بهترین نژاد مرغ تخمگذار + [ معرفی تمامی گزینه ها ]

بهترین نژاد مرغ تخمگذار

پرورش مرغ تخمگذار نیازمند آشنایی کامل با تمامی خصوصیات، انواع نژادها و نیازهای آن ها میباشد، که با انتخاب بهترین نژاد مرغ تخمگذار، میتوان با خیالی آسوده تر نسبت به پرورش اقدام نمود. انتخاب نژادی مناسب با بیشترین تولید تخم و هزینه ی پرورش مقرون به صرفه، میتواند سود مناسبی برای پرورش دهندگان به همراه داشته باشد. انتخاب نژادی با سازگاری و مقاومت بالا نسبت به شرایط اقلیمی و بیماری ها، ریسک پرورش را کاهش میدهد. از نظر ویژگی های ظاهری مرغ تخمگذار تاج بزرگی داشته، براق و قرمز رنگ میباشد، پاهایی محکم، سالم و بدون انحراف دارد.

این نوع مرغ دارای منقار محکم و کوتاهی میباشد و شکم نرم و پهنی داشته، رشد عضلات سینه در آن خوب بوده و پرهایی ساییده شده و کهنه دارد. مرغ تخمگذار فعال تر بود و در مقایسه با مرغ گوشتی سبک تر میباشد و سرحال تر به نظر میرسد. بهترین نژاد مرغ تخمگذار، در شرایط مناسب تغذیه ای و محیطی، در سال میتواند بیش از 200 تخم تولید کند. به منظور بالا بردن این میزان و استحکام پوسته تخم در زمان تخمگذاری از ویتامین AD3E استفاده میشود.

سالن پرورش مرغ تخمگذار
سالن پرورش مرغ تخمگذار

معرفی گونه های مختلف مرغ تخمگذار و معرفی بهترین نژاد مرغ تخمگذار


مرغ تخمگذار در ایران به سه دسته تقسیم میشود که شامل مرغ تخمگذار بومی، صنعتی و تخمگذار رنگی میباشد. برای معرفی بهترین نژاد مرغ تخمگذار در ابتدا توضیحاتی در مورد این نژادها میدهیم. مرغ محلی یا بومی، نوع سازگار شده با شرایط اقلیمی ایرانی میباشد، که از جمله مرغ های اصیل به شمار می آید و به آن مرغ جهادی نیز می گویند. دومین گونه، مرغ تخمگذار صنعتی میباشد، که بعد از اتمام دوره تولید، این مرغ ها به قیمت بسیار پایینی نسبت به هزینه ابتدایی فروخته میشوند.

مرغ تخمگذار رنگی، از جمله مرغ های اصلاح شده میباشد، که بومی کشورهای دیگری بوده و از انواع مناسب برای پرورش میباشند. بهترین نژاد مرغ تخمگذار را میتوان مرغ سیاه مرندی معرفی کرد، که بومی شهر مرند بوده و ویژگی های آن باعث شده این گونه طرفداران بسیاری داشته باشد.

نژاد مختلف مرغ تخمگذار
نژاد مختلف مرغ تخمگذار

حتما بخوانید : قفس مخصوص پرورش مرغ تخمگذار و گوشتی

ویژگی های مرغ سیاه مرندی، بهترین نژاد مرغ تخمگذار


 1. مرغ تخمگذار سیاه مرندی به عنوان بهترین نژاد مرغ تخمگذار شناخته میشود.
 2. علاوه بر این، ظاهر زیبای آن باعث شده برخی از این گونه، به عنوان پرنده زینتی نیز نگهداری نمایند.
 3. اصالت این گونه به شهر مرند باز میگردد و بهترین نژاد تخمگذار محسوب میشود.
 4. با توجه به ویژگی های مرغ مرندی، میتوان برای تولید گوشت ارگانیک نیز از این گونه استفاده نمود.
 5. این نژاد بدن جمع و جوری داشته و در ناحیه پا، دارای پر است، که پنجه ها بدون پر میباشند.
 6. این گونه دارای منقاری خاکستری تا سیاه، لاله گوش سفید رنگ و کوچک و ریش قرمز رنگ میباشد.
 7. مقاومت بسیار بالای این گونه در برابر بیماری ها و تخمگذاری بسیار عالی آن ها باعث شده به عنوان بهترین نژاد مرغ تخمگذار معرفی شوند.
 8. وزن این مرغ ها در زمان بلوغ حدود 2 کیلوگرم بوده و در 6 تا 7 ماهگی به بلوغ جنسی میرسند.
 9. مرغ سیاه مرندی برای تولید تخم به صورت گله ای نگهداری میشود که برای پرورش دهندگان توجیه اقتصادی خوبی دارد.
 10. تعداد تخم تولیدی این گونه، سالانه بیش از 200 تخم میباشد.
 11. تخم مرغ این گونه دارای خواصی از جمله؛ پیشگیری از ابتلا به سرطان، آلزایمر و کاهش قدرت بینایی میباشد.
 12. علاوه بر کیفیت تخم این مرغ ها، گوشت مرغ سیاه مرندی نیز بسیار مناسب بوده و خواص متعددی مانند؛ پیشگیری از بروز مشکلات قلبی عروقی و آلزایمر را دارا میباشد.

طول عمر مرغ مرندی چند سال است؟

مرندی یکی از بهترین نژاد مرغ تخمگذار است. برای کسب و کار پرورش مرغ مرندی باید به سوالات بسیار زیادی پاسخ دهید. یکی از اطلاعاتی که باید حتما پیش از آغاز فعالیت به پاسخ آن دست پیدا کنید مدت زمانی است که یک مرغ مرندی می تواند عمر کند. این مسئله از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا اگر کسب و کار طیوری را انتخاب کنید که عمر زیادی نداشته باشد.، قطعا سود چندان زیادی نخواهید داشت.

افرادی که قصد آغاز این کسب و کار را دارند باید بدانند مدت طول عمر یک مرغ مرندی به عوامل زیادی بستگی دارد. نوع تغذیه، شیوه مراقبت و مکمل هایی که برای رشد این مرغ های مرندی استفاده می کنید تاثیر زیادی در طول عمر ان برندگان خواهد داشت. اما به طول معمول باید بدانید مرغ مرندی با دیگر نژادهای مرغ و خروس ها حدودا بین 5 تا 10 سال عمر مفید خواهند داشت. این عدد متغیر نیز بسته به نوع رسیدگی است که شما از بروش خود خواهید داشت .

مرغ مرندی در هر سال چقدر تخم گذاری خواهد کرد؟

برای افرادی که پرورش مرغ مرندی را انتخاب می کنند، یکی از عواملی که بسیار حائز اهمیت است و می تواند در بالا و پایین شدن میزان سودشان تاثیر گذار باشد، میزان تخم گذاری مرغ های مرندی است. شما باید محاسبه کنید و بدانید که هر مرغ مرندی می تواند در یک بازه زمانی یک ساله تا چندین تخم بگذارد.

در این خصوص باید بگوییم میزان تخم گذاری مرغ های مرندی به عوامل متعددی بستگی خواهد داشت. اما اگر بخواهیم به صورت حدودی به این موضوع اشاره کنیم باید بگوییم یک مرغ مرندی بالغ در یک بازه زمانی 7 الی 8 ماه می تواند بین 180 تا حتی 220 تخم بگذارد. این عدد نیز بسته به نوع رسیدگی و تغذیه شما خواهد داشت. سعی کنید با رعایت موارد اصولی و درست در تغذیه مرغ مرندی بتوانید راندمان تخم گذاری مرغ ها را به شیوه درستی افزایش دهید .

مرغ مرندی
مرغ سیاه مرندی

بیشتر بخوانید: با مرغ های کوچین بیشتر آشنا شوید + همه نکاتی که باید بدانید

مرغ لگهورن

در بین بهترین نژادهای مرغ تخمگذار می توان مرغ لگهورن را در صدر تمامی گزینه ها قرار داد. مرغ لگهورن در سال چیزی حدود ۲۸۰ تا  ۳۲۰ به جای خواهد گذاشت. شما می توانید با استفاده از چندین مرغ لگهورن نیازهای خود جهت تهیه تخم مرغ را برطرف سازید. کسانی که دوست دارند پرورش مرغ تخمگذار انجام دهند، معمولاً مرغ لگهورن اولین گزینه‌ای است که به سراغ آن برای شروع کسب و کار خود می روند. این مرغ برای اولین بار در یکی از جزایر ایتالیا یافت شد.

با وجود مرغ لگهورن تحول عظیمی در صنعت مرغداری جهان برای تولید تخم مرغ به وجود آمد از جمله خصوصیات اخلاقی این مرغ می توان به پرخاشگر بودن و آزادانه رشد کردن آن اشاره کرد. شما نمی توانید از مرغ های لگهورن برای کرچ شدن و جوجه کشی طبیعی استفاده کنید. افرادی که جوجه کشی مرغ را انجام می‌دهند از دستگاه های جوجه کشی استفاده می کنند.

مرغ لوهمن

گزینه بعدی که در بین بهترین نژاد های مرغ تخمگذار آن مورد بررسی قرار خواهیم داد مرغ لوهمن است. لوهمن تخم مرغ هایی به رنگ قهوه ای دارد که در برخی از مواقع با رنگ سفید نیز رویت می‌شود. این مرغ جز مرغ های وارداتی کشور آلمان به شمار می‌رود و در سال چیزی حدود ۲۵۰ تا ۳۲۰ تخم از خود به جای می گذارد. این مرغ ها در ۱۹ هفتگی به سن بلوغ رسیده و شما بعد از این مدت می توانید از محصولات آن استفاده نمایید. آرامش بسیار زیاد و تعامل با انسان از ویژگی‌های اخلاقی لوهمن به شمار می رود.

مرغ رد آیلند

سومین گزینه از بهترین نژاد مرغ تخمگذار جهان را مورد بررسی قرار خواهیم داد مرغ رد آیلند است. شما از این مرغ می توانید به صورت تخم گذار و گوشتی استفاده کنید. منشا این مرغ کشور آمریکا بوده که مرغ قرمز رنگ آن محبوبیت بسیار بیشتری نسبت به مرغ سفید دارد.

می توانید این مرغ را در شرایط آب و هوایی سرد پرورش دهید و در سال حدود ۲۶۰ عدد تخم از آن به دست آورید. رنگ تخم مرغ های مرغ رد آیلند به رنگ قهوه ای بوده و نسبت به مرغ لوهمن پرخاشگر تر است. مرغ رد آیلند نیز مانند مرغ لوهمن در ۱۹ هفتگی به بلوغ رسیده و از ۱۹ هفته بعد شما می توانید از محصولات آن استفاده کنید.

مرغ استرالوپ

یکی دیگر از بهترین نژاد مرغ تخمگذار مرغ استرالوپ است. استرالوپ در سال ۲۳۰ عدد تخم از خود تولید کرده که رنگ آن سفید میباشد. مرغ استرالوپ در رنگهای مختلف می توانید مشاهده کنید، اما رنگ سفید آن نسبت به سایر گزینه ها میزان تخمگذاری بیشتری دارد. شما می توانید این مرغ را در هر آب و هوایی پرورش دهید. خلق و خوی آرام و سازگاری با انسان از ویژگی های بارز اخلاقی این نژاد از مرغ به شمار می رود. استعداد چاقی نیز از خصوصیات بارز فیزیولوژیکی مرغ  استرالوپ است.

مرغ ساسکس

گزینه آخر که آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد مرغ ساسکس است. این مرغ در انواع رنگ ها قابل مشاهده است و میزان تخم گذاری ۲۵۰ تخم مرغ به رنگ قهوه ای کمرنگ و یا کرمی میباشد.

نتیجه گیری

در این مطلب از وبسایت طیوران سازه سعی کردیم در خصوص پرورش مرغ مرندی با شما صحبت کنیم. دانستید که بروش مرغ مرندی یکی از کسب و کار های بر سودی است که می توانید برای خود راه اندازی کنید. اما برای انجام این کار لازم است با آگاهی کامل اقدام به آغاز کسب و کار کنید تا با شکستی در این زمینه مواجه نشوید .

آیا تا به حال تجربه شروع کسب و کار بروش طیوری را داشته اید؟ پرورش مرغ مرندی را تا به حال تجربه کرده اید؟ پیشنهاد میکنیم اگر تا به حال تجربه پرورش مرغ مرندی را داشته اید حتما از تجربیات خود در انتهای این مطلب از وبسایت طیوران سازه برای ما بنویسید. همچنین شما می توانید در انتهای این مطلب تمامی سوالات خود در خصوص پرورش مرغ مرندی و دیدگاه هایی که دارید را برای ما به اشتراک بگذارید تا کارشناسان و پشتیبانان مجموعه وبسایت طیوران سازه در اسرع وقت به تمامی سوالات شما پاسخ دهند. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید و موثر واقع شده باشد.

سوالات متداول

بهترین نژاد مرغ تخمگذار کدام است؟

مرغ لگهورن

بهترین نژاد مرغ تخمگذار ایرانی کدام است؟

مرغ مرندی

لگهورن بهترین نژاد مرغ تخمگذار چند عدد تخم در سال تولید می کند؟

280 تا 320 عدد تخم مرغ

مدیر سایت
دیدگاه کاربران
۲۰۰ دیدگاه
 • صدیقی ۲ آذر ۱۴۰۲ / ۹:۲۵ ق٫ظ

  بهترین نژاد پرورش مرغ در تهران کدام است؟
  از کجا تهیه کنم؟

  • مدیر سایت ۹ آذر ۱۴۰۲ / ۷:۰۰ ب٫ظ

   سلام و احترام، بهترین نژاد های پیشنهای مرغ های گلپایگان، ال اس ال و مرغ جهادی هستند که متناسب سبک پرورش مدنظر (پرورش مرغ بومی یا مرغ صنعتی) باید انتخاب نمایید. همچنین برای تهیه این نژاد ها کافیست در گوگل جستجو نمایید تا فروشندگان معتبر را پیدا نمایید.
   سوالی بود در خدمتتون هستیم

 • حسین ۳۰ آبان ۱۴۰۲ / ۰:۱۱ ق٫ظ

  سلام جهت خرید مرع کلپا یکان مشاوره بدهید

  • مدیر سایت ۹ آذر ۱۴۰۲ / ۷:۰۷ ب٫ظ

   سلام و احترام، لطفا پرسش خود را درباره نژاد گلپایگان مطرح نمایید تا پاسخی دقیق تر و تخصصی تر بتوانیم ارائه دهیم؟

 • پویا ۲۸ مهر ۱۴۰۲ / ۹:۱۰ ب٫ظ

  سلام وقت بخیر

  استان گلسان کدام یک از نژاد ها سازگاری دارد؟؟

  • مدیر سایت ۱۲ آبان ۱۴۰۲ / ۱۰:۴۹ ب٫ظ

   سلام و احترام، در پرورش صنعتی با توجه به اینکه شرایط دمایی سالن قابل کنترل است، تمام نژاد ها فارغ از اینکه سالن در چه محدوده ای از کشور واقع شده است قابل پرورش میباشند.
   سوالی بود در خدمتتون هستیم

 • مهدی ۲۸ بهمن ۱۴۰۱ / ۱:۴۲ ب٫ظ

  سلام.
  من از وسایل کوهستانی وسرد استان کرمانم چه مرغی در اینجا سفارش میکنی برا تخمگذاری.چقدر محیط برا پروش ۵۰۰ مرغ میخواد وچقدر پول.واز کجا باید جوجه خرید. ممکونم

  • مدیر سایت ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ / ۸:۵۰ ب٫ظ

   سلام و احترام، جهت مشاوره رایگان با کارشناسان ما در ارتباط باشید

 • عربی ۸ آذر ۱۴۰۱ / ۳:۳۵ ب٫ظ

  سلام .خسته نباشین
  برای هرمزگان چه نژاد مرغ تخمگذار خوبه و جواب میده ؟.سپاس

 • رشاد ۳ آذر ۱۴۰۱ / ۵:۵۲ ق٫ظ

  درباره مرغ های افغانستان میشه یک مقاله درست کنید

  • نویسنده ۶ آذر ۱۴۰۱ / ۲:۴۷ ب٫ظ

   حتما در اینده ای نزدیک مورد بررسی قرار میدیم و مقاله ازش منتشر می کنیم

 • رامین بازوند ۵ تیر ۱۴۰۱ / ۴:۲۷ ق٫ظ

  سلام تعداد کم هم ارسال میکنید مثلاً بیست تا و قیمت مرغ گلپایگان چند هستش

  • نویسنده ۱۳ تیر ۱۴۰۱ / ۳:۱۸ ب٫ظ

   برای خرید و استعلام قیمت مرغ گلپایگان به سایت های معتبر در این زمینه مراجعه کنید
   ما فروش نداریم

 • ناشناس ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ / ۶:۰۳ ب٫ظ

  سلام من یه بوقلمون دارم که وقتی تخم زیرش نیست میخوابه ولی وقتی تخم میزارم زیرش نمیخوابه میشه راهنماییم کنید که چکاری باید انجام بدم

  • نویسنده ۱۳ تیر ۱۴۰۱ / ۳:۲۷ ب٫ظ

   دلیلی برای این کار نمیبینم
   شرایط لانه رو بررسی کنید

 • رحمان ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ / ۱۰:۴۸ ب٫ظ

  برای آب و هوای خوزستان. تابستلن ۵۰ درجه هم میرسه و زمستانا خنک هست
  چه نوع مرغی برا پرورش به روش بستر مناسب هست
  هم تخم گزار و هم گوشتی

  • نویسنده ۶ مهر ۱۴۰۱ / ۳:۳۹ ب٫ظ

   لگهورن، جهادی گلپایگانی و غیره

 • حمزه ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ / ۱:۰۸ ب٫ظ

  عالی بود

 • MmD ۱۸ فروردین ۱۴۰۱ / ۷:۱۱ ق٫ظ

  سلام بنده در گیلان شهر رودسر زندگی میکنم بهترین نژاد مرغ و خروس برای گله داری محلی چی خوبه مناسب این آب و هوا و اینکه مرغایی که از قبل داشتم حدود یک ماه و نیم آوردم اما کرچ نمیشن جفت گیری هم انجام شده مشکل از چیست

  • نویسنده ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ / ۳:۳۷ ب٫ظ

   مرغ لگهورن میتونه گزینه مناسبی با توجه به شرایط اب و هوایی شما باشه
   شرایط برای کرچ شدن و جفت گیری متفاوته تا فضا دیده نشه نمیتونم نظر بدم

 • رضا ۱۰ اسفند ۱۴۰۰ / ۱۰:۲۰ ب٫ظ

  سلام و خسته نباشید و تشکر بابت پاسخگوییتون
  من یه مدت به دنبال مرغ اصیل گلپایگانی میگردم اما نژاد کاملا خالصش رو نمیتونم پیدا کنم با شهر گلپایگان هم سی کیلومتر فاصله دارم.تو یه سایتی هم خوندم که مرغ اصیل گلپایگان بسیار نایاب شده و اکثرا نسل چندم هستن که بفروش میرسن
  دستور چی میفرمایید؟

  • نویسنده ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ / ۳:۴۷ ب٫ظ

   مرغ گلپایگانی اصیل هنوز هم وجود داره و باید طبق نظر یک کارشناس تهیه بشه تا بتونید بهترین بازخورد رو ازش بگیرین

 • ناشناس ۲۲ بهمن ۱۴۰۰ / ۵:۲۷ ب٫ظ

  سلام.ما برای روستاهای اطراف ساری، با ارتفاع ۱۰۰۰ متر و آب و هوای تقریباً سردسیر، چه نژادی بگیریم بهتره؟؟ چون گلپایگان گرفتیم اما تخم نمیذارن توی زمستون و سرما. مرندی یا جهادی یا چیزای دیگه؟؟

  • مدیر سایت ۱ اسفند ۱۴۰۰ / ۴:۵۳ ب٫ظ

   سلام در پرورش صنعتی باید دما رو با تجهیزات سرمایشی و گرمایشی مهیا کنید و در این شرایط مشکلی با پرورش هیچ نژادی نخواهید داشت. اما اگر خانگی میخواید پرورش بدید مرغ مرندی با سرما سازگار تر هست

 • شهزاد ۸ بهمن ۱۴۰۰ / ۶:۵۸ ب٫ظ

  سلام با تشکر از زحمات حضرتعالی بفرمایید برای پرورش،در استان اردبیل چه مرغ تخمگذاری پیشنهاد می کنید و۵۰۰تا مرغ با تجهیزات تقریبا چقد ر هزینه می‌خواهد و ام هم داره

  • مدیر سایت ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ / ۲:۰۵ ب٫ظ

   سلام مرغ مرندی پیشنهاد میشه
   برای مشاوره تخصصی و رایگان در این زمینه لطفا با کارشناسان ما در راتباط باشید :
   ۰۵۱۴۴۳۳۵۰۰۹
   ۰۹۱۵۹۱۵۰۰۷۵
   ۰۹۱۲۸۴۷۰۴۹۸

 • محمدرضا ۲۵ آذر ۱۴۰۰ / ۰:۲۴ ق٫ظ

  من در قم هستم به نظر شما کدام نژاد مناسب قم هست؟

  • مدیر سایت ۱۵ دی ۱۴۰۰ / ۱۲:۱۸ ب٫ظ

   سلام گلپایگان و جهادی مناسب هستند

   • علی ولی طالب زاده ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ / ۱۰:۳۲ ب٫ظ

    سلام
    ببخشید میشه بفرمایید تفاوت مرغ جهادی با گلپایگان چی هست؟
    ممنون

    • مدیر سایت ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ / ۲:۲۱ ب٫ظ

     مرغ های جهادی نسبت به گلپایگان ریزتر هستند و اما از نظر راندمان برابری میکنن اما از نظر مقاومت مرغ های گلپایگانی مقاوم تر هستند

 • عوضپور ۲۸ آبان ۱۴۰۰ / ۱۲:۰۰ ب٫ظ

  سلام من میخام در استان فارس شهرستان فراشبند پرورش مرغ بزنم کدوم مرغ خوبه …………….

  • مدیر سایت ۱۷ آذر ۱۴۰۰ / ۴:۱۳ ب٫ظ

   سلام دوست عزیز، مرغ های جهادی و گلپایگان مناسب هستند

 • ناشناس ۱۳ آبان ۱۴۰۰ / ۹:۲۱ ق٫ظ

  سلام تو سایت زدین بهترین مورد تخمگذار مرندی ولی تو جواب کاربران همشو گفتی گلپایگان دلیلش چیه🤔
  کدومش واسه تخمگذاری بهتره؟ مرندی یا گلپایگان؟

  • مدیر سایت ۲۴ آبان ۱۴۰۰ / ۲:۵۹ ب٫ظ

   سلام گلپایگان در تمام نواحی قابل پرورش است ولی مرندی در شهرهای سردسیر مانند تبریز قابل پرورش است

 • پویان میرزائی ۸ آبان ۱۴۰۰ / ۹:۳۴ ق٫ظ

  سلام من میخوام در کردستان پرورش مرغ در یک اتاق بزرگ بزنم بنظرتون نژاد گلپایگان بهتر است یا مرندی؟

  • مدیر سایت ۲۴ آبان ۱۴۰۰ / ۳:۰۲ ب٫ظ

   سلام هردو برای کردستان مناسب هستن اما گلپایگان راحت تر پیدا میشه نسبت به مرندی

 • سلام برای خوزستان چه نژادی تخمگذار ی بهتر است؟ ۲۶ مهر ۱۴۰۰ / ۰:۲۵ ق٫ظ

  سلام برای بندر ماهشهر چه نژاد تخمگذار بهتر است؟

  • مدیر سایت ۲۴ آبان ۱۴۰۰ / ۳:۱۳ ب٫ظ

   سلام گلپالیگان یا جهادی

 • ناشناس ۲۶ مهر ۱۴۰۰ / ۰:۲۲ ق٫ظ

  برای خوزستان چه نژاد تخمگذار بهتر است؟

  • مدیر سایت ۲۴ آبان ۱۴۰۰ / ۳:۱۱ ب٫ظ

   سلام ژاپنی

   • علی ۲۲ آذر ۱۴۰۱ / ۹:۳۷ ب٫ظ

    این نژاد که زینتیه

    • مدیر سایت ۲۶ دی ۱۴۰۱ / ۱۲:۱۹ ب٫ظ

     سلام خیر این نژاد زینتی نیست

 • ناشناس ۲۷ مرداد ۱۴۰۰ / ۱:۳۴ ق٫ظ

  سلام
  خسته نباشید
  آیا مرغ های گوشتی که در مرغداری پرورش داده می شوند. قابلیت تخم گذاری هم دارند؟ اگه دارند چند ماه طول می‌کشه که تخم گذاری کنند

  • مدیر سایت ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ / ۳:۴۱ ب٫ظ

   سلام خیر مرغ گوشتی راندمان تخمگذاری ندارد
   با احترام.

 • رسولی ۲۶ مرداد ۱۴۰۰ / ۳:۱۳ ب٫ظ

  سلام
  ممنون از مقاله مفیدتان
  برای یزد مرغ ابریشمی بهتر هست یا کوشین؟
  یه مرغی میخواستم که هم زیبا باشد و هم با دمای یزد سازگار باشد ، میزان تخم گذاری هم برایم مهم است
  میشه من رو راهنمایی کنید؟

  • مدیر سایت ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ / ۳:۴۴ ب٫ظ

   سلام نژاد گلپایگان رو بهتون پیشنهاد میدیم ، جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا با کارشناسان مشاور ما تماس بگیرید.
   ۰۵۱۴۴۳۳۵۰۰۹
   ۰۹۱۲۰۲۱۲۴۶۹
   ۰۹۱۵۹۱۵۰۰۷۵
   با احترام.

 • ادریس ۱۹ مرداد ۱۴۰۰ / ۸:۱۶ ق٫ظ

  سلام به نظر شما مرغ لوهمن برای تمگذاری بهتره یا گلپایگان

  • مدیر سایت ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ / ۱۰:۵۰ ق٫ظ

   سلام هر دو نژاد خوبی برای تخمگذاری هستند ، گلپایگان چون در هر شرایط آب هوایی سازگار است با محیط بهتر است برای پرورش با احترام.

 • جعفررحیمی ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ / ۲:۵۲ ب٫ظ

  باسلام من میخواستم حدود ۵۰۰تا مرغ تخمگذاربخرم واسه خودم شغل ایجاد کنم میشه منو راهنمایی کنید

  • مدیر سایت ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ / ۴:۰۹ ب٫ظ

   سلام بله ، برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان مشاوره ما در تماس باشید
   ۰۵۱۴۴۳۳۵۰۰۹
   ۰۹۱۲۰۲۱۲۴۶۹
   ۰۹۱۵۹۱۵۰۰۷۵
   با احترام.

 • بهرخوش ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ / ۳:۳۸ ب٫ظ

  سلام وقتتون بخیر
  برای پرورش مرغ جهادی خوبه یا گلپایگان؟؟وکدام سود بیشتری داره؟؟باتشکر

  • مدیر سایت ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۲:۱۷ ب٫ظ

   سلام ما نژاد گلپایگان را بهتون پیشنهاد میدیم برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان مشاوره ما در تماس باشید
   ۰۵۱۴۴۳۳۵۰۰۹
   ۰۹۱۲۰۲۱۲۴۶۹
   ۰۹۱۵۹۱۵۰۰۷۵
   با احترام.

 • محسن طاهری ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۱:۵۷ ق٫ظ

  سلام خسته نباشید من ۱۰تا جوجه خریدم بسیار سرحال و شاداب پرهاشونم در اومده ولی بعد از یک هفته دونه دونه کسل میشن و میمیرن….پیش دان بهشون میدم…چرا؟وقتی بیحال میشن پشتشون فضله میچسبه

  • مدیر سایت ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ / ۱:۲۵ ب٫ظ

   سلام دچار بیماری نیوکاسل شده اند به دامپزشکی مراجعه کنید.
   با احترام.

  • علیرضامهدی ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ / ۳:۳۲ ق٫ظ

   مرندی‌یاگلپایگانی‌یاجهادی‌کدوم بیشترین تخم دهی رو توکاشان باآب‌وهوای گرم وخشک دارن ممنون

   • مدیر سایت ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ / ۳:۵۴ ب٫ظ

    سلام نژاد گلپایگان دوست عزیز.

 • علی محسنی ۵ خرداد ۱۴۰۰ / ۳:۲۸ ب٫ظ

  سلام وقت بخیر،
  عذر میخوام من چند تا مرغ دارم ۵/۵ماه سنشونه.
  همیشه دانه خیس کرده بهشون میدادم (الان حدودا یک ماهه.قبلا نه همچی میدادمشون منظورم دانه خیس نشده و …هستش)
  الآن که میخوام بهشون دونه مکمل که شامل گندم و جو و ذرت و سبوس و … نمیخورن،دوست دارم همچی بخورن لطفا راهنماییم کنین که چیکار کنم تا بخورن دونه درشت؟و ایا دیگه دونه درشت نمیخورند؟!
  باتشکر

  • مدیر سایت ۵ خرداد ۱۴۰۰ / ۳:۴۱ ب٫ظ

   سلام بهترین دان،دان مخصوص مرغ تخمگذار میباشد،اگر دان مرغ پلت باشد هم اردی مصرف میکنند هم درشت فرقی ندارد

   با احترام.

 • علی ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۹:۲۸ ق٫ظ

  سلام
  میخواستم مرغ بریزم تو پشتبان یزد هستیم هوا هم خیلی گرم هست و افتاب سوزانی هم داره در راندمان تخم گذاریشون نمیاد پاین

  • مدیر سایت ۹ خرداد ۱۴۰۰ / ۱:۲۹ ب٫ظ

   سلام بله پایین میاد،بایددر مکان و دمای مشخصی باشند
   موفق باشید.

  • رضا ۱۴ فروردین ۱۴۰۲ / ۱۲:۳۰ ب٫ظ

   میخواستم بپرسم برای شهر اراک و پرورش در سالن چه نژادی از مرغ محلی را پیشنهاد میدین که باز دهی خوبی داشته باشه؟ تشکر از راهنماییتون!

   • مدیر سایت ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ / ۸:۴۵ ب٫ظ

    سلام و احترام، جهت مشاوره رایگان با کارشناسان ما در ارتباط باشید

 • ناشناس ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۹:۴۶ ب٫ظ

  اگه به مرغ معمولی محلی دان تخمگذاری بدهم آیا مثل نژاد مرندی تخم میگذاره

  • مدیر سایت ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۳:۳۶ ب٫ظ

   سلام
   راندمان تخم گذار هر پرنده ای به نژاد ان بستگی دارد

   با احترام.

 • علی فضایی ۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۲:۱۷ ق٫ظ

  سلام و خدمت خسته نباشید یه شما . ببخشید چگونه میتونم نژاد مرغ کارم یا بخورن رو تهیه کنم حتی هایلاین ممنون میشم کمک کنین

  • مدیر سایت ۹ خرداد ۱۴۰۰ / ۲:۰۱ ب٫ظ

   سلام دوست عزیز متاسفانه متوجه منظورتان نشدیم
   موفق باشید.

 • پوریا شینی حسین زاده ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱:۰۵ ب٫ظ

  سلام برای منطقه زاگرس خوزستان چه نژادی بهتر است، مرغ نارنجی رنگ،پاهای پردار،کاکل دار،و بسیار چاق و پا کوتاه و البته دارای تخمی نسبتا کوچک،و مرغی بنام نژاد برهما،مرغی سیاه،پاهای کوتاه،نوک مشکی،و پاهایش مثل خروس ناخون شمشیر دارد و بشدت علاقه به خوابیدن روی تخم و حرفه ای در نکهداری از جوجه، این مرغها را دارم اما نمیدانم اون مرغ سیاه که عرض کردم نژادش چیست بسیار خاص است با رفتارهای بسیار عجیب و زیرک

  • مدیر سایت ۹ خرداد ۱۴۰۰ / ۲:۵۲ ب٫ظ

   سلام اگر نژاد تخم گذار میخواهید بهترین نزاد گل پایگانی است با همه نوع شرایط اب هوایی سازگار است این نوع نژاد تزیینی است و مرغ برهما این نوع مرغ ها منطقه ای به نام برهما پوترا در کشور هندوستان می باشد. این نژاد در سال ۱۸۱۶ میلادی از چین به کشور آمریکا وارد گردید و پرورش آن توسعه یافت. در سال های ۱۸۵۰ تا ۱۸۷۰ نیز مرغ برهما به انگلیس برده شد و در آنجا بعنوان یک نژاد رسمی معرفی گردید.
   موفق باشید.

  • امیر علی کریمی ۱۴ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۲:۳۷ ب٫ظ

   مرغ مرندی به علت این که پر های زیادی دارد و بدن ان گرم تر است

   • مدیر سایت ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ / ۹:۵۶ ق٫ظ

    سلام بله حتما اینطور است ولی بازم باید در دما و رطوبت خاصی در سالن و مکان مورد نظر نگهداری شود.

    موفق باشید.

 • حمید رضا حسین زاده ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ / ۹:۴۶ ب٫ظ

  با سلام. ما می خواهیم در حومه ی لواسان مرغ پرورش دهیم.چه نوعی مرغ تخم گذار بهتر است؟ایا شما موجود دارید؟

  • مدیر سایت ۹ خرداد ۱۴۰۰ / ۳:۳۰ ب٫ظ

   سلام بهترین نژاد،نژاد گلپایگان است چون در هر شرایط اب هوایی سازگار است با محیط ، خیر ما در بخش انواع قفس های پرنده فعالیت داریم
   موفق باشید.

 • علی اصغر طاهری فرد ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۱:۳۷ ق٫ظ

  سلام درشیراز مرغ گلپایگانی خوبه یا نوع دیگری ممنون

  • مدیر سایت ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ / ۷:۲۵ ب٫ظ

   سلام گلپایگان و جهادی خوبه

 • ناشناس ۷ فروردین ۱۴۰۰ / ۹:۲۸ ب٫ظ

  با سلام
  برای اهواز چه نژادی رو معرفی می کنید ؟

  • مدیر سایت ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ / ۷:۲۷ ب٫ظ

   سلام جهادی و گلپایگان

  • ناشناس ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۳:۴۲ ب٫ظ

   سلام برای یزد چه مرغی خوبه

   • مدیر سایت ۱ خرداد ۱۴۰۰ / ۵:۴۷ ب٫ظ

    سلام نژاد گلپایگان دوست عزیز
    با احترام.

    • ناشناس ۲۰ تیر ۱۴۰۰ / ۱۱:۲۹ ق٫ظ

     . سلام ماده مرغ تخم گذار برای کرمان ارسال دارید ب مقدار کم؟

     • مدیر سایت ۲۰ تیر ۱۴۰۰ / ۱۱:۵۶ ق٫ظ

      سلام خیر دوست عزیز ما در ساخت و تولید قفس هستیم
      با احترام.

 • ناشناس ۲۴ بهمن ۱۳۹۹ / ۲:۵۳ ب٫ظ

  سلام شما میدونید کدام خروس ها کمتر صدا می کنند ؟

  • مدیر سایت ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۱:۳۸ ق٫ظ

   سلام هر پرنده ای نر سروصدایی بیشتری دارد
   با احترام.

 • فرزاد ۲۸ دی ۱۳۹۹ / ۹:۳۰ ب٫ظ

  سلام و خسته نباشید
  در هر قفس چند مرغ میتونه نگه داری بشه؟

  • مدیر سایت ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ / ۵:۰۰ ب٫ظ

   سلام در هر طبقه ۱۰ سر مرغ سفید، ۸ سر مرغ بومی

  • حسن احمدی ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۳:۱۵ ب٫ظ

   سلام از افغانستان قیمت فی جوجه یک ماه چقدره ممنون

   • مدیر سایت ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۵:۴۹ ب٫ظ

    سلام
    با توجه به نوسان بودن قیمت ها لطفا با کارشناسان فروش در ارتباط باشید
    با احترام.
    ۰۹۱۲۰۲۱۲۴۶۹
    ۰۹۱۵۹۱۵۰۰۷۵
    ۰۹۰۵۴۴۳۳۵۰۹

    • ناشناس ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۱:۳۱ ب٫ظ

     نژاد رد آیلند را برای مشهد پیشنهاد میدهید ؟ یا گلپایگان و جهادی؟ ضمنا نیاز به خروس نیز میباشد؟ و در فضای باغچه هر ده متر مربع چه تعداد ؟ یا هر قفس ۲*۲ چه تعداد؟

     • مدیر سایت ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۳:۵۶ ب٫ظ

      سلام نژاد گلپایگان اگر برای جوجه کشی و تخم گذاری میخواهید بله نیاز به خروس میباشد بهتر است در قفس مخصوص بلدرچین نگهدااری کنید
      با احترام.

 • میثم ۱۲ آذر ۱۳۹۹ / ۱۱:۰۴ ب٫ظ

  سلام ببخشید مرغ مرندی نسبت به مرغ های دیگه گرونتره من دستگاه جوجه کشی دارم اگه تخم بزارم و موقع دراومدن پرورش بدم آیا فروختنش نسبت به مرغ های دیگه سخت نیست؟

  • مدیر سایت ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ / ۵:۲۳ ب٫ظ

   سلام نه سخت نیست چون تقاضای زیادی داره

 • طاها ۹ مهر ۱۳۹۹ / ۱۰:۴۴ ب٫ظ

  ببخشید قفسش حدود چنده

  • مدیر سایت ۲۷ مهر ۱۳۹۹ / ۹:۳۳ ق٫ظ

   سلام برای استعلام قیمت ها لطفا با کارشناسان فروش در ارتباط باشید
   ۰۵۱۴۴۳۳۵۰۰۹
   ۰۹۱۵۹۱۵۰۰۷۵
   ۰۹۱۲۰۲۱۲۴۶۹

   • رها ۴ دی ۱۴۰۰ / ۳:۱۳ ب٫ظ

    سلام از کجا مرغ مرندی یا گلپایگان بخرم

 • ناشناس ۱۳ شهریور ۱۳۹۹ / ۱:۲۴ ق٫ظ

  سلام من میخوا تازه شروع به پرورش مرغ تخم گذار کنم میسه منو راهنمایی کنید

  • مدیر سایت ۱۳ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۲:۳۲ ب٫ظ

   سلام لطفا با کارشناسان واحد فروش در ارتباط باشید تا راهنمایی های لازم رو بهتون بدن و هر سوالی دارید بپرسید. با احترام

 • mahmud ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ / ۸:۰۲ ب٫ظ

  با عرض سلام و ادب من یه سوال دارم من میخواهم در بام پرورش بدم همسایه ها شکایت نمیکنند یا مشکلات دیگه پیش نمیاد من خیلی علاقه دارم و میخواهم گله تخمی برا جوجه کشی مال خودم باشه ممنون میشم جواب بدید و لطفا یکم راهنمایی کنید دکترها ممنون می باشم

  • مدیر سایت ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ / ۲:۴۸ ب٫ظ

   سلام در پرورش خانگی مشکلی نداره ولی برای پرورش صنعتی باید حتما از فضای سربسته استفاده کنید. با احترام

 • با عرض سلام شما میدانید کدام خروس کم صدا میکند ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ / ۷:۵۷ ب٫ظ

  عالی

  • محمدرضاصادقی ۸ شهریور ۱۳۹۹ / ۶:۰۶ ب٫ظ

   با سلام خدمت دوست عزیز من از شاهرود روستای محمداباد مزاحم میشم برای محل نگهداری میشه از اتاقی که به اصطلاح طویله بهش میگیم استفاده کرد یا جای مخصوص داره ،بعد من ۵۰۰ تا مرغ مرندی میخوام سالم وبدون مریضی از کجا باید تهیه کنم.

   • مدیر سایت ۱۳ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۲:۳۶ ب٫ظ

    سلام بله مشکلی نداره میتونید از همین فضا استفاده کنید منتها باید کاملا ضدعفونی بشه فضا که برای ضدعفونی هم میتونید از آجر فرمالین استفاده کنید. با احترام

   • الینا ترکمان ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ / ۹:۴۲ ب٫ظ

    سلام من میخوام در طالقان مرغ و خروس بخرم. چه نژاد بیشتر تخم میگزاره؟ مرغ روستایی میشه با خروس. وسوال دوم مرغ ها فصل مهمی برای تخم گذاری دارن؟

    • مدیر سایت ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ / ۴:۴۳ ب٫ظ

     سلام گلپایگان بخرید

   • متین ۱۲ تیر ۱۴۰۰ / ۷:۳۲ ق٫ظ

    سلام کف طویله رو ملاط سیمان کن برای جلوگیری از رطوبت و کک .خیلی خوبه .مریض هم نمیشن

  • عباس محمدی اویندین ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۰:۴۴ ق٫ظ

   سلام خروس مرندی کم صدا است درصورتی که تعداد مرغهایش بیشتر باشد و غذاش هم تامین باشه درغیراینصورت بیشترین صدا را خواهد داشت.

   • مدیر سایت ۹ خرداد ۱۴۰۰ / ۱:۱۷ ب٫ظ

    سلام خروس ها کلاٌ در هر صورتی سر صدای بیشتری نسبت به مرغ ها دارند
    با احترام.

 • ناشناس ۳۰ خرداد ۱۳۹۹ / ۹:۴۶ ب٫ظ

  سلام ایا بالا پشت بام هم میشه مرغ تخم گذار پرورش داد

  • مدیر سایت ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ / ۵:۳۲ ب٫ظ

   سلام بله میتونید مشکلی نداره

 • الیاس ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۴:۴۵ ب٫ظ

  با سلام
  به نظر شما مرغ ها باید فضای زیاد داشته باشند یا کم .من پنجاه تا مرغ رو تو محوطه ای صدو پنجاه متری گذاشتم بنظرتون زیاده.یعنی میشه اونارو تو یه محوطه بیست متری بزارم. اگه اینکارو کردم تاثیر بدی روشون نمیزاره

  • مدیر سایت ۵ خرداد ۱۳۹۹ / ۱:۵۷ ب٫ظ

   سلام دوست عزیز، پرورش روی بستر کاملا منسوخ شده. اگر قصد پرورش دارید حتما از قفس مخصوص مرغ استفاده کنید. با احترام

 • Ali ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۳:۱۷ ب٫ظ

  سلام در کرمان چه نوع مرغ بومی تخم گزار خوبه که می خواهم از بیست تا سی تا شروع کنم ممنون

  • مدیر سایت ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ / ۶:۰۴ ب٫ظ

   سلام دوست عزیز، گلپایگان و مرندی خوب هستن. با احترام

   • حمزه ۱۰ تیر ۱۳۹۹ / ۳:۱۱ ق٫ظ

    سلام تو کرمان و اطراف کرمان که هوا گرم و خشک گلپایگانی از مرندی بهتره.مرغ مرندی برای مناطقی که هوا سرده خوبه

  • ناشناس ۱۱ تیر ۱۳۹۹ / ۲:۵۸ ب٫ظ

   سلام درفصل تابستان مرغ چه زمانی تخم گذاری می کند

 • امید ۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۱:۲۰ ب٫ظ

  سلام من میخوام مرغ بخرم واسه تخم گذاری کدوم نوع خوبه

 • علی ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ / ۸:۲۹ ب٫ظ

  سلام مرغ تخمگذار سفید صنعتی بیشتر تخم میزاره یا مرغ اصلاح شده یا مرغ جهادی بیشتر تخم میذاره کدوم سودآوری بیشتری داره؟ ممنون

  • مدیر سایت ۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۲:۵۴ ب٫ظ

   سلام مرغ سفید صنعتی. برای سودآوری هم بستگی به این داره که در چه حد بتونید کار کنید! برای سالن های بزرگ مرغ صنعتی و برای واحد های کوچیک مرغ های بومی سودآوری بیشتری دارند. با احترام

  • مجید ۹ بهمن ۱۳۹۹ / ۰:۴۳ ق٫ظ

   سلام من می‌خوام مرغ بومی تخم گذار بگیرم برای استان مرکزی چه نوع نژادی باید خریداری کرد؟

   • مدیر سایت ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ / ۴:۳۸ ب٫ظ

    سلام گلپایگان بگیرید

 • حسین حیدری گرجی ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۱:۰۱ ب٫ظ

  سلام
  خسته نباشید برای پرورش مرغ تخمگذار از چه نوع نژادی استفاده کنم که هم پایداری وهم تخمگذاری خوبی داشته باشه وهم بشه که گوشت مرغ به فروش رسوند

 • حسین حیدری گرجی ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۰:۵۶ ب٫ظ

  سلام
  خسته نباشید برای پرورش مرغ تخمگذار از چه نوع نژادی استفاده کنم که هم پایداری وهم تخمگذاری خوبی داشته باشه

 • ناشناس ۱۲ آذر ۱۳۹۸ / ۵:۴۲ ب٫ظ

  با سلام و تشکر از بذل توجه و پاسخگویی جنابعالی
  لطفاً بفرمایید اینکه از آهک بعنوان یکی از مواد تشکیل دهنده تغذیه مرغ تخم گذار نام برده می شود آیا همین آهک بنایی است؟ آیا آهکی که باعث خشکی و تا حدی سوختگی پوست انسان می شود برای مرغها زیان ندارد؟

  • مدیر سایت ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۲:۰۲ ب٫ظ

   سلام خیر هیچ وقت اینکارو نکنید با احترام.

 • ناشناس ۳ آذر ۱۳۹۸ / ۲:۰۶ ب٫ظ

  سلام
  من ۳ تا جوجه محلی بزرگ کردم الان یکیشون شروع به تخم گذاری کرده اما دفعه اول و دوم خیلی به سختی بود و بعد از تخم گذاری تا چند ساعت له له می زد آیا این طبیعیه و بتدریج بهتر میشه یا نه؟ من چه کمکی می تونم بکنم؟ در ضمن قفسشون در محیط باز هست و شبها یه نایلون زخیم روشون می کشم(در تهران)

  • مدیر سایت ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ / ۱:۰۷ ب٫ظ

   سلام بله طبیعی است با احترام.

 • نادرستانی ۱ آبان ۱۳۹۸ / ۴:۱۷ ب٫ظ

  سلام
  آیا در مرغهای بومی دفعات کرچی چند دفعه در سال هست

  • مدیر سایت ۸ تیر ۱۴۰۰ / ۴:۰۶ ب٫ظ

   سلام بستگی به نژاد آن دارد، ۱ الی ۲ بار در سال کرچ میشوند با احترام.

 • فراهانی ۱ آبان ۱۳۹۸ / ۴:۱۵ ب٫ظ

  سلام وقت بخیر
  چه عواملی در مرغان تخمگذار بر تولید تخم مرغ موثر واقع می شوند؟

  • مدیر سایت ۱ شهریور ۱۴۰۰ / ۱۲:۳۶ ب٫ظ

   سلام
   ۱)تغذیه
   ۲)دمای محیط
   ۳)نژاد
   ۴)روشنایی محیط
   ۵) لانه تخم گذاری
   ۶)رطوبت
   ۷)استرس
   ۸)بهترین دان ،دان مخصوص بلدرچین تخمگذار است.

   با احترام.

 • شفعیی ۱ آبان ۱۳۹۸ / ۴:۱۲ ب٫ظ

  سلام روزتون بخیر
  آیازنان و دختران روستایی به عنوان یک نیروی کار مناسب هستند برای پرورش مرغ؟

  • مدیر سایت ۶ تیر ۱۴۰۰ / ۴:۵۷ ب٫ظ

   سلام اگر یادگیری داشته باشند در خصوص پرورش مرغ بله که میتوانند
   موفق باشید.

 • ربیعی ۱ آبان ۱۳۹۸ / ۴:۰۸ ب٫ظ

  سلام
  لطفا راهنمایی کنید ضد عفونی کردن سالن و محل نگهداری مرغها چقد قبل از ورود مرغها باید باشه؟

  • مدیر سایت ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ / ۳:۱۸ ب٫ظ

   سلام ۴۸ ساعت بعد از ضدعفونی سالن میوانید پرنده ها را به سالن وارد کنید با احترام.

 • شریعتی ۱ آبان ۱۳۹۸ / ۴:۰۵ ب٫ظ

  سلام
  آیا پس از دوره اول،در پرورش مرغ بومی حدودا ۲۰۰ سر سود خالص تقریبا صد درصد می‌شود

  • مدیر سایت ۱۳ تیر ۱۴۰۰ / ۴:۲۳ ب٫ظ

   سلام ،برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان مشاوره ما در تماس باشید
   ۰۵۱۴۴۳۳۵۰۰۹
   ۰۹۱۲۰۲۱۲۴۶۹
   ۰۹۱۵۹۱۵۰۰۷۵
   با احترام.

 • فلاحی ۱ آبان ۱۳۹۸ / ۴:۰۳ ب٫ظ

  • آیا که می توان مرغ بومی را در خانه پرورش داد؟

  • مدیر سایت ۸ تیر ۱۴۰۰ / ۱۲:۲۷ ب٫ظ

   سلام خیر بهتر است که در مکانی مناسب و به دور از محل زندگی پرورش یافته
   با احترام.

 • صاحبی ۱ آبان ۱۳۹۸ / ۴:۰۰ ب٫ظ

  آیامرغ خانگی یا مرغ بومی را می توان در خانه نیز پرورش داد و با پس مانده غذا و سبزیجات تغذیه نمود/

  • مدیر سایت ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ / ۴:۳۹ ب٫ظ

   سلام اگر تعدادمرغ ها کم است بله دوست عزیز با احترام.

 • عباس نزاد ۱ آبان ۱۳۹۸ / ۳:۵۵ ب٫ظ

  مرغهای بومی در مقابل گرما و سرما چقد مقاوم هستند؟

  • مدیر سایت ۱۳ تیر ۱۴۰۰ / ۴:۲۶ ب٫ظ

   سلام مرغ بومی در مقایسه با بسیاری از نژادها در برابر بیماری و سرما مقاوم بوده و گزینه مناسبی برای پرورش طیور و کسب درامد از این طریق می باشد. مرغ بومی و یا محلی هم برای تخمگذاری و هم برای تولید گوشت مناسب است و برخلاف مرغ های صنعتی در بیشتر مناطق قابل پرورش میباشد
   با احترام.

 • جوادی ۱ آبان ۱۳۹۸ / ۳:۵۳ ب٫ظ

  با عرض سلام و ادب
  ببخشید مرغ بومی در قفس باعث نمیشه راندمان تخمگذاریش کم بشه؟

  • مدیر سایت ۸ تیر ۱۴۰۰ / ۱۲:۳۱ ب٫ظ

   سلام خیر دوست عزیز.

 • هادی ۱ آبان ۱۳۹۸ / ۳:۴۸ ب٫ظ

  سلام
  میخواستم بدونم مرغ سفید بیشتر تلفات داره یا مرغ بومی

  • مدیر سایت ۸ تیر ۱۴۰۰ / ۱۲:۳۱ ب٫ظ

   سلام مرغ سفید دوست گرامی با احترام.

 • پیت ۲۹ مهر ۱۳۹۸ / ۳:۳۵ ب٫ظ

  چه دانی احتیاج داره مرغ بومی که راندمان تخمگذاریشون بالا بره ؟

  • مدیر سایت ۳۰ مهر ۱۳۹۸ / ۱۰:۴۲ ق٫ظ

   سلام
   باید از دان مخصوص مرغ تخمگذار استفاده کنید.
   موفق باشید

 • کاری ۲۹ مهر ۱۳۹۸ / ۳:۳۲ ب٫ظ

  این نژادی که شما معرفی کردید همشون خوبن چون من از همشون تقریبا داشتم
  ولی کدومشون سودی بیشتری دارن چون میخوام از تعداد هزار سر مرغ شروع کنم برای مرغداری؟

  • مدیر سایت ۳۰ مهر ۱۳۹۸ / ۱۰:۴۳ ق٫ظ

   سلام
   نژاد مرغ صنعتی یا مرغ سفید سود دهی بیشتری داره.
   موفق باشید

  • میثم ۱۲ آذر ۱۳۹۹ / ۱۱:۰۰ ب٫ظ

   سلام ببخشید مرغ مرندی نسبت به مرغ های دیگه گرونتره من دستگاه جوجه کشی دارم اگه تخم بزارم و موقع دراومدن پرورش بدم آیا فروختنش نسبت به مرغ های دیگه سخت نیست؟

   • مدیر سایت ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۲:۵۱ ب٫ظ

    سلام خیر نژاد مرندی هم جز پرفروش ها است
    موفق باشید.

 • حصاری ۲۹ مهر ۱۳۹۸ / ۳:۳۰ ب٫ظ

  سلام
  چندتا مرغ دارم از نژاد های مختلف اینا کلا تو حیاط برای خودشون میچرن اگه براشون قفس تهییه کنم فک میکنید دچار مشکل نمیشن ؟

  • مدیر سایت ۳۰ مهر ۱۳۹۸ / ۱۰:۴۵ ق٫ظ

   سلام
   خیر. مشکلی پیش نمیاد. برعکس، احتمال بروز بیماری کاهش پیدا میکنه و راندمان تخمگذاری افزایش پیدا میکنه.
   موفق باشید

 • روحیت ۲۹ مهر ۱۳۹۸ / ۳:۲۷ ب٫ظ

  برای گوشتی کدوم نژادشون بهترن ؟

  • مدیر سایت ۱ شهریور ۱۴۰۰ / ۱۲:۴۵ ب٫ظ

   سلام
   ۱_نژاد راس
   ۲_مرغ نژاد کوشین
   ۳_نژاد برهما
   با احترام.

 • کاهلی ۲۹ مهر ۱۳۹۸ / ۳:۲۶ ب٫ظ

  قیمتاشون رو هم میشه بفرمایید تقریبی هم باشه عب نداره ؟

  • مدیر سایت ۳۰ مهر ۱۳۹۸ / ۱۰:۵۴ ق٫ظ

   سلام
   جهت استعلام قیمت ها لطفا با واحد فروش تماس بگیرید.
   موفق باشید

  • محمد ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ / ۳:۰۳ ب٫ظ

   مرغ صنعتی نژادنداره؟اگه نژادداره چه نژادی خوبه

  • ناشناس ۲۸ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۱:۱۹ ب٫ظ

   سلام ..
   تا چند تا جوجه یا نیمچه مرغ مرندی رو می تونید ارسال کنید اصفهان؟با قیمت مناسب.

 • سهر ۲۹ مهر ۱۳۹۸ / ۳:۲۵ ب٫ظ

  کدوم مرغ تخم گذاری بیشتری داره ؟

  • مدیر سایت ۳۰ مهر ۱۳۹۸ / ۱۰:۵۶ ق٫ظ

   سلام
   مرغ های بومی ، نژاد گلپایگان و جهادی و مرغ های سفید صنعتی بیشترین راندمان تخمگذاری رو دارند.
   موفق باشید

 • کرمی ۲۹ مهر ۱۳۹۸ / ۳:۲۳ ب٫ظ

  سلام
  خسته نباشید اطلاعات بسیار عالی هست
  ممنونم ازتون

  • مدیر سایت ۳۰ مهر ۱۳۹۸ / ۱۰:۵۷ ق٫ظ

   سلام
   متشکر. خوشالیم که مطالب مفید بوده.
   موفق باشید

   • علی ۱۹ تیر ۱۳۹۹ / ۹:۱۴ ب٫ظ

    سلام ببخشید از چه سایت معتبری میتوان مرغ نژاد گلپایگان خرید؟شما خودتون هم فروش دارید ۲.۳ماهه میخواهم

    • مدیر سایت ۹ مرداد ۱۳۹۹ / ۳:۵۷ ب٫ظ

     سلام دوست عزیز، در این خصوص با کارشناسان فروش در ارتباط باشید. با احترام

 • ذاکری ۲۹ مهر ۱۳۹۸ / ۳:۱۳ ب٫ظ

  میخوام پرورش گوشتی راه بندازم بومی بهتره ؟یا سفید ؟

  • مدیر سایت ۱۰ تیر ۱۴۰۰ / ۳:۳۱ ب٫ظ

   سلام بومی دوست عزیز
   با احترام.

 • ذکایی ۲۹ مهر ۱۳۹۸ / ۳:۱۲ ب٫ظ

  به نظر شما بهترین نوع مرغ تخمگذار کدام هست ؟

  • مدیر سایت ۸ تیر ۱۴۰۰ / ۴:۴۷ ب٫ظ

   سلام نژاد گلپایگان دوست عزیز.

 • شریفان ۲۹ مهر ۱۳۹۸ / ۳:۱۱ ب٫ظ

  سلام
  ممنونم از مطالب مفیدی که میزارید بنده یکی از دنبال کننده هاتون هستم حتما در عصر وقت مزاحمتون میشم.

  • مدیر سایت ۸ تیر ۱۴۰۰ / ۴:۴۸ ب٫ظ

   سلام خوشحالیم که مطالب براتون مفید واقع شده به امید موفقیت روز افزون شما.🙏🌹

 • قارزی ۲۵ مهر ۱۳۹۸ / ۳:۵۳ ب٫ظ

  سلام من ۱۰۰ تا مرغ جوان خریدم ظاهرا زمانی هست که دارن بالغ میشن معمولا جابجایی چه زمانی برای تخم گذاریشونو عقب میندازه

  • مدیر سایت ۲۴ آبان ۱۴۰۰ / ۳:۲۸ ب٫ظ

   سلام جابجایی تا قبل از دوره تخمگذاری مانعی نداره اما جابجایی هنگام تخمگذاری خیلی خطرناک هست و ممکنه تخمگذاری مرغ قطع بشه و باید به هنگام شب و با نور بنفش انجام. توصیه میکنم جهت انجام حتما از یک متخصص بصورت حضوری کمک بگیرید

 • سارینا ۲۵ مهر ۱۳۹۸ / ۳:۵۱ ب٫ظ

  سلام ۵۰۰ تا مرغ در شرایط خوب معمولا چند تا تخم میزارن در روز ؟

  • مدیر سایت ۲ شهریور ۱۴۰۰ / ۲:۲۸ ب٫ظ

   سلام هر مرغ در روز ۱ عدد تخمگذاری میکند
   با احترام.

 • نازنین ۲۵ مهر ۱۳۹۸ / ۳:۵۰ ب٫ظ

  سلام من ۴ تا مرغ دارم که توی هفته بزور ۲ تا تخم میزارن جیره غذایی هم دان پلیت بهشون میدم چیکار کنم خوب شن؟

  • مدیر سایت ۲۸ مهر ۱۳۹۸ / ۱۱:۰۳ ق٫ظ

   سلام
   باید از دان مرغوب و با کیفیت استفاده کنید و شرایط دمایی مناسب رو براشون فراهم کنید.
   موفق باشید

  • ابوالفضل مومنی ۱ فروردین ۱۴۰۰ / ۹:۳۳ ب٫ظ

   سلام ببخشید نژاد لوهمن خوبه برای سرمایه گذاری؟ قفس بهتره یا سالن برای پرورش
   ممنون

   • مدیر سایت ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ / ۷:۲۸ ب٫ظ

    سلام قطعا قفس! روی زمین ریخت و پاش دان و تلفات پرنده به شدت بالاست و سود رو کاملا از بین میبره

 • امیرمحمد ۲۵ مهر ۱۳۹۸ / ۳:۴۵ ب٫ظ

  سلام
  من میخوام یک مرغداری ۱۰۰۰ سر مرغ بزنم آیا میشه بفرمایید چقد سرمایه میخواد و چقد سود داره

  • مدیر سایت ۶ تیر ۱۴۰۰ / ۳:۱۴ ب٫ظ

   سلام ،برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان مشاور ما در تماس باشید
   ۰۵۱۴۴۳۳۵۰۰۹
   ۰۹۱۲۰۲۱۲۴۶۹
   ۰۹۱۵۹۱۵۰۰۷۵
   با احترام.

 • نادری نژاد ۲۵ مهر ۱۳۹۸ / ۳:۴۴ ب٫ظ

  با عرض سلام و ادب
  ما ۱۰۰۰ تا مرغ ال اس ال داریم اویل تولیدمون بالای ۹۰ درصد بود جیرمونو عوض کردیم تولیدمون شد ۵۰ درصد باز دوباره همون جیره اول رو بهشون دادیم اما فقط توی یکماه شده ۶۵ درصد لطفا راهنماییمون کنید

  • مدیر سایت ۶ تیر ۱۴۰۰ / ۳:۱۶ ب٫ظ

   سلام ،برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان مشاور ما در تماس باشید
   ۰۵۱۴۴۳۳۵۰۰۹
   ۰۹۱۲۰۲۱۲۴۶۹
   ۰۹۱۵۹۱۵۰۰۷۵
   با احترام.

 • فاضل ۲۵ مهر ۱۳۹۸ / ۳:۴۱ ب٫ظ

  سلام
  جوجه های مرغ تخم گذار رو میشه پروار بست؟

  • مدیر سایت ۲۸ مهر ۱۳۹۸ / ۱۱:۰۷ ق٫ظ

   سلام
   بله میتونید.
   موفق باشید

  • بهنام اندیکایی زاده ۱۸ آذر ۱۳۹۹ / ۰:۱۹ ق٫ظ

   سلام قربان یه نژاد تخم گذار میخوام که بالای ۳۰۰تخم در سال بذاره والبته تا اونجا که راه داره مناسب ۵۰۰عدد چه نژادی و چه قیمت ممنون

   • مدیر سایت ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۲:۴۸ ب٫ظ

    سلام نژاد گلپایگان و مرندی بهتون پیشنهاد میدم
    برای مشاوره بیشتر با کارشناسان ما در ارتباط باشید
    ۰۹۱۲۰۲۱۲۴۶۹
    ۰۹۱۵۹۱۵۰۰۷۵
    ۰۹۰۵۴۴۳۳۵۰۹
    با احترام.

    • رحمان ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ / ۱۰:۵۰ ب٫ظ

     برای آب و هوای خوزستان. تابستلن ۵۰ درجه هم میرسه و زمستانا خنک هست
     چه نوع مرغی برا پرورش به روش بستر مناسب هست
     هم تخم گزار و هم گوشتی

 • شاهدی فر ۲۵ مهر ۱۳۹۸ / ۳:۴۰ ب٫ظ

  سلام
  من ۵ تا مرغ و خروس محلی دارم و دو تا مرغ هلندی یکماه خریدم چند روز اول خوب تخم گذاشتن اما الان یک هفتس و مرغ هلندی یک تخم گذاشته دان خوب هم بهشون میدم باید چیکار کنم اینها روند تخم گذاری خوب داشته باشن

  • مدیر سایت ۱۰ تیر ۱۴۰۰ / ۳:۴۹ ب٫ظ

   سلام چه دانی مصرف میکنند؟ علت های زیادی میتواند داشته باشد
   ۱)تغذیه
   ۲)دمای محیط
   ۳)نژاد
   ۴)روشنایی محیط
   ۵) لانه تخم گذاری
   ۶)رطوبت
   ۷)استرس
   اگر شرایط رو رعایت کنید انشالله که راندمان تخمگذاری درست میشود
   با احترام.

 • مصطفی ۲۵ مهر ۱۳۹۸ / ۳:۳۷ ب٫ظ

  سلام
  من مرغ محلی دارم روزی ۱ دونه تخم میزارن صبح از قفس بیرونشون میکنم تا شب البته ظهر میان یکم گندم یا جو میخورن باز میرن به نظرتون این راه خوبه

  • مدیر سایت ۲۸ مهر ۱۳۹۸ / ۱۱:۱۴ ق٫ظ

   سلام
   مشکلی نداره. روزی یک عدد طبیعیه. برای افزایش راندمان تخمگذاری بهتره از دان مخصوص مرغ تخمگذار استفاده کنید.
   موفق باشید

  • محمد ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ / ۵:۲۲ ب٫ظ

   سلام خسته نباشید!من حدود ۳هکتار زمین در روستایی خوش آب و هوا دارم ،میخواستم با ۲۰۰۰مرغ تخم گذار صنعتی شروع به کار کنم،اول اینکه هر مرغ صنعتی چقدر فضا میخواد و در روز تقریبی چقد دون میخوره، به نظر شما مرغ صنعتی بهتره یا بومی با این تعداد؟آیا الان هزینه هایه کنجاله می ارزه به این تعداد ممنون میشم راهنماییم کنید🙏

   • مدیر سایت ۱۳ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۲:۴۹ ب٫ظ

    سلام دوست عزیز، در صورت استفاده از قفس سه طبقه مخصوص پرورش مرغ تخمگذار میتونید در یک فضای ۱ متر در ۶۲ سانتی متر ۳۰ سرمرغ تخمگذار پرورش بدید.
    مرغ صنعتی در تعداد بالا چون راندمان بالاتری داره منساب تر هستش. اما در مقیاس های کمتر مرغ بومی رو توصیه میکنیم بهتون چون بازار مناسب تری داره (البته تاکید میکنم در مقیاس های پایین). با احترام

    • ناشناس ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۳:۴۵ ب٫ظ

     سلام ببخشید برای یزد چه مرغی بهتر هست و تخم گذاری بیشتری دارد ممنون

     • مدیر سایت ۱ خرداد ۱۴۰۰ / ۵:۴۷ ب٫ظ

      سلام نژاد گلپایگان دوست عزیز
      با احترام.

 • همایونی ۲۵ مهر ۱۳۹۸ / ۳:۳۵ ب٫ظ

  سلام من ۴۰ تا مرغ دارم تا ۱۰ روز پیش روزی ۱۵ تا تخم میذاشتن اما الان چند روزه اصلا تخم نمیزارن چیکارشون کنم

  • مدیر سایت ۱ شهریور ۱۴۰۰ / ۴:۴۴ ب٫ظ

   سلام علائمی ندارند؟ شرایط نگهداری پرنده چگونه است ؟ خوراک پرنده چیست؟
   با احترام.

 • فریبرز ۲۵ مهر ۱۳۹۸ / ۳:۳۳ ب٫ظ

  سلام
  ببخشید این مرغهای سفید که به اصطلاح کارخانه ای هستند آیا برای پرورش خوب هستند؟

  • مدیر سایت ۱ شهریور ۱۴۰۰ / ۱۲:۴۹ ب٫ظ

   سلام بله برای پرورش مرغ گوشتی مناسب هستند
   با احترام.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *