصولات بلدرچین می‌توانید با مراکز و شرکت‌های پخش مواد غذایی وارد مذاکره شوید و تنها تمرکز خود را بر تولید بگذارید و بازاریابی محصولات بلدرچین و فروش آنها که منجر به کسب درآمد و سوددهی می‌شود را به این شرکت‌ها واگذار کنید.

بازاریابی محصولات بلدرچین
بازاریابی محصولات بلدرچین

بیشتر بخوانید: فضای لازم برای پرورش بلدرچین چیست؟

تکنیک‌های بازاریابی محصولات بلدرچین

فرایند فروش و بازاریابی در هر شغلی نیاز به یک تخصص و مهارت دارد و در صورت عدم آگاهی باید از تجربه متخصصان این امر بهره بگیرید تا شما را با اصول بازاریابی آشنا کنند. امروزه با افزایش ارتباطات و تکنولوژی دیگر بازاریابی سنتی جایگاهی ندارد و افرادی که به صورت واحدهای کوچک تولیدی و اشتغال خانگی اقدام به پرورش بلدرچین کردند باید برنامه مناسبی برای بازاریابی و فروش محصولات خود داشته باشند.

بر این اساس در ادامه مواردی از تکنیک‌های بازاریابی محصولات بلدرچین را ارائه خواهیم داد تا بتوانید با استفاده از این روش‌ها فروش بیشتر و درآمدزایی مناسبی را داشته باشید.

 • در شهرهای کوچک برای جلب نظر مشتری و فروشگاه‌های عرضه مواد پروتئینی از امکان بازاریابی حضوری استفاده کنید.
 • حتما از تبلیغات مجازی در بستر شبکه‌های اجتماعی بهره ببرید.
 • امروزه راه‌اندازی یک وب سایت مخصوص فروش اینترنتی محصولات نیز راهگشا خواهد بود.
 • فروش محصولات از سایت‌های درج آگهی پرمخاطب همچون دیوار، شیپور، نیاز روز و… را از سر بگیرید.
 • طراحی بسته‌بندی مناسب با درج اطلاعات کامل محصول را در اولویت قرار دهید.
 • عقد قرارداد با فروشگاه‌های بزرگ و سوپرمارکت‌ها برای عرضه محصول را جدی بگیرید.
 • از توان بازاریاب‌های حرفه‌ای و مسلط به اصول بازاریابی استفاده کنید.
 • توزیع کاتالوگ‌هایی با محتوای خواص گوشت و تخم بلدرچین و میزان ارزش غذایی آنها همراه با معرفی برند شرکت نیز اثربخش است.
 • جهت کسب سود بیشتر به جای خرده فروشی، تمرکز و برنامه بازاریابی خود را بر روی فروش عمده محصولات بلدرچین قرار دهید.

بر این اساس، به طور کلی لازم است درباره جدیدترین تکنیک‌های بازاریابی و نحوه حفظ مشتری مهارت کسب کنید و همچنین خود را به زنجیره‌های فروش، واحدهای فراوری و بسته‌بندی و مراکز پخش مواد پروتئینی متصل کنید و ترفند فروش با وابسته را پیاده کنید.

جمع‌بندی بازاریابی محصولات بلدرچین

همانطور که در مطالب بالا اشاره شد؛ از آنجایی که هنوز صنعت پرورش بلدرچین در کشور و ظرفیت‌های زیادی برای رشد و گسترش دارد، می‌توان با برنامه‌ریزی اصولی و آشنایی با بازار فروش و اصول بازاریابی محصولات بلدرچین می‌توان با سرمایه‌گذاری اندکی در زمینه پرورش بلدرچین ظرف مدت کوتاهی به سوددهی رسید و سهم قابل توجهی از مشتریان و خریداران این محصولات پروتیئنی را در بازار جذب کرد.

مدیر سایت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *