چگونه تخمگذاری بلدرچین ها را افزایش دهیم ؟؟؟

تخمگذاری بلدرچین

افزایش تخمگذاری بلدرچین موجب افزایش درآمد زایی نیز می شود. از این رو بسیاری از کسانی که در زمینه پرورش بلدرچین تخمگذار فعالیت می کنند دوست دارم با روش های مختلفی تخم گذاری پرنده را به بالاترین میزان خود برسانند. اگر شما هم جزو کسانی هستید که دوست دارید روش های طلایی افزایش تخمگذاری بلدرچین را بدانید تا سودآوری و محصولات بیشتری نصیب شما شود، در این مطلب از سایت طیوران سازه مختص شماست. ما در این مطلب از سایت طیوران سازه به طور کامل تخم گذاری بلدرچین و روش های افزایش و کاهش آن را مورد بررسی قرار داده ایم. شما با استفاده از مطالعه این مطلب می توانید راهکار های بی نظیری را برای افزایش تخمگذاری بلدرچین آموزش ببینید و با استفاده از آنها درآمدزایی خود را چندین برابر کنید. مطالعه این مطلب به ۶ دقیقه زمان نیاز دارد.

همه چیز درباره تخمگذاری بلدرچین ها

بلدرچین های تخمگذار اصولاً از سن 40 الی 45 روزگی شروع به تخمگذاری میکنند. حداکثر راندمان تخمگذاری بلدرچین ها تا سن 8 ماهگی بوده و پس از این دوره با توجه به بالا رفتن سن بلدرچین ها تخمگذاری آن ها به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. بالا بودن راندمان تخمگذاری به عوامل مختلفی بستگی دارد، بنابراین باید بلدرچین ها را به طور دائم زیر نظر داشت و تغییرات گله را ثبت کرد تا با مدیریت خوب، میزان سودآوری را بالا برد.

عوامل تاثیرگذار بر تخمگذاری بلدرچین

بلدرچین ها راندمان تخمگذاری بسیار بالایی دارند ولی عوامل متعددی در تخمگذاری آن ها تأثیرگذار است از جمله :

1) سن بلدرچین ها
2) نوع دان و شرایط تغذیه ای
3) نور سالن پرورش و برنامه روشنایی
4) عوامل استرس زا و بطور کلی سلامت طیور
5) دمای سالن پرورش و …

این عوامل هم قبل از شروع تخمگذاری و هم در زمان تخمگذاری تاثیر چشمگیری در این فرایند دارند.


تخمگذاری بلدرچین
تخمگذاری بلدرچین

حتما بخوانید : شرایط استاندارد برای نگهداری از بلدرچین + [ ضروری ترین عوامل پرورش ]

عوامل موثر بر راندمان تخمگذاری قبل از شروع دوره تخمگذاری

مشکلاتی که در دوران جوجه کشی یا روز های ابتدایی برای جوجه های ماده اتفاق می افتد، باعث کاهش بازدهی آن ها در دوران تخمگذاری میشود. مشکلاتی از قبیل از دست دادن آب بدن (دهیدراته شدن)، تغذیه نامناسب در روزهای ابتدایی خروج از تخم و… در رشد آن ها تأثیر گذاشته و صدمات جدی به جوجه های مولد وارد میکند.

عوامل موثر بر راندمان تخمگذاری همزمان با دوره تخمگذاری

1) استرس های وارد شده از محیط به بلدرچین ها
2) استفاده از تجهیزات و قفس های غیر استاندارد
3) تغذیه نامناسب (کمبود کلسیم کافی در غذا و…)
4) تولک زودرس
5) بهداشت محیط
6) بیماری های مربوط به بلدرچین ها
7) افزایش سن مادران و…

همه و همه گزینه هایی هستند که همزمان با دوره تخمگذاری بلدرچین ها بصورت مستقیم بر راندمان تخمگذاری آنها تاثیر دارند، بنابراین از اهمیت فراوانی برخوردار بوده و در صورت عدم توجه به آن ها خسارت جبران ناپذیری را برجای میگذارند.

تخمگذاری بلدرچین ها
تخمگذاری بلدرچین ها

10 نکته طلایی برای افزایش میزان تخمگذاری بلدرچین ها

در ادامه این مطلب 10 تکنیک طلایی برای افزایش میزان تخمگذاری بلدرچین ها را بیان خواهیم کرد با ما همراه باشید.

1) افزایش کیفیت آب و جیره غذایی :


توجه به جیره غذایی یکی از نکات مهم در کیفیت و میزان تخم تولید شده است. دان بلدرچین باید دارای تعادل انرژی و پروتئین کافی و طبق نیاز طیور باشد. استفاده از ترکیباتی نظیر پروتئین، کلسیم، روی و انواع ویتامین ها تأثیر چشمگیری در تعداد و کیفیت تخم ها خواهد داشت و عدم توجه به نیازهای غذایی بلدرچین ها باعث از بین رفتن آن ها و راندمان پایین تولید می شود. بلدرچین های بالغ روزانه به 22 تا 25 گرم دان نیاز دارند که باید طی 3 الی 4 نوبت در فاصله زمانی منظم توزیع شود.

نکته مهم : اگر بیشتر از نیازشان به آن ها دان داده شود هم باعث افزایش هزینه ها شده و هم باعث چاق شدن پرنده و ابتلا به بیماری های مختلف و در نهایت تلفات میشود بنابراین از دان ریزی بیهوده جدا بپرهیزید. دسترسی دائمی به آب با دمای مناسب (20 تا 25 درجه) و بهداشت آب مصرفی نیز بر راندمان تخمگذاری بلدرچین ها مؤثر است.

2) استفاده از تجهیزات و قفس های استاندارد :


طراحی صحیح قفس های پرورش بلدرچین از لحاظ فاصله طبقات، هوادهی و نکات بهداشتی (عدم زنگ زدگی و…) مهم ترین عامل تأثیرگذار در تخمگذاری بلدرچین ها میباشد. خرید تجهیزات و قفس های غیر استاندارد و بی کیفیت باعث کاهش راندمان تخمگذاری شده و در نهایت به ورشکستگی منجر خواهد شد.

قفس بلدرچین استاندارد
قفس بلدرچین استاندارد

حتما بخوانید : قفس های استاندارد و ضدزنگ برای پرورش بلدرچین

3) بهینه سازی دما و تهویه سالن پرورش بلدرچین :


گاز آمونیاک حاصل از جمع شدن فضولات منجر به بیماری های تنفسی برای جوجه ها خواهد شد، بنابراین داشتن تهویه مناسب و اکسیژن رسانی از ملزومات پرورش بلدرچین بوده و بصورت مستقیم بر راندمان تخمگذاری آنها تاثیرگذار است. همچنین دمای مناسب سالن (20 تا 24 درجه سانتی گراد) استرس گرمایی و سرمایی را از طیور دور میکند و این خود عاملی در کیفیت مطلوب تخمگذاری است.

4) برنامه نوردهی منظم و دقیق :


در پرورش بلدرچین باید به نور سالن ها توجه کنید. بلدرچین های تخمگذار به نور روز حساس هستند. در فصل تخمگذاری نباید نور سالن کم و زیاد شود بلکه باید طی یک برنامه منظم (16ساعت روشنایی و 8 ساعت خاموشی) باشد. اعمال روشنایی 24 ساعته باعث بلوغ جنسی زودرس جوجه ها و کاهش دوره تخمگذاری و نوردهی کم باعث تأخیر در بلوغ آنها می شود.

5) خرید بلدرچین های بالغ از مراکز معتبر


اگر خودتان قادر به پرورش جوجه های مادر نیستید بهتر است از مکانی معتبر جوجه های مولد را خریداری نمایید زیرا نوع پرورش جوجه ها از ابتدا (زمان جوجه کشی) بصورت مستقیم بر راندمان تخمگذاری تاثیرگذار است.

6) کاهش میزان استرس وارده به بلدرچین ها


همان طور که در بخش استرس در بلدرچین ها گفته شد، هرچه از استرس های مختلف بلدرچین ها کاسته شود، جوجه ها سالم تر و راندمان آنها در تخمگذاری بالا می رود.

7) رعایت بهداشت سالن پرورش بلدرچین


رعایت نکات بهداشتی باعث جلوگیری از بیماری های بلدرچین ها و در نتیجه پرورشی مطلوب و پر بازده میشود. جلوگیری از ورود افراد متفرقه به سالن های تخمگذاری، مقابله با حشرات و حیوانات موذی باعث کاهش مشکلات بهداشتی و روانی جوجه ها می شود.

8) تخلیه فضولات به صورت منظم


این کار باعث جلوگیری از تجمع گاز آمونیاک حاصل از کودها در سالن میشود، که در راندمان تخمگذاری بسیار تأثیرگذار است..

9) کشتار به موقع بلدرچین های بدون بازده


هنگامی که یک گله مولد تولیداتی کمتر از حد انتظار داشته باشند، باید آن گله را حذف کرد. بلدرچین های مادر را باید پس از یک دوره 6 ماهه از شروع تخمگذاری کشتار کرد؛ زیرا به مرور، باروری و حتی کیفیت تخم های آنها کاهش پیدا میکند و فقط باعث افزایش مصرف مواد غذایی میشوند، بنابراین نگهداری این گله توجیه اقتصادی خود را از دست می دهد. جایگزین کردن گله ای جوان به جای آنها باروری بهتری را به دنبال دارد.

10) آخرین نکته در ذهن شماست


ذکر آخرین نکته بر عهده شما عزیزان است تا با بیان کردن تجربیات ارزشمندتان ما و دیگر پرورش دهندگان صنعت بلدرچین را برای رسیدن به حداکثر میزان سودآوری راهنمایی کنید؟؟

شما برای ما از راه های افزایش تخمگذاری بلدرچین بنویسید

در این مطلب ۱۰ تکنیک طلایی برای افزایش تخم گذاری بلدرچین ها را برای شما بیان کردیم. چنانچه شما نیز از تکنیک خاصی برای افزایش راندمان تخمگذاری بلدرچین استفاده می کنید آن را از طریق قسمت نظرات سایت طیوران سازه با ما در میان بگذارید. چنانچه در این زمینه سوالی دارید آن را نیز می توانید از طریق قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. پشتیبان سایت طیوران سازه در اسرع وقت به سوالات شما به صورت جامع و کامل پاسخ خواهند داد.

سوالات متداول

عوامل تاثیرگذار بر تخمگذاری بلدرچین را نام ببرید؟

سن بلدرچین ها نوع دان شرایط تغذیه ای نور سالن پرورش و برنامه روشنایی عوامل محیطی و غیره

عوامل موثر بر راندمان تخمگذاری همزمان با دوره تخمگذاری را نام ببرید؟

تولک زودرس بهداشت محیط بیماری های مربوط به بلدرچین ها افزایش سن مادران و غیره

برای افزایش میزان تخمگذاری بلدرچین ها به چه عواملی باید توجه کرد؟

بهینه سازی دما و تهویه سالن پرورش بلدرچین برنامه نوردهی خرید بلدرچین های بالغ از مراکز معتبر کاهش میزان استرس وارده به بلدرچین ها و غیره

مدیر سایت
دیدگاه کاربران ۲۵۹ دیدگاه
 • مورغولی ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ / ۴:۰۱ ب٫ظ

  من یه بلدرچین ماده دارم که هروز تخم می کنه و این هفته یکروز دوبار تخم کرد و هفته پیش هم همینطور.
  اشکالی نداره؟ اب و غذا و تغذیه عالی ای هم داره و سرحاله

 • امیر طاها ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ / ۱۱:۲۲ ب٫ظ

  سلام. خسته نباشید واقعا ممنون که انقدر برای سوالات وقت می زارین. من یک بلدرچین ماده دارم که روز اول دوم تخم گذاشت که تخم روز دوم اون لکه های سیاه رو نداشتنبرای چی؟؟؟
  بلدرچین ماده هست و دوتا جوجه مرغ هم داشتم و اینها خیلی باهم دوست شدن یک جوری که انگار مادرشونه و از روزی که جوجه ها آومدن تخم نیزارها فرقی داره؟؟
  ذتدذات

 • امیر طاها ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ / ۱۱:۲۱ ب٫ظ

  سلام. خسته نباشید واقعا ممنون که انقدر برای سوالات وقت می زارین. من یک بلدرچین ماده دارم که روز اول دوم تخم گذاشت که تخم روز دوم اون لکه های سیاه رو نداشتنبرای چی؟؟؟
  بلدرچین ماده هست و دوتا جوجه مرغ هم داشتم و اینها خیلی باهم دوست شدن یک جوری که انگار مادرشونه و از روزی که جوجه ها آومدن تخم نیزارها فرقی داره؟؟

  • نویسنده ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ / ۳:۵۳ ب٫ظ

   برای سوال اول غذاشو کنترل کنید و غذای مخصوص بهش بدید درست میشه
   سوال دومتون برام گنگ بود لطفا دوباره و کامل تر بپرسید

 • یاسر ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ / ۴:۳۵ ب٫ظ

  سلام من ۲ماده بزرگ دارم و۱نرماده هام هیچی تخم نمیکند چیکار کنم

  • نویسنده ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ / ۳:۲۸ ب٫ظ

   سلام
   چند روز سر از تخم در اوردن؟

 • ابراهیمی ۶ خرداد ۱۴۰۱ / ۸:۰۰ ب٫ظ

  سلام من ۴تا بلدرچین دارم ۳تاماده۱نر یک ماده دارم هروقت که تخم میذاره تخمش شل است من خال نداره

  • نویسنده ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ / ۳:۵۴ ب٫ظ

   سلام غذای باکیفیت بهشون بدین

 • ابولفضل ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ / ۲:۵۴ ق٫ظ

  سلام من چهار تا بلدرچین دارم دوتاش بزرگ وحشی هست دوتاش کوچیک اما تخم نمی گزارن هرچی دونه بوده بهشون دادم یک اکواریم بزرگ دارم کفشو خاک ریختم گذاشتم پشتبوم روشو طوری مرغی کشیدم میشه لطفا راهنماییم کنید ممنون میشم؟

  • نویسنده ۲۲ آبان ۱۴۰۱ / ۳:۵۰ ب٫ظ

   به عوامل مختلفی بستگی دارد
   دما رطوبت نوع تغذیه رو چک کنید و چک کنید بیمار نباشه

 • شاهین ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ / ۱:۱۴ ب٫ظ

  سلام من دو تا بلدرچین ماده دارم و یه دونه نر دو روز اول که خریدم تخم میزاشتن ولی دیگه نمیزارن دان هم ذرات خورد شده بهشون میدم لطفا چیکار شون کنم

  • نویسنده ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ / ۳:۳۶ ب٫ظ

   دوره تخمگذاریشون رو گذروندن؟

  • ناشناس ۲۵ شهریور ۱۴۰۱ / ۵:۰۰ ب٫ظ

   بعضی وقتا بعد از جابجایی بلدرچین ها ،تا یه مدت ممکنه تخم نذارن،البته در حدچندروز فقط نه بیشتر.و یا اینکه خود بلدرچین ها ممکنه سن تخمشون رد شده باشه که بعید میدونم.و بعضی وقتا هم بلدرچین های من یه مدت کمتر تخم میذارن بعد یه مدت خوب میشن باز.تجریه من بود.

 • ناشناس ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ / ۱:۰۹ ب٫ظ

  سلام من دو تا بلدرچین ماده و یه دونه نر دارم دو روز اول که خریدم تخم گذاشتن و دیگه نمیزارن دون هم ذرات خورد شده بهشون میدم لطفا چیکارشون کنم

  • مدیر سایت ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ / ۴:۲۷ ب٫ظ

   سلام وقت بخیر، دان مخصوص بلدرچین تخمگذار بدید بهشون

 • ناشناس ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ / ۱:۳۶ ق٫ظ

  سلام ببخشید قیمته یک قفس بلدرچین ۶ طبقه حدودا چنده؟؟

  • نویسنده ۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ / ۳:۵۱ ب٫ظ

   سلام
   برای اگاهی از خرید و آشنایی با انواع قفس ها می تونید با قسمت فروش تماس بگیرید

 • ناشناس ۱۳ فروردین ۱۴۰۱ / ۳:۵۲ ب٫ظ

  سلام من نزدیک یک ماهه که بلدرچین هارو خریدم و هرروز از اون جایی که میخوابن میبرمشون توی یه قفس دیگه که نور آفتاب بخوره بهشون آیا این جابجایی موجب استرس شون میشه؟ چون تخم نمی‌گذارند غذا هم بهشون سبوس برنج خمیر میکنم که بخورن
  چکار کنم که تخم بزارن

  • نویسنده ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ / ۳:۳۸ ب٫ظ

   ببینید در این جابجایی حالت بلدرچین ها تغییر پیدا می کنند

 • ناشناس ۲۳ بهمن ۱۴۰۰ / ۳:۰۹ ب٫ظ

  سلام بلدرچین های من تخم کوچک میزارن باید چیکار کنم

  • مدیر سایت ۱ اسفند ۱۴۰۰ / ۴:۴۶ ب٫ظ

   سلام باید دان مخصوص بلدرچین تخمگذار بدید بهشون. این امر بعلت بالانس نبودن جیره غذایی بوجود میاد

 • محمد ۶ آذر ۱۴۰۰ / ۱۰:۲۰ ب٫ظ

  سلام من چند روزه یک بلدرچین سفید قهوه ای خریدم رنگش هم خیلی کمیابه جوان هستو معاینه شده تمام نقاط بدنش برای تخمگذاری بسیار مناسب هست تقریبا ۴۵ روزه هست دیگه باید بالغ باشه اما ۲ یا ۳ روزه میشه که کمی بهش مشکوک شدم آخه بعضی مواقع میخواین بعضی مواقع یا پستش رو کمی وا میکنه زور میزنه اما مشکل مدفوع نداره ودونسته هست و دیگه بعضی موقع ها باد میکنه پوستشو میده عقب و زور میزنه و چشمان درشت و و قشنگی هم داره ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

  • مدیر سایت ۱۷ آذر ۱۴۰۰ / ۴:۱۷ ب٫ظ

   سلام مورد خاصی نیست

  • Reza ۲۳ آذر ۱۴۰۰ / ۱:۵۷ ق٫ظ

   سلام من چطور میتونم بلدرچینی که برای تخم گذاشتم بخوبه تعداد بالای برای پرورش خریداری کنم خودم قفس درست کردم و ابخوری اتوماتیک بکار گذاشتم این روند براشون مناسبه دیگه استرس ندارن ؟

 • حسنی ۲۴ مهر ۱۴۰۰ / ۱:۵۵ ب٫ظ

  سلام من ۵ تا بلدرچین ماده ۴۷ روزه دارم درشت اند وتوی لانه نگه میدارم تهش هم خاک دون بلدرچین و گندم هم براشون میریزم چرا تخم نمی‌کنند و اینکه چیکار کنم به تخم بیان

   • ناشناس ۲۵ شهریور ۱۴۰۱ / ۵:۰۸ ب٫ظ

    بعضی وقتا زمان بیشتری میبره تا تخم بذارن.البته میتونید خورده سبزی و رنده پوست هندونه و برنج و..اینا هم بدید.بلدرچینای من وقتی چربی مرغ تازه میذارم جلوشون،حس می کنم بهتر تخم می ذارن.بهرحال روی تخم افتادنشون ممکنه حتی تا دوهفته بیشترم زمان ببره.بعلاوه ما گاهی دان تخم گذار هم میخریم میدیم

    • نویسنده ۶ مهر ۱۴۰۱ / ۳:۲۸ ب٫ظ

     عالی بود متشکرم بابت اطلاعات دقیقتون

 • ابولفضل فلاح ۲۳ مهر ۱۴۰۰ / ۴:۱۶ ب٫ظ

  سلام الان دو روز هست بلدرچین گرفتم غذا شونم پیلود سوپر می دم لطفا زود تر جواب بدین

 • هستی ۵ شهریور ۱۴۰۰ / ۱۱:۲۲ ق٫ظ

  سلام من ۵ تا بلدرچین دارم ۲ تا نرگس و ۳ تا ماده اما ۳ تا ماده تخم نمی ذارن و ما توی حیات می زاریمشون و بهشون غذا مخصوصشون را می دیم پلیت یه چیز این جوری

  • مدیر سایت ۷ شهریور ۱۴۰۰ / ۴:۵۱ ب٫ظ

   سلام پرورش در بستر یک روش منسوخ شده هست و پیشنهاد میکنیم برای نگهداری بلدرچین از قفس استفاده کنید. چون علاوه بر کاهش تلفات، راندمان تولید هم بالا میره.دان بلدرچین تخمگذار را تهیه کنید
   با احترام.

 • طاهامومنی ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ / ۹:۵۹ ب٫ظ

  سلام قیمت تخم بلدر چین چنده
  تخم نمی زارن دوتا نرنه پنچ تا ماده
  خاک هم دارن واسه تخم وخاک بازی
  دون هم د سه وعده میخورن صبح ظهر شب
  دان مصرفی ذرت پودر شده حلیم وگنم پودر شده هست گرما مناسب ولی بی تخم درکل چکار کنم کامل توضیح بدید درزمن خودم میگم به علت نداشتن رطوبته

  • مدیر سایت ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ / ۴:۰۳ ب٫ظ

   سلام در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ قیمت تخم بلدرچین ۶۰۰ تومان است ، آیا بالغ شده اند ؟ نژاد ، محل نگهداری ، تغذیه ، دما ، رطوبت ،لانه تخمگذاری ، استرس ، روشنایی … تاثیر بسزایی در راندمان تخمگذاری دارد ، شرایط نگهداری مناسب نمیباشد بهتره از قفس های استاندارد، مخصوص بلدرچین استفاده کنید. کف پای بلدرچین باید یک توری مشبک قرار بگیره تا به پای بلدرچین فشار نیاد و یا ایجاد بیماری های آبله در کف پا میخچه و …نشه. مطمئن بشید که از دان مرغوب و با کیفیت استفاده میکنید. بهترین دان ، دان مخصوص بلدرچین تخمگذار را تهیه کنید.

   با احترام.

   • ناشناس ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ / ۱۰:۳۸ ب٫ظ

    ذرت‌خورد‌شده‌از‌اون‌جایی‌که‌خریدم

    • مدیر سایت ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ / ۲:۵۰ ب٫ظ

     دان مخصوص بلدرچین تخمگذار را تهیه کنید .

     • ناشناس ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ / ۰:۲۰ ق٫ظ

      سلام من دوتا بلدرچین دارم که ۱۰ تا تخم گذاشت ولی الان ۱۳ روزه دیگه تخم نمیزاره

     • مدیر سایت ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ / ۱۰:۱۴ ق٫ظ

      سلام از دان مخصوص بلدرچین تخمگذار استفاده کنید با احترام.

    • ادد ۳۰ آذر ۱۴۰۰ / ۱۱:۴۴ ب٫ظ

     سلام من بلدرچین دارم چه غذا ی بهش بدم

     • مدیر سایت ۱۵ دی ۱۴۰۰ / ۱۲:۱۸ ب٫ظ

      سلام دان مخصوص بلدرچین تخمگذار بدید بهشون

 • ع ۹ تیر ۱۴۰۰ / ۶:۱۶ ب٫ظ

  سلام من یک بلدرچین ماده خانگی
  دارم که پیروز تخم کرد وعلعان ۳ روزه تخم نکرده

  • مدیر سایت ۱۰ تیر ۱۴۰۰ / ۳:۱۳ ب٫ظ

   سلام چه دانی مصرف میکنند؟
   با احترام

 • عجمی ۴ تیر ۱۴۰۰ / ۰:۲۰ ق٫ظ

  سلام ببخشید من یک بلدرچین ماده و یک بلدرچین نر دارم بلدرچین ماده رو تقریبا ۱ ماه و بعدرچین نر رو یک هفته هست که خریدم اما بلدرچین ماده تخم نمیزاره با اینکه من هم آب براش گذاشتم و هم دان تخمگذاری اما تخم نمیزاره دلیلش چیه؟

  • مدیر سایت ۶ تیر ۱۴۰۰ / ۳:۵۹ ب٫ظ

   سلام بستگی به…
   ۱)تغذیه
   ۲)دمای محیط
   ۳)نژاد
   ۴)روشنایی محیط
   ۵) لانه تخم گذاری
   ۶)رطوبت
   ۷)استرس
   ۸)بهترین دان،دان مخصوص بلدرچین تخمگذار است.
   این چند مورد را اگر رعایت کنید تخمگذاری ادامه پیدا میکند
   با احترام.

  • Reza ۲۳ آذر ۱۴۰۰ / ۱:۵۵ ق٫ظ

   سلام من چطور میتونم بلدرچینی که برای تخم گذاشتم بخوبه تعداد بالای برای پرورش خریداری کنم خودم قفس درست کردم و ابخوری اتوماتیک بکار گذاشتم این روند براشون مناسبه

   • مدیر سایت ۱۵ دی ۱۴۰۰ / ۱۲:۱۹ ب٫ظ

    سلام متاسفانه متوجه منظور شما نشدیم

 • مصطفی ۲ تیر ۱۴۰۰ / ۱۱:۳۶ ق٫ظ

  سلام من یک عدد بلدرچین ماده و نر دارم الان ۳روزه خریدم بلدرچین ها بالغ هستند نمیدانم چند ماهشونه اما تخم نمیگذارند بلدرچسن ماده ژاپنی است و نر قهوه ای

  • مدیر سایت ۳ تیر ۱۴۰۰ / ۱:۰۷ ب٫ظ

   سلام سن دقیقشون چقدره؟بهتر است که از مراکز معتبر خریداری کنید،و بهترین دان،دان مخصوص بلدرچین تخمگذار است
   با احترام.

 • رضا ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۰:۳۷ ق٫ظ

  سلام وقتتون بخیر

  من تعدادی بلدرچین دارم که هر دو روز یکبار تخم می‌زارند سن هاشون ۲ ماه هست میخواستم بدونم در چه سنی مایل به کرچ شدن میشن ؟؟؟

  نژادشون هم محلی هستش

  • مدیر سایت ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۰:۵۵ ق٫ظ

   سلام بلدرچین ماده سن تو لک یا کرچ شدن در ماه های از ۸تا ۱۰ ماهگی است از انجایی که بلدرچین ماده به ندرت کرچ میشود، و راندمان تخم ها باید زیاد باشد شرایط کرچ شدن سنتی را برایتان توضیح میدهم.
   ۱)بلدرچین نر و ماده را ۳ الی ۴ روز در کنار هم بگذارید
   ۲)بعد از ۴ روز نر را از ماده جدا کنید
   ۳)بلدرچین ماده را در جای تاریک و به همراه اب و غذا بگذاریم
   ۴)و بعد از ۲الی ۳ روز بلدرچین خود به خود تخم میگذارد، اصلن به تخم ها دست نزنید
   ۵)بعد از راندمان تخم گذاری بلدرچین ماده روی تخم ها میخوابد و صرف ۱۷الی ۱۸ روز جوجه ها از تخم درمیایند

   موفق باشید.

 • آریا زال نژاد ۹ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۰:۲۱ ق٫ظ

  سلام خدا قوت
  من ۷۰۰ تا بلدرچین تخمگذار دارم خواستم بدونم بعد زمان تخمگذاری بعد ۸ ماهگی باید این ها رو چیکار کنیم ؟؟؟

  • مدیر سایت ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۰:۰۲ ق٫ظ

   سلام وارد دوره جدید میشوند (کشتارگاه)
   با احترام.

 • امیرمحمد حسینی ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۲:۳۶ ب٫ظ

  چه نژادی برای تخم گذاشتن بهتره

  • مدیر سایت ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۵:۳۹ ب٫ظ

   سلام
   نژاد گلپایگان و مرندی
   با احترام.

 • سمیه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۰:۵۳ ق٫ظ

  سلام از غذای که در منزل اضافه میاد برای بلدرچین بریزیم چی میشه ایابراشون خطرداره

  • مدیر سایت ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۰:۴۵ ق٫ظ

   سلام
   میتوانید از ته مانده غذا تون استفاده کنید مشکلی نداره
   با احترام.

  • طاهامومنی ۹ مرداد ۱۴۰۰ / ۲:۳۴ ب٫ظ

   نه

 • .. ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۳:۰۵ ق٫ظ

  سلام برای افزایش تخم گزاری میشه به بلدرچین ها پوست تخم مرغ هم قاطی غذاشون بریزم ؟؟

  • مدیر سایت ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۰:۵۳ ق٫ظ

   سلام
   دان اگر استاندارد باشد احتیاجی به اینکار نیست
   با احترام.

  • سهیل احمدی ۷ خرداد ۱۴۰۰ / ۸:۰۹ ب٫ظ

   سلام دان مخصوص را از کجا تهیه کنم؟

   • مدیر سایت ۸ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۱:۵۵ ق٫ظ

    سلام با کارشناس فروش ما در ارتباط باشید
    ۰۹۱۲۰۲۱۲۴۶۹
    ۰۹۱۵۹۱۵۰۰۷۵
    ۰۵۱۴۴۳۳۵۰۰۹
    با احترام.

 • ..... ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۳:۴۸ ب٫ظ

  سلام ببخشید من بلدرچین دارم امروز تخم کردند پس از چه مدتی این تخم گذاری ادامه داره
  یا متوقف میشه تا فرصتی بعد؟؟

  • مدیر سایت ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱:۳۰ ب٫ظ

   سلام
   اگر شرایط نگهداری و دان مناسب باشد راندمان تخم گذاری بلدرچین ۶ تا ۸ ماه اول تا ۸۰ درصد هست

   با احترام.

 • ایمان ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۱:۳۹ ب٫ظ

  به بلدرچینم گندم بدم ایا تخم میزاره؟؟

  • مدیر سایت ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۳:۲۹ ب٫ظ

   سلام
   بهترین دان، دانه مخصوص بلدرچین تخم گذار

   با احترام.

 • سعید محبی فرد ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۱:۳۴ ق٫ظ

  سلام بلدرچین مینیاتوری چند روزه تخم میزاره

  • مدیر سایت ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۴:۱۴ ب٫ظ

   سلام
   سن تخمگذاری بلدرچین در حدود ۴۰ تا ۴۵ روزگی است.

   با احترام.

 • ناشناس ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۱:۴۲ ب٫ظ

  سلام.
  من دو تا بلدرچین دارم یک ماده یک نر حدود ٣روز خریدم با خانه بزرگ و غذاشون رو اصلا تغییر ندادم به نظر شما تخم گذاری می‌کنند؟

  لطفا زود جواب بدید.

  • مدیر سایت ۹ خرداد ۱۴۰۰ / ۳:۲۸ ب٫ظ

   سلام بهتر است در قفس مخصوص بلدرچین نگهداری شود بله بعد از بالغ شدنشون راندمان تخم گذاری شروع میشود
   موفق باشید.

 • محمد امین حسینی ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ / ۹:۴۴ ق٫ظ

  سلام
  من ۱۰۰۰ عدد جوجه میخوام بخرم
  تعداد نر و ماده رو چجوری باید به دست بیارم که تعداد ماده ها حدود ۸۰۰ عدد باشه؟

  • مدیر سایت ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۰:۳۱ ق٫ظ

   سلام زمانی که جوجه رو خریداری میکنید از محل معتبر موردنظر خودشان بهتون به تعداد میدن و اصولا تعداد نر ها کمتر است
   به طور کلی ۳ به ۱ است.

   موفق باشید.

 • محسن ۴ بهمن ۱۳۹۹ / ۹:۳۶ ب٫ظ

  سلام من ۱۱ تا بلدر چین دارم که ۲تا تر و ۱۱ تا ماده هستند و حدود ۱۵۰ روزشونه اما تخم نمی کنند.
  قفس مخصوص دارند.
  غذای مخصوص دارند.
  دما هم ۲۴ درجه است.
  جواب بدین ممنون

  • مدیر سایت ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ / ۴:۵۲ ب٫ظ

   سلام قفس، قفس استانداردی هستش؟ کمی شیب قفس حتی اگه غیر استاندارد باشه راندمان پایین میاد

 • ث یاکثا ۱۴ دی ۱۳۹۹ / ۱۰:۳۶ ب٫ظ

  سلام من بلدرچین ۲ خریدم نر و ماده الا ۳ روز خریدم ولی تخم نمیزار

 • Saba ۷ دی ۱۳۹۹ / ۳:۲۹ ب٫ظ

  سلام
  آیا بلدرچین در فصل زمستان تخم گذاری نمیکنه؟؟

  • مدیر سایت ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ / ۵:۰۸ ب٫ظ

   سلام در شرایط صنعتی بله

   • سعید ۲۹ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۱:۱۷ ق٫ظ

    سلام دو سوال دارم خدمتتون اول بهترین نژاد بلدرچین که کرچ بشه چیه دوم چه دانه هایی برای تغذیه بلدرچین خوبه

    • مدیر سایت ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ / ۷:۲۹ ب٫ظ

     سلام بلدرچین ژاپنی اما بصورت کلی بلدرچین در شرایط شهری کرچ نمیشه. دان مخصوص بلدرچین تخمگذار

    • رضا ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۰:۳۳ ق٫ظ

     سلام وقتتون بخیر
     میخواستم بدونم بلدرچین در چه دوره ای کرچ میشه ؟؟؟؟

     • مدیر سایت ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۱:۰۹ ق٫ظ

      سلام بلدرچین ماده از ۸ماهگی تا ۱۰ ماهگی سن کرچ شدن است
      با احترام.

 • یاسر ۲۶ آبان ۱۳۹۹ / ۱۱:۴۵ ق٫ظ

  سلام غذای بلدرچین و تغییر دادم و اصلا تخم نمیزارن البته تخمشونم می خورن غذا ذرت خورد شده یه پیمانه گندم خورد شده یه پیمانه و دو پیمانه پلید مرقوب چی کار کنم تعداد ۳۰ عدد

 • ناشناس ۲۶ آبان ۱۳۹۹ / ۱۱:۴۵ ق٫ظ

  سلام غذای بلدرچین و تغییر دادم و اصلا تخم نمیزارن البته تخمشونم می خورن غذا ذرت خورد شده یه پیمانه گندم خورد شده یه پیمانه و دو پیمانه پلید مرقوب چی کار کنم تعداد ۳۰ عدد

  • مدیر سایت ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ / ۴:۲۳ ب٫ظ

   سلام وسط دوره تخمگذاری نباید دان رو تغییر بدید

  • ناشناس ۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۰:۳۸ ب٫ظ

   سلام من ۵ تا بلدرچین خریدم می خواستم بپرسم اگه برنج خام بدم ضرری نداره ۲ روز شده خریدم و برنج خام رو می کوبم بهشون میدم ضرر نداره ؟

   • مدیر سایت ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۳:۴۴ ب٫ظ

    سلام
    میتوانید بدهید فقط راندمان تخم گذاری میاد پایین،
    بهترین دان، دانه مخصوص بلدرچین تخم گذار است

    با احترام.

 • رامتین هوشنگی ۱۵ آبان ۱۳۹۹ / ۶:۵۴ ب٫ظ

  درود
  آیا بعد از تزریق واکسن دوگانه ممکن است بلدرچین تولک برود؟ تخم گذازی کنسل شود؟ تغیرر جنسیت بدهد؟
  سپاس

  • مدیر سایت ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ / ۲:۲۶ ب٫ظ

   سلام خیر عوارض جانبی که این واکسن دارد
   ممکن است بقایای واکسن برای مدت کوتاه در محل تزریق مشاهده شود. بله در طی مدتی متوقف میشود
   با احترام.

 • امیر صدرا خدایاری ۲۴ مهر ۱۳۹۹ / ۰:۱۹ ق٫ظ

  سلام بلدرچین من یه روز تخم کرد الان تخم نمی کنه چکار کنم

  • مدیر سایت ۲۷ مهر ۱۳۹۹ / ۹:۳۴ ق٫ظ

   سلام دان مصرفی رو چک کنید و همچنین دمای محیط

   • غلامرضا کریمی ۱۹ آبان ۱۳۹۹ / ۸:۰۰ ب٫ظ

    سلام خسته نباشید من ۲تا بلدرچین نر و ۴ تا ماده دارم تو حیاط والان ۳۰ روز از زمان خریدشون گذشته ولی حتی ۱ تخمم نزاشتن زیر پاشون چیزی باید بزارم

    • مدیر سایت ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ / ۱:۱۶ ب٫ظ

     سلام، رسیدن سن بلوغ بلدرچین ۳۵ تا ۴۰ روزگی است تغذیه و محل مناسب نگهداری اهمیت به سازی دارد
     بهترین دان، دان مخصوص بلدرچین است
     موفق باشید.

 • ناشناس ۲۱ مهر ۱۳۹۹ / ۱۱:۱۸ ق٫ظ

  سلام من حدود یکماهه که شش بلدرچین خریداری کردم اما اصلا تخم میگذارند باید چکار کنم??????

  • مدیر سایت ۲۷ مهر ۱۳۹۹ / ۹:۳۵ ق٫ظ

   سلام بلدرچین ها چند روزه هستن؟
   بلدرچین ها از ۴۰ الی ۴۵ روزگی شروع به تخمگذاری میکنند

 • محم کافی زاده ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ / ۶:۳۴ ب٫ظ

  ببخشید میخواستم بدونم بلدرچین گوشتی هم تخم می گذارد یانه؟؟

  • مدیر سایت ۱۳ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۲:۳۱ ب٫ظ

   سلام بلدرچین گوشتی تا قبل از شروع دوره تخمگذاری یعنی ۴۵ روزگی کشتار میشه. با احترام

  • سجاد ۲۱ مهر ۱۳۹۹ / ۱۱:۱۵ ق٫ظ

   سلام من شش بلدرچین دارم که یکماهه که خریداران کردم ولی تخم میگذارند باید چکار کنم????

  • امیرحسین شمسی ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۶:۴۰ ب٫ظ

   سلام من ۶ ا بلدرچین دارم یک نر و ۵ ماده الان ۱۰ روزه که خریدمشون ولی هنوز یک تخم هم نگذاشته اند به آنها دانه پارس خورد شده میدهم و آب هم همین طور همیشه هم غذا و آب در اختیار آنهاست چیکار کنم
   هیچ عوامل استرس زایی هم وجود ندارد

   • مدیر سایت ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۰:۴۲ ق٫ظ

    سلام
    سنشون _شرایط دمایی و محیطی که در ان نگهداری میشن
    برسی بشود.
    با احترام

 • محققیان ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ / ۲:۴۲ ب٫ظ

  سلام ببخشید من بلدرچین هام حدود ۱ هفته تخم گزاشتند ولی الان حدودا سه روزه تخم نزاشتند چیکار باید بکنم

  • مدیر سایت ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ / ۵:۰۰ ب٫ظ

   سلام، دان مصرفی و همچنین دمای محیط رو کنترل کنید. با احترام

  • امید ۱۰ مهر ۱۳۹۹ / ۲:۵۰ ب٫ظ

   سلام من سه تا بلدرچین دارم که۲تاش ماده و۱نر هست میخواستم بدونم که ایا امکان داره که بلدرچین های من کرچ بشن چون من خیلی دوست دارم کرچ بشن لطفا جواب بدید

   • مدیر سایت ۲۷ مهر ۱۳۹۹ / ۹:۴۰ ق٫ظ

    سلام معمولا بلدرچین کرچ نمیشه باید از دستگاه جوجه کشی استفاده کنید

 • ابراهیم ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ / ۴:۴۱ ب٫ظ

  من ۵ تا بلدرچین دارم هر روز دو یا یه تخم می کنن نمی دونم چه مشکلی دارند همه ماده هستند

  • مدیر سایت ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ / ۵:۰۱ ب٫ظ

   سلام باید شرایط دمایی رو بررسی بفرمایید و شرایط دانی که مصرف میکنن. با احترام

  • F.H ۱۰ آذر ۱۳۹۹ / ۲:۵۰ ب٫ظ

   سلام من میخوام از یه نفر شیش تا بلدرچین بخرم گفتن چهار ماهه هستند ایا ارزش خرید داره؟؟

   • مدیر سایت ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۴:۴۰ ب٫ظ

    سلام،خیر
    با احترام.

   • ناشناس ۲۲ مرداد ۱۴۰۰ / ۷:۳۱ ب٫ظ

    سلام من ۳۰ عدد بلدرچین تخم گذار دارم ولی هنو به تخم نیامدن البته هرچند روز یه تخم کوچلو میزارن که زرده نداره ممنون میشم راهنمایی کنید آب شون اتومات دانشون هم دان مخصوص

    • مدیر سایت ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ / ۱۱:۲۸ ق٫ظ

     سلام این عمل در نتیجه ورود تخم انگل‌ها یا رها شدن تکه‌اى از بافت تخمدان و یا دلمه خون صورت مى‌گیرد. چنین تخم‌مرغ‌هائى نادر و اغلب کوچکتر از تخم‌مرغ معمولى است.ویتامین های تقویتی a/d/3/E هر کدام که مغدور بود تهییه کنید با احترام.

  • ابوالفضل‌شیرزادی ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ / ۱۰:۳۷ ب٫ظ

   ‌با‌سلام‌‌من‌دوتابلدرچین‌دارم‌یکی‌نر‌واون‌‌یکی‌ماده‌
   ‌من‌رفتم‌یک نر‌براش‌خریدم‌ولی‌بعد‌از‌یک‌روز‌‌دیگه
   را‌نمیره‌‌میشه‌راه‌نماییم‌کنیدباتشکر

   • مدیر سایت ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ / ۲:۴۸ ب٫ظ

    سلام دچار بیماری نیوکاسل شده اند ، متأسفانه تلفات بیماری نیوکاسل ۱۰۰ درصد هست و واکسنی هم برای درمان وجود نداره. با احترام

 • امیر مسعود درویش خضری ۳۰ تیر ۱۳۹۹ / ۸:۱۱ ب٫ظ

  سلام ببخشید بلدرچین بنده الانا باید تخم بزاره من مکانشو تغیر دادم و هیچ مشکلی نداره اگر میشه بگید که اینا کی تخم میزارند

  و یه سوال دیگه اینه که بین بلدرچین هام ۱۳ ماده و۳ تا نر هستند ایا تخم نطفه دار میزنند

  • مدیر سایت ۹ مرداد ۱۳۹۹ / ۴:۰۳ ب٫ظ

   سلام بلدرچین در سن ۳۰ الی ۳۵ روزگی شروع به تخمگذاری میکنه. بله تخم نطفه دار میزارن

 • 138613 ۱۸ تیر ۱۳۹۹ / ۱۲:۵۳ ب٫ظ

  ببخشین زود جواب بدین اسم غذای بلدرچین چیه لطفا جواب بدین!

  • مدیر سایت ۹ مرداد ۱۳۹۹ / ۳:۵۷ ب٫ظ

   سلامف دان مخصوص بلدرچین تخمگذار. با احترام

   • م ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ / ۹:۳۳ ب٫ظ

    سلام ببخشید من ۲ تا بلدرچین دارم یکی شون ۱ دونه تخم گذاشته ولی روی تخمش نگرشی که چی کار کنم روی تخمش بشینه؟ممنون میشم جواب بدید

    • مدیر سایت ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۰:۵۴ ق٫ظ

     سلام از انجایی که بلدرچین ماده به ندرت کرچ میشود، و راندمان تخم ها باید زیاد باشد شرایط کرچ شدن سنتی را برایتان توضیح میدهم.
     ۱)بلدرچین نر و ماده را ۳ الی ۴ روز در کنار هم بگذارید
     ۲)بعد از ۴ روز نر را از ماده جدا کنید
     ۳)بلدرچین ماده را در جای تاریک و به همراه اب و غذا بگذاریم
     ۴)و بعد از ۲الی ۳ روز بلدرچین خود به خود تخم میگذارد، اصلن به تخم ها دست نزنید
     ۵)بعد از راندمان تخم گذاری بلدرچین ماده روی تخم ها میخوابد و صرف ۱۷الی ۱۸ روز جوجه ها از تخم درمیایند
     موفق باشید.

    • ع ۹ تیر ۱۴۰۰ / ۶:۱۰ ب٫ظ

     سلام من ۱بلدرچین ماده سفید تخم گذاردارم که پیروز به تخم افتاد امروز ۳ روز شده و تخم نکرده و ستایه دیگرهم دارم که یکیش نره ویکی دیگه ماده دارم اما هنوز به تخم نیفتاده

     • مدیر سایت ۱۰ تیر ۱۴۰۰ / ۳:۱۵ ب٫ظ

      سلام آیا بالغ شده اند؟چه دانی مصرف میکنند؟شرایط نگهداری چگونه است؟
      با احترام.

 • ناشناس ۱۲ تیر ۱۳۹۹ / ۱۱:۱۲ ق٫ظ

  سلام من یک بلدرچین دارم که پاهاش حدود یک ساله خم شده

 • ... ۱۲ تیر ۱۳۹۹ / ۱۱:۱۰ ق٫ظ

  سلام.. من یک بلدرچین سفید دارم ….. که تخم میزاره الان زیر پاش کاه ریختم تخم هم میزاره میخواستم بدونم اگه تخم هاش به دوازده یا سیزده عدد رسید کرچ میشه و روی تخم ها میخوابه «در ضمن دو سال کنار نر بوده و الان از نر جداش کردم» لطفا جواب بدید

  • مدیر سایت ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ / ۲:۵۹ ب٫ظ

   سلام از انجایی که بلدرچین ماده به ندرت کرچ میشود، و راندمان تخم ها باید زیاد باشد شرایط کرچ شدن سنتی را برایتان توضیح میدهم.
   ۱)بلدرچین نر و ماده را ۳ الی ۴ روز در کنار هم بگذارید
   ۲)بعد از ۴ روز نر را از ماده جدا کنید
   ۳)بلدرچین ماده را در جای تاریک و به همراه اب و غذا بگذاریم
   ۴)و بعد از ۲الی ۳ روز بلدرچین خود به خود تخم میگذارد، اصلن به تخم ها دست نزنید
   ۵)بعد از راندمان تخم گذاری بلدرچین ماده روی تخم ها میخوابد و صرف ۱۷الی ۱۸ روز جوجه ها از تخم درمیایند
   موفق باشید.

 • ناشناس ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ / ۴:۱۶ ب٫ظ

  من ۳ تا بلدرچین مادی دارم تو قفس متوسط نگه داری میکنم الان ۵۶روز هست تخم نمیزارند

  • مدیر سایت ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ / ۵:۳۶ ب٫ظ

   سلام بررسی کنید ببین دان مخصوص بلدرچین تخمگذار میدید بشون یا خیر؟ و اینکه دمای محیط مناسب هست یا خیر؟!

  • امیرحسین ۲۴ تیر ۱۳۹۹ / ۱:۳۲ ب٫ظ

   چون هنوز لونه گرم نکردن چند روز بعد می‌زارن. ممکنه دو هفته بکشه یا سه چهار روز

 • محمد جواد محمدی ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۸:۵۳ ب٫ظ

  سلام من ۴تا بلدرچین ماده دارم الان سه روزه گرفتمشون ولی دو تا تخم گذاشتن زیرشونم خاک اَره ریختم دون بهشون استارتر میدم
  ببخشید یه سوال هم داشتم بلدرچین ها باهم دعوا میکنند

  لطفا جواب بدید ممنون

  • مدیر سایت ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ / ۳:۵۱ ب٫ظ

   سلام باید جوجه هابالغ شوند که راندمان تخم ها شروع شود،دان فقط دان مخصوص بلدرچین تخم گذار،بله بعضی وقتا پیش می آید که دعوا کنند
   موفق باشید.

 • محمد جواد محمدی ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۸:۵۳ ب٫ظ

  سلام من ۴تا بلدرچین ماده دارم الان سه روزه گرفتمشون ولی دو تا تخم گذاشتن زیرشونم خاک اَره ریختم دون بهشون استارتر میدم
  ببخشید یه سوال هم داشتم بلدرچین ها باهم دعوا میکنند

  لطفا جواب بدید ممنون

  • مدیر سایت ۵ خرداد ۱۳۹۹ / ۱:۵۴ ب٫ظ

   سلام دوست عزیز، پرورش بلدرچین باید حتما در قفس انجام بشه تا راندمان تخمگذاری مناسبی داشته باشن. همچنین باید بهشون دان مخصوص بلدرچین تخمگذار بدید. درخصوص دعوای بلددرچین ها هم لطفا مقاله کانیبالیسم در بلدرچین هارو مطالعه بفرمایید. با احترام

   • محمدجواد ۹ خرداد ۱۳۹۹ / ۹:۳۳ ب٫ظ

    سلام اسم دون بلدرچین تخم گذار رو میگید لطفا؟

    • مدیر سایت ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ / ۵:۳۷ ب٫ظ

     سلام، اسم خاصی نداره باید بگید دان مخصوص بلدرچین تخمگذار

 • حسینی ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۶:۰۳ ب٫ظ

  سلام من ۱۵ تا بلدرچین خریدم اولن باید از کجا بفهمم نرن یا ماده درضمن نزدیک ۵۰ روزشونم هست ولی هنوز تخم نداشتن

  • مدیر سایت ۵ خرداد ۱۳۹۹ / ۱:۴۸ ب٫ظ

   سلام اگر روی سینه بلدرچین ها خال های رنگی وجود داره ماده هستند

 • علی عابدی ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۴:۱۸ ب٫ظ

  سلام من دویستا بلدرچین شصت روزه دارم که روز،اول و دوم بالای صدتا تخم در روز کردن ولی از،روز سوم میزان تخم گزاریشون به طور محسوس کاهش پیدا کرد
  نوردهی،تغذیه و … همه نکات را هم بعد از،این اتفاقات رعایت کردم میخاسم بدونم چه مدت طول میکشه تا تخم گزاریشون به حالت اول برگرده

  • مدیر سایت ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ / ۴:۱۷ ب٫ظ

   سلام واکسیناسیون احتمالا انجام داده اید که راندمان تخم گذاری به عقب افتاده دیگر بستگی به تغذیه بلدرچین ها است چه دانی مصرف میکنید؟
   موفق باشید.

 • سید امیر حسین موسوی ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ / ۰:۵۶ ق٫ظ

  من ماهانه ۲۰ عدد ماهانه ۲۰ عدد بلدرچین می خرم و تا خاله به ۶۰ عدد رسیده

 • سید امیر حسین موسوی ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ / ۰:۴۰ ق٫ظ

  سلام خوبی من ۶۰ عدد بلدرچین دارم و کرچ نمیشم اگر فیلم داری که کرچ شن مرسی ویا خودت کمک کن

  • مدیر سایت ۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۳:۰۱ ب٫ظ

   سلام بلدرچین در پرورش خانگی کرچ نمیشه. با احترام

   • ابوالفضل ناظری ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ / ۴:۳۱ ب٫ظ

    با سلام کرچ میشه و من یک ویدیو دیدم که ۱۲ تا جوجه هم باز شد پرورش خانگی هم بود

    • مدیر سایت ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۰:۰۷ ق٫ظ

     سلام بله بستگی به مراحل دارد که کاملا رعایت شود

     با احترام.

 • ابراهیمی ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ / ۵:۵۲ ب٫ظ

  گله ۶۰۰تایی دارم وضعیت نور مناسب چطوری تشخیص بدیم ؟؟ در قفس چطوری نور تنظیم شود چون طبقات پایین نور کمی دارن .

  • مدیر سایت ۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۳:۰۵ ب٫ظ

   سلام اگر طبقات پایین نور کمی دارن باید لامپ هارو کمی پایین تر بیارید تا روشنایی تنظیم بشه در غیر این صورت مشکل ایجاد میشه. با احترام

  • مهدی سهرابی ۲۸ تیر ۱۳۹۹ / ۶:۵۴ ب٫ظ

   سلام دانه پارس با ذرت همان دانه مخصوص تخم گذار است

 • حسین ۸ فروردین ۱۳۹۹ / ۵:۴۸ ق٫ظ

  سلام حسین هستم از اصفهان.
  ۱۰عددبلدرچین یک ماه پیش از یک پرورش دهنده بلدرچین که میخاست چندهزار از انها را به کشتارگاه بدهدخریدم،وپلیت مخصوص بلدرچین وغذای خانگی بهشون میدم ولی متاسفانه هنوز یک عددتخم هم نگذاشتند.یک ماه قبل ازعیدگرفتم

  • مدیر سایت ۹ فروردین ۱۳۹۹ / ۵:۰۶ ب٫ظ

   سلام لطفا اطمینان حاصل کنید که بلدرچین ها ماده باشند.

 • محسن آدینه ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ / ۱:۰۳ ق٫ظ

  سلام وقتتون بخیر ، ببخشید یه سوال داشتم بنده ۵۰ عدد بلدرچین دارم که دان مخصوص شرکتی و خوب گرفتم که یک کیسه ۲۵ درصد پروتئین و یک کیسه ۲۳ درصد الان ۷۰ روزشون هست این دان برای تخم گذاری مناسب هست ؟
  منظورم اینه که کلسیم دان استارتر نسبت به پس دان کم هست چطوری میتونم جبران کنم و از طریق دیگه ای کلسیم بدم و دوباره دان نخرم؟

  • مدیر سایت ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ / ۹:۳۴ ق٫ظ

   سلام
   برای کسب اطلاعات و راهنمایی های بیشتر لطفا با کارشناس ما تماس بگیرید.
   موفق باشید

 • مهدی صاحبی ۴ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۰:۱۴ ق٫ظ

  بلدرچین های من تخم نمیزارن

  • مدیر سایت ۵ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۰:۰۰ ق٫ظ

   سلام
   اول باید مشخص بشه بلدرچین ها تو چه سنی هستند. بلدرچین تو سن ۴۰ تا ۴۵ روزگی شروع به تخمگذاری میکنه. دمای پرورش بلدرچین باید بین ۲۴ تا ۲۶ درجه باشه و برای افزایش راندمان تخمگذاری باید از دان مخصوص بلدرچین تخمگذار استفاده کنید.
   موفق باشید

   • امین امیری ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۵:۵۷ ب٫ظ

    سلام
    من ۷۵۰۰ عدد بلدرچین دارم و تا یک ماه پیش من حدودا۸۰درصددر روز تخم جمع میکردم اما الان حدودا میزان بازدهی من به ۷۰ الی ۶۵ درصد رسیده و سن بلدرچینهام هم دقیقا ۶ماه و ۱۷ روزه هستن میشه منو راهنمایی کنین که چطوری به ۸۰درصد سابقم برسم
    باتشکر از توضیحات کامل شما در صفحتون
    ممنون

    • مدیر سایت ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ / ۳:۵۴ ب٫ظ

     سلام این امر در راندمان تخم گذاری طبیعی است و اگر تخم ها هر ماه کمتر میشود از تغذیه و محلی است که هستند یا محل مورد نظر جابه جا میشود و دما و رطوبت سالن تاثیر به سزایی دارد و ….
     موفق باشید.

 • علی فتحی ۲۴ آبان ۱۳۹۸ / ۴:۳۸ ق٫ظ

  هربلدرچین بالغ در طول هفته چندتا تخم میزاره؟

  • مدیر سایت ۲۵ آبان ۱۳۹۸ / ۱۲:۳۰ ب٫ظ

   سلام
   تو پرورش صنعتی، هر بلدرچین به طور متوسط هفته ای ۵ عدد تخم میذاره.
   موفق باشید

 • ناشناس ۲ مهر ۱۳۹۸ / ۱۱:۵۶ ق٫ظ

  سلام اگه کسی تخم بلدرچین خواست من بهش تحویل میدم تولید روزه

  • فیصل دهقان ۲۹ مهر ۱۳۹۹ / ۷:۱۰ ق٫ظ

   ادرستون کجاست رفیق چون بندرم نمیدونم پست میشه بکنی یانه

 • ناشناس ۲۲ شهریور ۱۳۹۸ / ۰:۱۴ ق٫ظ

  سلام من ۹بلدرچین ماده دارم خیلی هم چاقن و یک بلدرچین افغانی نر دارم که روزی ۹ تخم میزارن من غذا هم بهشون بلقور ذرت میدم

 • حسنی ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ / ۸:۱۶ ق٫ظ

  سلام وقت بخیر
  بلدرچین های من به سن ۵۴روزه رسیدن امابااینکه همه چیزاستانداردهستش ازنظر قفس ،دان ومحل پرورش امام هنوزبه تخم نیامدن .درصورت امکان دلیلش رابگویید

  • مدیر سایت ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ / ۹:۴۱ ق٫ظ

   سلام
   شرایط محیطی و دمایی مناسب رو براشون فراهم کنید و از دان مرغوب و با کیفیت استفاده کنید.
   موفق باشید

   • حسنی ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۲:۵۸ ب٫ظ

    سلام همان دان که بلدرچینهای قبلی میخوردن اینها هم میخورن اماتخم نمیکنن

    • مدیر سایت ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ / ۹:۳۲ ق٫ظ

     سلام
     باید شرایط دیگه رو بررسی کنید، مثل دما، رطوبت، سن و شرایط محیطی.
     موفق باشید

 • امژر ۱۱ شهریور ۱۳۹۸ / ۸:۲۲ ق٫ظ

  من یه جفت بلدرچین دارم چرا تخم نمیکنن

  • مدیر سایت ۱۱ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۰:۴۸ ق٫ظ

   سلام
   بلدرچین ها تو سن ۴۰ تا ۴۵ روزگی شروع به تخمگذاری میکند. باید بدونید بلدرچین های شما چه سنی هستند؟! برای افزایش راندمان تخمگذاری باید از دان مخصوص بلدرچین تخمگذار استفاده کنید.
   موفق باشید

 • ناشناس ۱۰ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۰:۰۵ ق٫ظ

  سلام
  من ۱۰ تا بلدرچین دارم و در باغچه با فنس دور ان نگهداری می کنم ایا باید حتما در قفس فلزی باشند

  • مدیر سایت ۱۱ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۰:۴۵ ق٫ظ

   سلام
   برای رعایت بهداشت و جلوگیری از بروز بیماری، همچنین افزایش راندمان تخمگذاری بهتره در قفس نگهداری بشن.
   موفق باشید

 • ناشناس ۷ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۱:۵۷ ق٫ظ

  سلام. من یک نر و ۴ماده دارم ولی تخم بلدرچین نگذارند فقط. یکی شون تخم میزاره. مرسی از کمک تون

  • مدیر سایت ۹ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۰:۰۳ ق٫ظ

   سلام
   باید شرایط محیطی و دمایی مناسب رو براشون فراهم کنید و از دان مخصوص بلدرچین تخمگذار استفاده کنید.
   موفق باشید

 • مهدی ۷ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۱:۰۷ ق٫ظ

  سلام من یک جفت بلدرچین سفید. دارم چگونه جنسیت را تشخیص بدم

  • مدیر سایت ۹ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۰:۰۱ ق٫ظ

   سلام
   تشخیص جنسیت کمی نیاز به تجربه و تخصص داره.
   موفق باشید

   • ناشناس ۲۳ آذر ۱۳۹۸ / ۱۱:۵۶ ب٫ظ

    سینه بلدرچین ها را نگاه کن نر زردی سینش بیشتر و خالهای سیاهش کمتر هست
    کاملن مشخصه

  • ناشناس ۱۸ تیر ۱۳۹۹ / ۱:۳۶ ق٫ظ

   با عرض سلام خدمت شما دوست عزیز من سه عدد بلدرچین دارم تقریبا جهار روزه که خریدم روز اول ودوم تخم کذاشتن ولی الان دو روزه تخم نذاشتن تو قفس فلزی کذاشتم دان مخصوص بلدر چین خریدم براشون ممنونم اکه مشکل را بهم بگین وَیَا اینکه نرمال هر جند روز یک بار تخم کذاری میکنن البته دو عدد ماده ویکی تر هستن باز هم ممنون

   • مدیر سایت ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ / ۲:۵۷ ب٫ظ

    سلام بله بعضی وقتا این امر اتفاق می افتد
    بااحترام.

 • ناشناس ۳ شهریور ۱۳۹۸ / ۲:۲۸ ق٫ظ

  سلام ببخشید من ۱جوجه نر وماده دارم امروز دیدم تخم بلدرچینم پوسته نداره و مثل ژله شده به چه دلیلی این طوری شده ممنون مطالب وبلاگ شما خیلی خوب بود ممنون

  • مدیر سایت ۳ شهریور ۱۳۹۸ / ۹:۳۱ ق٫ظ

   سلام
   بلدرچین شما ضعیفه و ویتامین و پروتئین بدنش تأمین نیست، بنابراین باید از دان مرغوب و با کیفیت، مخصوص بلدرچین تخمگذار استفاده کنید.
   موفق باشید

  • مدیر سایت ۳ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۰:۰۰ ق٫ظ

   سلام علت استفاده از دان نامرغوب هستش

 • ناشناس ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ / ۰:۵۱ ق٫ظ

  سلام من ۳ تا بلدرچین نر و ۴ تا ماده دارم .نمیدانم چرا ماده ها تخم نمیزارند

  • مدیر سایت ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۲:۰۲ ب٫ظ

   سلام
   باید شرایط دمایی و محیطی مناسب براشون فراهم باشه و از دان مخصوص بلدرچین تخمگذار استفاده کنید. در ضمن نسبت بلدرچین های نر به ماده باید ۱ به ۳ یا ۴ باشه.
   موفق باشید

 • هادی ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۱:۱۱ ب٫ظ

  سلام من ۳تاماده دارم۱نرولی یکی تخم میکنه درروز.از کجاتشخیص بدم بلدرچین چندروزه هس

  • مدیر سایت ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۰:۵۹ ق٫ظ

   سلام
   تشخیص سن بلدرچین کمی نیاز به تجربه و تخصص داره. به طور کلی بلدرچین ها از ۴۰ تا ۴۵ روزگی شروع به تخمگذاری میکنند.
   موفق باشید

 • سعید ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ / ۵:۵۲ ب٫ظ

  سلام خسته نباشید.من یک قفس ۱۰۰×۹۰ دارم دو طبقه هست در هر طبقه ای ده تا بلدرچین دارم که از هر طبقه دو عدد آنها نر هستن و (در مجموع ۱۶بلدرچین ماده و ۴ بلدرچین نر دارم) این ها رو از مراکز معتبر گرفتم دمای محیط قفس ۲۸ درجه هست .از دان مخصوص بلدرچین تخمگذار که از مراکز معتبر گرفتم بهشون تغذیه میدم.دان و آب همیشه در دسترسشون هست .هر هفته قرص کلسیم تو ایشون حل میکنم. زیرشون خاک هست که سه روز یکبار عوض میشه.اما فقط روزی سه تا تخم دارن و نمی‌دونم چرا راندمان تخمگذاریشون بالا نمیره ؟

  • مدیر سایت ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۰:۵۷ ق٫ظ

   سلام
   باید از قفس های استاندارد مخصوص بلدرچین تخمگذار استفاده کنید. از دان مرغوب و با کیفیت استفاده کنید که دان پارس دان خوبیه. در ضمن دمای محیط هم زیاده. دما باید بین ۲۴ تا ۲۶ درجه سانتیگراد باشه.
   موفق باشید

 • ناشناس ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۰:۵۴ ب٫ظ

  سلام خسته نباشید من یه بلدرچین ماده و یه نر دارم آیا با هم تناسب دارند؟دانه مخصوصشون چیه؟

  • مدیر سایت ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۰:۳۷ ق٫ظ

   سلام
   مشکلی نداره. تو پرورش صنعتی برای افزایش راندمان تخمگذاری بهتره نسبت بلدرچین نر به ماده ۱ به ۳ یا ۴ باشه. یعنی به ازای ۱ نر ۳ یا ۴ ماده باشند. باید از دان مخصوص بلدرچین تخمگذار استفاده کنید. البته خود ما هم فروش دان داریم.
   موفق باشید

 • معین ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ / ۴:۰۲ ق٫ظ

  سلام من ۵تا بلدرچین ماده و ۱نر دارم الانم حدود۴۵روزشونه تویه یک محیط ۱در۱ هستن براشون هم از کولر انشعاب گرفتم تا گرمشون نشه اب کافی و غذای فراوون هم دارن کفش هم ماسس پول خرید قفس ندارم نورشون هم ازبیرون تامین میشه و هر۲روز بهشون تخم مرغ رنده شده میدم اما تخم نمیزارن,چه کنم کمک کنید با تشکر

  • مدیر سایت ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۰:۳۳ ق٫ظ

   سلام
   دما رو بین ۲۴ تا ۲۶ درجه سانتیگراد تنظیم کنید و از دان مرغوب، مخصوص بلدرچین تخمگذار استفاده کنید.
   موفق باشید

 • ناشناس ۱۸ مرداد ۱۳۹۸ / ۷:۲۹ ق٫ظ

  من دوتا نر دارم دوتا ماده توی باغچه میزارمشون اما شب ها یا موقع هایی که میرم جایی و کسی خونه نیست توی جعبه ی میوه میزارمشون و زیرشون خاک می ریزم و غذای بلدرچین براشون با آب می زارم مشکلی که نداره

  • مدیر سایت ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۰:۲۹ ق٫ظ

   سلام
   خیر، تو پرورش خانگی مشکلی نداره. فقط کافیه دما تنظیم باشه.
   موفق باشید

 • عرفان ۳ مرداد ۱۳۹۸ / ۸:۰۶ ب٫ظ

  دیدگاه … سلام من ۶ تا بلدرچین دارم و روزی یک یا دو تا تخم میکنند اما دوستم ۵تاداره روزی۳تا۴تاتخم مکنند۰من ۱نر۵ماده دوستم ۱نر ۴ماده۰

  • مدیر سایت ۶ مرداد ۱۳۹۸ / ۴:۳۸ ب٫ظ

   سلام
   شاید محیط و دمای مناسبی ندارند و از دان خوبی استفاده نمیکنید.
   موفق باشید

 • ناشناس ۲ مرداد ۱۳۹۸ / ۴:۳۵ ب٫ظ

  بلدرچین دوست دارد درکجا تخم گذاری کند

  • مدیر سایت ۶ مرداد ۱۳۹۸ / ۴:۲۶ ب٫ظ

   سلام
   بلدرچین بیشتر به خاک علاقه داره، اما روی خاک اره یا پوشال هم تخمگذاری میکنه. برای افزایش راندمان تخمگذاری بهتره از قفس استفاده بشه.
   موفق باشید

 • عاطفه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ / ۱۱:۴۴ ق٫ظ

  سلام من میخوام دوتا بلدرچین بخرم اما اطلاعات کافی دربارشون ندارم میشه راهنمایی کنید که چجوری یه نر و یه ماده بخرم و چجوری بفهمم تخم گذار هستن یا نه؟

  • مدیر سایت ۱ مرداد ۱۳۹۸ / ۹:۲۸ ق٫ظ

   سلام
   نسبت بلدرچین ماده به نر باید ۱ به ۳ یا ۴ باشه، یعنی به ازای ۱ نر، ۳ یا ۴ ماده باشن. تشخیص تخمگذار یا گوشتی بودن کمی نیاز به تجربه و تخصص داره که از بعضی علائم ظاهری از روی چشم، پا، ناخن، استخوان لگن و … میشه تشخیص داد.
   موفق باشید

 • ناشناس ۱۶ تیر ۱۳۹۸ / ۵:۲۸ ب٫ظ

  چرا بلدرچین من، حدود ۲هفته هست که همشون پوسته نداره و زرده خالیه ؟

  • مدیر سایت ۱۷ تیر ۱۳۹۸ / ۱:۱۸ ب٫ظ

   سلام
   شما از دان بدون کیفیت استفاده کردین. باید از دان مرغوب و با کیفیت مخصوص بلدرچین تخمگذار استفاده کنین.
   موفق باشید

  • مدیر سایت ۱۸ تیر ۱۳۹۸ / ۱۰:۵۵ ق٫ظ

   سلام
   دانی که استفاده کردید با کیفیت نبوده، بنابراین ویتامین های لازم و مورد نیاز بلدرچین تأمین نشده. باید از دان مرغوب استفاده کنید.
   موفق باشید

 • امیر ۱۳ تیر ۱۳۹۸ / ۴:۲۸ ب٫ظ

  سلام خسته نباشید من ۱۱تا بلدرچین داشتم که روزی ۸ تا تخم می کردند یه تعداد بلدرچین دیگه شبانه اضافه کردم که تعدادشون به ۵۰تا برسه ولی تعداد تخمی که می کردند از ۸تا به ۵تا رسیده خوشحال میشه اگه کمکم کنید . مطالب سایتتون هم مفید و عالی بودند . سپاس

  • مدیر سایت ۱۵ تیر ۱۳۹۸ / ۱۱:۰۳ ق٫ظ

   سلام
   خواهش میکنم. خوشحالم که مطالب مفید واقع شده. توصیه میکنم برای این تعداد بلدرچین، قفس تهیه کنید و از شرایط مطلوب قفس برای پرورش بلدرچین هاتون بهره ببرید و شاهد راندمان بالای تخمگذاری باشید.
   موفق باشید

 • ناشناس ۵ تیر ۱۳۹۸ / ۰:۵۴ ق٫ظ

  سلام من ۵ تا بلدرچین دارم تو قفس کبوتر گذاشتم پیش مرغ ها ولی تخم نمیزارن بلدرچین هام چی کار کنم

  • مدیر سایت ۵ تیر ۱۳۹۸ / ۱:۰۳ ب٫ظ

   سلام بلدرچین ها رو باید جداگانه و در قفس مخصوص نگهداری کنید. باید شرایط محیطی و دمایی لازم رو فراهم کنید و از دان مخصوص بلدرچین تخمگذار استفاده کنید.
   موفق باشید

 • امیر. ۳ تیر ۱۳۹۸ / ۳:۴۹ ق٫ظ

  سلام من یک ماه ۶ تا بلدرچین دارم یکیشون هر هفته ۲ تا تخم میکنه و بقیه تخم نمیزارن. تمام شرایط را رعایت کردم ایا بهتره بلدرچین هارا عوض کنم. ومن بلدرچین هارا توی پشت بام اپارتمان توی یک کمد بزرگ که زیرش خاک اره است و حدود ۲ متر فضای باز دارن که توری کشیدم و ماسه ریختم

  • مدیر سایت ۳ تیر ۱۳۹۸ / ۱۰:۰۵ ق٫ظ

   سلام
   برای افزایش راندمان تخمگذاری، باید از روش پرورش در قفس استفاده کنید. شرایط محیطی و دمایی لازم رو فراهم کنید و از دان مخصوص بلدرچین تخمگذار استفاده کنید.
   موفق باشید

 • احسان ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ / ۲:۵۸ ب٫ظ

  سلام.
  ایا در یک سالن ب متراش ۳۰ مترمیتوان هم بلدرچین تخمگذاروهم مرغ محلی تخم کذار پرورش داد؟
  لطفا جواب بدین میشه یا نمیشه؟
  اگر میشه با چه شرایطی؟
  اگرنمیشه به چه دلیل؟
  ممنون از همکاری دلسوزانتون

  • مدیر سایت ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۰:۴۵ ق٫ظ

   سلام
   میتونید از یک سالن برای نگهداری استفاده کنید، اما باید در قفس های جداگانه نگهداری بشن. بلدرچین پرنده بسیار حساسیه و باید از سایر پرنده ها جدا نگهداری بشه.در غیر این صورت دچار استرس محیطی شده و راندمان تخمگذاری اون کاهش پیدا میکنه و حتی به صفر هم میرسه.
   موفق باشید

 • محمود ۵ خرداد ۱۳۹۸ / ۱:۴۷ ب٫ظ

  سلام
  من دو تا بلدرچین دارم یک ماده و یک نر وقتی که ماده را خریدم روز اول تخم گذاشت و دیگه تخم نذاشت چه کار کنم؟
  و سوال دیگر هر چند روز بلدرچین ها تخم می گذارند؟

  • مدیر سایت ۷ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۰:۳۰ ق٫ظ

   سلام
   نکته اول اینکه، باید شرایط دمایی و محیطی مناسب باشه و از دان مخصوص بلدرچین تخمگذار استفاده کنید. نکته دوم، بلدرچین ها هر هفته به طور متوسط ۵ عدد تخم میذارن.
   موفق باشید

 • آرزو ۴ خرداد ۱۳۹۸ / ۶:۰۱ ب٫ظ

  سلام ما ن قفس داریم ن دمای مناسب و….دوتابلدرچین دارم گاهی اوقات هم میارمشون بیرون تو باغچمون میگردن.

 • سجاد ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۲:۲۳ ق٫ظ

  سلام
  یه عده گفتن بلدرچین روی زمین تخم میزاره و ادمین محترم هم در جواب گفته خیر
  من خودم حداقل ۴ سال بلدرچین نگه داشتم و روی زمین هم بوده و هر روز هم تخم میذاشتن
  ربطی به روی زمین یا روی هوا بودنشون نداره
  مهم نظافته محیطه و نوع غذایی که میخورن

  • مدیر سایت ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۲:۲۷ ب٫ظ

   سلام
   روی زمین هم تخم میذارن، اما راندمان تخمگذاری خیلی کم هست.
   موفق باشید

   • .... ۵ خرداد ۱۳۹۸ / ۲:۲۶ ب٫ظ

    اقا من سه تا بلدرچین دارم میخواستم دوتا ماده بگیرم یه نر اشتباهی دوتا نر گرفتم یه ماده مشکلی پیش میاد ؟ بعد تو یه باکس
    چوبی هستن که زیرش خاک اره و ماسه بادی مخلوطه بعد جلوش توری کشیدم که هوا برسه و نوره خب داشته باشن با تغیه : دامپلت و اب _ آیا این شرایط مناسبه برای نگه داشتن و تخم گذاری. ممنون

    • مدیر سایت ۷ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۰:۴۷ ق٫ظ

     سلام
     باید نسبت بلدرچین های نر به ماده ۱ به ۲ یا ۱ به ۳ باشه. یعنی به ازای یک نر دو تا ماده یا سه تا ماده باشن. بهتره بلدرچین ها رو تو قفس نگه دارید. در غیر این صورت، باید حتما کف محل نگهداری، به صورت مشبک باشه و فضولات از کف عبور کنن. استفاده از خاک اره، ماسه، کاه و هر چیز مشابه دیگری، رطوبت فضولات رو تو خودش نگه داشته و باعث آلودگی و بروز بیماری در بلدرچین ها میشه.
     موفق باشید

    • پارسا کریمیان ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ / ۸:۲۶ ب٫ظ

     من ۴۰ تا بلدرچین دارم که ۳۰ تاش ماده هستند و روزی ۲۵ تا ۳۰عدد تخم میگذارن .

 • ناشناس ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۸:۴۳ ب٫ظ

  ادرس یک پرورش بلدرچین درمشهد

  • مدیر سایت ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۹:۴۴ ق٫ظ

   سلام
   متأسفانه مجاز نیستیم اطلاعات پرورش دهنده ها رو در اختیار سایر افراد قرار بدیم.
   موفق باشید

 • ازاد ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۸:۵۳ ب٫ظ

  سلام من تعدادی بلدرچین گرفتم ۳ تا ماده یه دونه نر بعد دو سه هفته یکیش ۲ روز که تخم میذاره .میشه بگید چیکار کنم ۲ تای دیگه هم تخم کنن .بعد دون چی بدم بخورن خوب تخم بزارن .

  • مدیر سایت ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۲:۲۰ ب٫ظ

   سلام
   به منظور افزایش راندمان تخمگذاری باید شرایط دمایی مناسب را فراهم کنید و از دان مخصوص بلدرچین تخمگذار استفاده کنید.
   موفق باشید

 • ناشناس ۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۹:۱۱ ب٫ظ

  سلام
  من یک قفس با جعبه ی میوه ساختم ایا بلدرچین ها در ان تخم گذاری می کنند
  ممنون

  • comment-editor ۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۰:۰۰ ق٫ظ

   سلام
   باید شرایط استاندارد باشه، که جعبه ی میوه هم استاندارد نیست
   موفق باشید

 • aaa ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ / ۴:۴۶ ب٫ظ

  سلام ببخشید من یه هفته پیش دو تا بلدرچین خریدم یکی نر و دیگری ماده هر وعده حدود ۲قاشق مربا خوری بهشون پیلت می دم آیا ۲قاشق پیلت برای تخم گذاری کافی است؟و سوال بعدی اینه که از کجا سن بلدرچین ها رو بدونم؟

  باتشکر

  • comment-editor ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ / ۱۱:۳۷ ق٫ظ

   سلام
   بلدرچین ها روزانه به ۲۶ تا ۲۸ گرم دان پلت نیاز دارند و تشخیص سن آنها امری تخصصی ست
   با احترام

 • عبدالحسین ۱۵ فروردین ۱۳۹۸ / ۱:۱۹ ب٫ظ

  هزینه دان بلدرچین چه مقدار هست در روز برای ۵۰۰ عدد

  • مدیر سایت ۱۷ فروردین ۱۳۹۸ / ۱۰:۲۷ ق٫ظ

   سلام، حدودا روزی ۳۵.۰۰۰ الی ۴۵.۰۰۰ تومان بسته به دانی که انتخاب میکنید

 • عبدالحسین ۱۵ فروردین ۱۳۹۸ / ۱:۱۷ ب٫ظ

  باسلام میخواستم ببینم برای پرورش ۵۰۰ بلدرچین به چه مقدار فضا و هزینه ی ماهیانه چقدر برای غذا باید صرف کرد وچقدر سود داره. تخمگذار بهتره یا گوشتی ممنون میشم. بنده چند دوره مرغ گوشتی ریختم ولی چون جامون کم بود میخواستم بررسی کنم ببینم ایا برام میصرفه بلدرچین پرورش بدم یا نه، حدودا ۱۵ متر فضای سر بسته دارم

  • comment-editor ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ / ۱۱:۱۹ ق٫ظ

   سلام
   برای ۵۰۰ قطعه بلدرچین به ۹ متر فضا و ۳ متر قفس بلدرچین ۵ طبقه نیاز دارید. هزینه قفس ۳ الی ۳ و نیم میلیون تومان و هزینه دان ماهیانه حدود ۱ میلیون و ۲۰۰ تومان میشه.در ضمن پرورش بلدرچین تخمگذار بهتره چون بازار روان تر و سودآوری بیشتری داره
   با احترام

 • ناشناس ۱۰ فروردین ۱۳۹۸ / ۳:۱۲ ب٫ظ

  چرا بلدرچین ما تخم گذاری می کند

 • ورمزیار ۷ فروردین ۱۳۹۸ / ۲:۰۱ ق٫ظ

  بسیار مفیدوارزنده می باشد

 • مرتضی ۴ فروردین ۱۳۹۸ / ۱:۵۳ ق٫ظ

  سلام غذای بلدرچین تخمگذار رو به جوجه ها میدم ، آیا این کار اشتباهیه؟ و سوال دیگه اینکه جوجه ها روزانه چقدر باید دان داشته باشن برای خوردن ؟

  • مدیر سایت ۱۷ فروردین ۱۳۹۸ / ۱۰:۲۲ ق٫ظ

   سلام بله باید پیش دان بدید بهشون چون احتیاجات متفاتی دارن…

  • ناشناس ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۴:۴۳ ب٫ظ

   اشکالی ندارد غذای جوجه بلدرچین ۱۰تا۱۵گرم است

   • comment-editor ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۰:۱۴ ق٫ظ

    سلام
    خیر، مشکلی نیست.
    موفق باشید

 • ناشناس ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ / ۹:۵۵ ب٫ظ

  قیمت هر دونه بلدرچین بالغ چقدره

  • مدیر سایت ۱۷ فروردین ۱۳۹۸ / ۱۰:۲۱ ق٫ظ

   سلام در حال حاضر حدود ۳۰۰۰ الی ۳.۵۰۰ تومان هستش

 • نوراحمد ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ / ۹:۱۶ ق٫ظ

  بلدرچین ها روی زمین تخم گذاری میکنند

  • مدیر سایت ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ / ۳:۴۶ ب٫ظ

   سلام خیر

   • رضا ۳ مرداد ۱۳۹۸ / ۶:۳۸ ق٫ظ

    سلام دوتا بلدرچین ماده ویک نر داخل قفس فلزی یک در یک کفش خاک بلدرچین ام سنشون زیاده دوسه ساله دوم پلیت میدم وپوست تخم‌مرغ بادست خردمیکنم میخورم و آشغال سبزی بااینکه سن دارن دوتامون هفته ای پنج تا تخم درشت میدارم روی زمین خاکی.خاستم تجریمو بگم ممنون

 • ناشناس ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ / ۲:۳۴ ب٫ظ

  سلام بلدرچین من هرروز یک تخم می گذاشت ولی الان نممیگذارد

 • میلاد ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ / ۰:۳۳ ق٫ظ

  سلام من دو تا بلدرچین ماده دارم یکی از ماده ها یک ماهه خریدم تا حالا یک تخم گزاشته و قفس مخصوص نه اما یک قفس دیگه گزاشتم به نظرتون برا اونه

  • مدیر سایت ۱۰ تیر ۱۳۹۸ / ۲:۱۶ ب٫ظ

   سلام بله تجیزات استاندارد منجر به تخمگذاری مناسب پرنده میشه

 • hosein ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ / ۵:۴۲ ب٫ظ

  سلام
  بلدرچینو گذاشتم تو یه اتاقکی بعدم یه لامپ کم مصرف همیشه روشنه ایا روی زمینم میتونن تخم گذاری کنن یا باید قفسه مخصوصی باشه،خیلی نیست ۴دونه نمیخوام خرج زیادی پام بیرون بیاد میشه روشی غیر از خریدن قفسه ،تخم گذاری کرد الانی سه ماه خریدم هنوز تخم گذاری نکردن ممنون میشم راهنمایی کنید

  • مدیر سایت ۱ اسفند ۱۳۹۷ / ۱۱:۴۵ ق٫ظ

   سلام جهت راحتی بلدرچین ها و تخمگذاری اون ها باید از قفس استفاده کنید و میتونید از قفس های یک طبقه که قیمت پایینی دارن بهره بگیرید. جهت استعلام قیمت هم لطفا با واحد فروش در ارتباط باشید. با احترام

 • ناشناس ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ / ۵:۳۲ ب٫ظ

  سلام
  بلدرچینو گذاشتم تو یه اتاقکی ،و ایا روی زمینم تخم گذاری میکنند یا باید در قفسه خاصی بزاریم برای تخم گذاری

  • مدیر سایت ۱ اسفند ۱۳۹۷ / ۱۱:۳۳ ق٫ظ

   سلام باید در قفس مخصوص بلدرچین تخمگذار قرار دهید

 • محمد ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ / ۴:۳۰ ب٫ظ

  با سلام… دوستان بدونید که تعویض دانه و خرید هر دفعه از چند جا از کارخانه و کارخانه های بعد باعث کاهش تخم در بلدرچین نیشه… سعی کنید همیشه یک فرمول دانه+مکمل های حلال در آب رو رعایت کنید… انشالله راندمان بالا میره

 • ناشناس ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ / ۲:۲۸ ب٫ظ

  سلام
  بلدرچین من در یه اتاقکی است و بر روی زمین هم میتواند تخم گزاری کند

  • مدیر سایت ۱ اسفند ۱۳۹۷ / ۱۱:۳۲ ق٫ظ

   سلام خیر

 • هادی ۲۶ بهمن ۱۳۹۷ / ۱۰:۴۰ ب٫ظ

  سلام من حدود ۵۰۰تا بلدرچین دارم الان حدودا ۶۵روزه هستن وتازه ۳تا تخم کردن…میخواستم بدونم چقدر باید روزانه غدا بدم بهشون؟

  • مدیر سایت ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ / ۸:۳۹ ق٫ظ

   سلام روزانه ۲۸ گرم دان بلدرچین تخمگذار

  • محمد ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ / ۴:۲۷ ب٫ظ

   سلام
   دان پلت مخصوص بلدرچین تخمگذار + پودر نوتری وال قابل حل در آب هر ۵ روز یک گرم در ۵لیتر آب

 • حامد ۱۱ بهمن ۱۳۹۷ / ۸:۱۱ ق٫ظ

  سلام
  و خسته نباشید
  تعدادی بلدرچین دارم حدودا ۶۰ روزه میخواستم ببینم.
  چطوری باید اون بلدرچین هایی را که تخم نمیگذارند را تشخیص بدم و از گله حذف کنم ایا این ۶۰ روز زمان خوبی واسه این کار هست؟

  • مدیر سایت ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ / ۱:۲۶ ب٫ظ

   سلام، کافیه در قسمت مقعد بلدرچین فوت کنید،اگر مقعد باز بود تخمگذار هستند اگر بسته بود تخمگذار نیستند

 • محمد رضا ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ / ۲:۲۵ ب٫ظ

  اگر بخواهم ۲۰۰بلرچین بخرم چنتاش باید نر باشد؟؟؟؟

  • مدیر سایت ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ / ۳:۰۵ ب٫ظ

   سلام برای تولید تخم خوراکی احتیاجی به وجود نر نیست. اگر تصمیم دارید تخم نطفه دار تولید کنید به ازای هر ۴ بلدرچین باید ماده باید یک نر قرار بدید…

 • حامد ۳۰ دی ۱۳۹۷ / ۱۰:۰۷ ق٫ظ

  سلام
  من تعداد ۴۲۰ قطعه بلدرچین خرید کردم که حدود ۴۰ قطعه از اونها نر هستند و ما بقی ماده الان حدود ۵۲ روز شونه و تقریبا ۵۰ تخم در روز میگذارند حدودا از ۴۲ روزگی ۵ تخم به تعداد تخم های هر روزشون اضافه میشه . کلاس های پرورش بلدرچین را هم شرکت کردم قفس ها را هم از شما خرید کردم و اصول دیگر هم رعایت کردم مثل نور دما تهویه صدا و… حتی از ویتامین سی و امینو ویتوریس هم استفاده کردم اما به تعداد مطلوب ۷۵ درصد نرسیدیم فقط تنها اشتباهم این بود فکر میکنم که از ۳۰ روزگیشون به اشتباه دان تخم گذار بهشون دادم نه از ۴۰ روزگی
  مشکل من کجا میتونه باشه و برای رفعش باید چکار بکنن

  • مدیر سایت ۲ بهمن ۱۳۹۷ / ۱۱:۳۵ ق٫ظ

   سلام
   ببینید مهم ترین عواملی که در راندمان تخمگذاری بلدرچین ها تاثیرگذار هستند دمای مطلوب و دوری از عوامل استرس زا هستش
   ایا این دو مورد رو رعایت کردید؟!

 • ناشناس ۱۲ دی ۱۳۹۷ / ۶:۲۷ ب٫ظ

  باسلام من تعدادی بلدرچین گرفتم ۲۵روزه وتادوماه نگهداشتم باکلی امکانات نو وجدیدامادرصدتخم ریزی خیلی کم میباشدده درصداماالان کلافه شدم تخم نمیگذارنداماموقع سربریدن می‌بینیم داخل شکمشان تخم هست علت چیه

  • مدیر سایت ۱۷ دی ۱۳۹۷ / ۲:۲۴ ب٫ظ

   سلام موارد زیر را بررسی نمایید و پاسخ دهید :

   ۱) آیا دما را ۲۲ الی ۲۶ درجه سانتی گراد تامین کرده اید؟
   ۲) آیا فضای نگهداری مناسب بوده و بلدرچین ها استرس نگرفته اند؟
   ۳) آیا از قفس استاندارد وبلدرچین تخمگذار استفاده میکنید؟

 • ناشناس ۱۴ آبان ۱۳۹۷ / ۱۲:۵۰ ب٫ظ

  عالی بود مرسی

  • مدیر سایت ۱۵ آبان ۱۳۹۷ / ۱:۱۹ ب٫ظ

   خواهش میکنم. موفق باشید انشاا…

   • مهدی رحیمی ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۱:۴۱ ب٫ظ

    سلام ببخشید من الان ۲۰ تا بلدرچسن دارم که چهارتا نر و ۱۶ تا ماده هستش و ۵۰ روزشون ولی هنوز تخم نمیزارن؟؟؟

    • مدیر سایت ۱ خرداد ۱۴۰۰ / ۵:۵۰ ب٫ظ

     سلام علت به تغیب افتادن تخمگذاری بستگی به دان و محل نگهداری دارد.
     با احترام.

  • علی ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ / ۲:۱۶ ب٫ظ

   سلام ببخشید من‌ الان یک جفت بلدرچین دارم داخل قفس نگهداری میکنم و روزا داخل حیاط ولشون میکنم الان ۵۰ روزه هستند ولی یکدونه تخم هم نگذاشتند از دان مخصوص بلدرچین تخم گذار هم استفاده می کنم مشکل از چیه

   • مدیر سایت ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ / ۲:۵۴ ب٫ظ

    سلام داخل حیاط رهاشون نکنید احتمالن از گیاهانی که در حیاط وجود دارد و … تامین میکنند تغذیه شونو
    موفق باشید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *