سود پرورش قرقاول

بررسی سود پرورش قرقاول

بر کسی پوشیده نیست که پرورش قرقاول می تواند سود بسیار زیادی را با خود به همراه داشته باشد. کسانی که دوست دارند این کار را شروع کنند باید توجه نمایند که پرورش این پرنده بی نظیر همیشه با سوددهی همراه نخواهد بود. چنانچه به سود پرورش قرقاول فکر می کنید باید استانداردهایی را رعایت کنید تا به این امر دست پیدا نمایید. ما در این مطلب از سایت قفس بلدرچین به عواملی که موجب سود پرورش قرقاول می شود پرداختیم. چنانچه دوست دارید در پرورش قرقاول به سودهای فراوانی برسید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

چرا پرورش قرقاول؟

دلیل انتخاب قرقاول برای پرورش چیست؟ سوالی که شاید برای همه شما پیش بیاید این است که دقیقا چرا برخی به پرورش قرقاول روی می آورند. چند دلیل عمده وجود دارد :

دلیل اول اینکه گوشت قرقاول یکی از گوشت های لذیذ است که اخیرا مورد استقبال مردم هم قرار گرفته است. گوشت قرقاول حاوی مواد مغزی زیادی است. به طوری که در 100 گرم گوشت قرقاول 152 کیلو کالری وجود دارد. همچنین برای کاهش وزن و بهینه سازی عضلات هم بسیار مناسب است.

نسبت به گوشت مرغ، از چربی کمتری برخوردار است. دارای پروتئین زیاد و سطح آهن بالاست. همین دلایل باعث شده است که مصرف گوشت قرقاول رایج شود و بسیاری هم برای رسیدن به سود پرورش قرقاول ، به این کسب و کار روی می آورند.

دلیل دوم تخم قرقاول است که در نوع خود بسیار مقوی می باشد.

دلیل سوم زیبایی قرقاول است. قرقاول از خانواده پرندگان زینتی به حساب می آید و پرنده ای زیبا محسوب می شود.

دلیل چهارم که یکی از دلایل اصلی سود پرورش قرقاول است، وجود اسید آمینه های ضروری و مفید در گوشت قرقاول است.

همچنین برای بیماری های مختلفی نظیر ضعف اعصاب، ناراحتی های روانی و بی خوابی هم مناسب است. برای فعالیت کلیه مناسب است و به دفع مواد کمک می کند.

بنا به دلایلی که نام برده شده، کسب و کار پرورش قرقاول روز به روز در حال افزایش است. لذا ما تصمیم گرفتیم سری هم به سود پرورش قرقاول بزنیم و ببینیم وضعیت بازار فروش و سود پرورش قرقاول چقدر است.

قرقاول طلایی
قرقاول طلایی

حتما بخوانید :کسب و کار پرورش غاز

هزینه های اولیه و جاری در پرورش قرقاول

قبل از بررسی سود پرورش قرقاول بیایید نگاهی به هزینه ها بیاندازیم. هر کسب و کاری نیاز به هزینه های اولیه دارد. از جمله هزینه هایی که شما در پرورش قرقاول باید بکنید اول هزینه اجاره محلی برای پرورش است.

محلی که به دور از سر و صدا، به دور از خیابان، به دور از آلودگی های رایج شهری باشد تا پرورش قرقاول به خوبی انجام شود. هزینه ی بعدی که باید بکنید هزینه آب و دان برای قرقاول ها می باشد که بستگی به تعداد آنها دارد.

از جمله هزینه های دیگر که باید مدنظر قرار دهید : هزینه آب و برق، هزینه گاز و اجاره محل، هزینه بیماری های احتمالی و … می باشد. البته این هزینه ها آنچنان هم زیاد نمی شوند، برای مثال هزینه آب و برق و… به 600 هزار تومان هم نمی رسد.

عمده هزینه ای که باید در نظر داشته باشید هزینه اجاره محل و تجهیزات جوجه کشی است. البته همانطور که اشاره شد محل پرورش باید به دور از آلودگی و مشکلاتی نظیر سر و صدا و…. باشد.

قرقاول ها شرایط خاصی دارند که باید در نظر داشته باشید. از جمله اینکه جوجه قرقاول ها به دلیل شرایطی که دارند در سطوح صاف و هموار نمی توانند به خوبی بایستند و باید کف سالن و محل پرورش را با خاک اره بپوشانید. لذا باید از به کارگیری سطح صاف خودداری کنید، تا جوجه قرقاول ها بتوانند به خوبی راه بروند.

نهایتا تلاش کنید شرایط را برای آرامش قرقاول ها فراهم کنید. مثلا محیط پرورش باید به دور از آلودگی و سر وصدای زیاد باشد تا آرامش قرقاول ها را به هم نزند.

هزینه های پرورش قرقاول
هزینه های پرورش قرقاول

حتما بخوانید : سود پرورش بلدرچین ماهیانه چقدر است؟؟؟

سود پرورش قرقاول چقدر است؟

سود پرورش قرقاول به چند صورت می تواند باشد. سود حاصل از فروش گوشت قرقاول، قرقاول مولد با تخمگذاری، فروش تخم نطفه دار و نهایتا جوجه کشی.

یکی از کارآفرینان مازندران درباره سود پرورش قرقاول گفته است که با پرورش 400 قرقاول (100 قرقاول نر و 300 قرقاول ماده) به سود 150 میلیون تومانی در طول دوره 6 ماهه دست یافته است. او کار خود را از 7 قرقاول شروع کرد و اکنون 400 قرقاول پرورش می دهد.

از جمله مزایایی که قرقاول دارد، این است که غذای خودش را مدیریت می کند. اگر برای یک ماه برای آنها غذا دهید، بیش از نیاز مصرف نمی کنند و ذخیره می کنند. این کار باعث می شود که نیازی به پیگیری و کنترل مداوم نداشته باشند و همین امر باعث صرفه جویی در انرژی و وقت شما می شود.

در هر صورت، سود پرورش قرقاول بستگی به اینکه چه تعداد قرقاول دارید و به چه صورت پرورش می دهید متغیر خواهد بود. از اینکه تا این بخش از مقاله همراه ما بودید سپاسگزاریم. امیدواریم که این مطالب برای شما خوانندگان عزیز مفید بوده باشد.

پرورش قرقاول از کجا شروع کنیم؟

چنانچه علاقه مند به پرورش قرقاول هستید اولین قدم را محکم برداشته اید. اولین قدم برای پرورش قرقاول علاقه مندی به این کسب و کار است. چنانچه علاقه خاصی به این کسب و کار را داشته باشید در ادامه راه خسته نشده  و کسب و کار شما با شکست همراه نخواهد بود. اگر جزو کسانی هستید که دوست دارید اولین قدم در پرورش قرقاول را محکم بردارید و این کسب و کار را شروع کنید حتما قبل از هرکاری از علاقه مند بودن خود به این کار اطمینان حاصل کنید.

بعد از اینکه علاقمند بودن خود را به خودتان در این کسب و کار ثابت کردید حالا نوبت این است که شرایطی را به وجود آورید تا بتواند در آن به بهترین شکل به پرورش خود ادامه دهد. برای فراهم آوردن شرایط فوق لازم دارید تجهیزات مناسبی را جهت ساخت محیطی مناسب خریداری کنید. بعد از انجام این کارها روال عادی پرورش قرقاول انجام خواهد شد. تاکید می کنیم سود پرورش قرقاول  رابطه مستقیمی با علاقه شما خواهد داشت. به این نکته بسیار توجه کنید.

چه عواملی بر سود پرورش قرقاول تاثیر گذار خواهد بود؟

عوامل مختلفی می تواند بر سود پرورش قرقاول تاثیر گذار باشد از جمله این عوامل می توان به نژاد قرقاول اشاره کرد. از آنجایی که پرورش قرقاول به صورت گوشتی و تخمگذار انجام می شود شما باید نژاد مورد نظر را با توجه به نوع پرورش انتخاب کنید تا بازدهی مناسبی را به همراه داشته باشد. به طور مثال برای انتخاب بهترین نژاد در پرورش قرقاول تخمگذار باید به سراغ قرقاول هایی که بالاترین بازدهی را در تخم گذاری سالانه دارند بروید.

مکان پرورش

مکان پرورش یکی از مهمترین ارکان در خود پرورش قرقاول است برای رشد بهتر قرقاول باید مکانی آرام و به دور از هیاهو را برای پرنده فراهم سازد همچنین در هنگام تهیه مکان مورد نظر باید به متراژ آن و تعداد قرقاول ها توجه کنید زیرا قرقاول ها جز پرندگان بزرگ جثه به شمار می روند و نسبت به سایر پرنده های دیگر به فضایی بسیار زیادی جهت پرورش نیاز دارد.

تغذیه قرقاول

تغذیه قرقاول از دیگر عواملی است که می‌تواند بر سود پرورش قرقاول تاثیر گذار باشد.  تغذیه قرقاول به طور مستقیم بر روی سوددهی این کسب و کار تاثیرگذار خواهد بود، زیرا تغذیه به طور مستقیم بر رشد و کیفیت محصولات قرقاول ها تاثیر گذار است. شما هرچقدر می توانید محصولات با کیفیت تری را تولید کنید سود دهی بیشتری عاید شما خواهد شد، از این رو توصیه می کنیم در تغذیه قرقاول حساسیت بسیار زیادی نشان دهید.

سود پرورش قرقاول
سود پرورش قرقاول

حتما بخوانید :کسب و کار پرورش بلدرچین گوشتی

شما برای ما از سود پرورش قرقاول بنویسید

در این مطلب از سایت قفس بلدرچین شما را با عواملی که موجب سود پرورش قرقاول می‌شود آشنا کردیم. چنانچه شما گزینه دیگری را میشناسید که می توانند از سوددهی پرورش قرقاول تاثیر مستقیم بگذارد آن را به ما معرفی کنید. از طریق قسمت نظرات می توانید سوالات و ابهاماتی که در ذهن شما نقش بسته است را با متخصصان سایت قفس بلدرچین در میان بگذارید تا آنها در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ دهند.

سوالات متداول

چرا پرورش قرقاول را انتخاب کنیم؟

گوشت قرقاول یکی از گوشت های لذیذ است تخم قرقاول زیبایی قرقاول

هزینه های اولیه و جاری در پرورش قرقاول به چه عواملی بستگی دارد؟

آب و دان، هزینه آب و برق، هزینه گاز و اجاره محل، هزینه بیماری های احتمالی، هزینه اجاره محل و تجهیزات جوجه کشی و غیره

ود پرورش قرقاول به چند صورت می تواند باشد؟

سود حاصل از فروش گوشت قرقاول، قرقاول مولد با تخمگذاری، فروش تخم نطفه دار و نهایتا جوجه کشی.

مدیر سایت
دیدگاه کاربران ۵ دیدگاه
 • علی ۱ تیر ۱۴۰۱ / ۱۱:۵۸ ق٫ظ

  سلام وقتتون بخیر.
  من با ۱۵۰ میلیون تومان سرمایه چند عدد قرقاول مولد می توانم خریداری کنم و بازدهی سرمایه چه مدت زمان میبرد ممنون میشم راهنماییم کنید

 • ناشناس ۹ خرداد ۱۴۰۱ / ۹:۴۷ ق٫ظ

  سلام آدرس که تخم و بچه قرقاول بایدکجا تهیه کنیم لطفاً واضح بنو یسیدکه از کجا می شود تهیه کرد مراجعه کنیم بگیریم آدرس بنویسید لطفا

  • نویسنده ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ / ۳:۴۸ ب٫ظ

   منابع زیادی وجود داره. از گفتن منبع خاص معذوریم

  • علی ۱ تیر ۱۴۰۱ / ۱۲:۰۰ ب٫ظ

   سلام وقتتون بخیر.
   من با ۱۵۰ میلیون تومان سرمایه چند عدد قرقاول مولد می توانم خریداری کنم و بازدهی سرمایه چه مدت زمان میبرد ممنون میشم راهنماییم کنید

   • نویسنده ۱۳ تیر ۱۴۰۱ / ۳:۲۳ ب٫ظ

    قیمت قرقاول را از سایت های معتبر بپرسید
    بازدهی سرمایه به عوامل مختلف و نوع پرورشتون داره

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *