غذای بلدرچین چیست؟؟؟ [ دان و آب بلدرچین + شرایط ]

دان بلدرچین

در این مقاله سعی شده نیازهای غذای بلدرچین ها را تشریح گردد. همه طیور و پرندگان پروازی نیاز به تغذیه کامل دارند. بلدرچین ها مانند تمام موجودات زمین نیازمند به غذا و خوراک هستند. غذاهای مورد نیاز بلدرچین ها باید انرژی بدن انها را تامین کند. محتویات تغذیه عبارتند از پروتئین، انرژی، آب، ویتامین و مواد معدنی و دیگر مواد مغذی که برای رشد مناسب، تولید تخم و سلامتی پرنده لازم میباشد. جیره میبایست محتوی مواد مغذی مناسب باشد که بتواند تولید بلدرچین های مولد را افزایش دهد.
اگرچه تمامی این اقلام ضروری هستند،‌ اما آب کافی، به عنوان مهم‌ترین ماده‌ غذایی محسوب می‌گردد. آب پاکیزه و تمیز بایستی به طور منظم و دائم به خصوص تحت شرایط گرم و مرطوب در اختیار بلدرچین ها باشد، بلدرچین حداقل 2 برابر وزن خودش آب مصرف میکند و برابر با وزن خویش نیازمند غذا بر حسب ماده خشک هستند. در صورت مصرف قدری نمک اضافی در جیره یا در فصول خشک سال میزان نیاز به آب نیز افزایش می‌یابد.

بلدرچین های جوان که برای تولید گوشت پرورش داده میشوند نسبت به بلدرچین هایی که برای تولید تخم پرورش داده میشوند تغذیه متفاوتی دارند، بلدرچین نوع گوشتی جثه بزرگتری دارد و سریع تر از بلدرچین هایی که برای اهداف پرواری رشد داده شده اند ، افزایش وزن پیدا می کنند. برای آشنایی بیشتر با غذای بلدرچین در این مطلب با طیوران سازه همراه باشید. این مطلب 5 دقیقه از وقت شما را به خود اختصاص خواهد داد.

دان بلدرچین
دان بلدرچین

بیشتر بخوانید: اهمیت پرورش بلدرچین + روش مناسب برای پرورش

شرایط غذایی و دان بلدرچین

برای جوجه های بلدرچین حدودا تا 6 هفتگی باید از دان استارتر استفاده نمایید. استارتر دارای بالاترین سطح از پروتئین است که یک بلدرچین در طول عمر خود دریافت می کند. با بالا رفتن سن جوجه ها، نیازهای آنها برای بیشتر مواد مغذی کاهش می یابد، از جمله پروتئین رژیمی اما نیاز آن ها به انرژی بیشتر میشود. چند روز قبل از آنکه دوره تخمگذاری آغاز شود، یک رژیم غذایی تخم گذار را برای آن ها عرضه کنید تا زمانی که دوره تخم گذاریشان را کامل کنند.

رژیم غذایی صحیح برای بلدرچین ها

رژیم غذایی صحیح را برای بلدرچین ها در نظر بگیرید، بلدرچین هایی که برای تولید تخم پرورش داده میشوند با رژیم های تخم گذاری تغذیه می شوند نه با رژیم های پایان دهنده در غیر اینصورت شما تولید تخم کاهش یافته و تخم های پوست نازک را مشاهده خواهید کرد. غذای بلدرچین در رژیم ها متفاوت است.

میزان مصرف خوراک بلدرچین ماده

یک بلدرچین تخمگذار در حال تولید تخم می تواند بطور میانگین تا ۸۵ گرم دان در یک روز مصرف کند در حالی که با حداقل ۳۰ گرم دان در روز نیز میتواند زنده بماند. بنابراین دان مورد نیاز بلدرچین باید تامین شود تا پرنده بتواند ظرفیت های خود مثل تخم گذاری خوب و… را بروز دهد. معمولاً بین میزان غذایی که یک بلدرچین آزادانه مصرف می کند و میزان غذایی که به آن نیاز دارد فاصله وجود دارد بنابراین نیاز با مصرف غذا در سنین مختلف و نوع نر و ماده این پرنده متفاوت است.

تامین احتیاجات واقعی نه تنها از لحاظ اقتصادی مهم است بلکه در سلامت گله بلدرچین نیز نقش بسزایی دارد. تهیه جیره و نوع مواد تشکیل دهنده دان باید بر اصل احتیاجات بدن استوار باشد و کاملا علمی صورت پذیرد. تحقیقات زیادی توسط اصلاح نژاد کنندگان بلدرچین صورت گرفته و نیاز این پرندگان تعیین گردیده و به صورت جداولی در اختیار متخصصین قرار می گیرد تا بتوانند با رجوع به این جداول به آسانی جیره های کاملی را تنظیم نمایند. میزان مصرف غذای بلدرچین بسیار حائز اهمیت است.

تغذیه صحیح بلدرچین برای رشد

بلدرچین به تغذیه صحیح برای رشد، تشکیل استخوان ها، رشد پر و سلامتی نیاز دارد. در یک تحقیق تاثیر زمان تغذیه بر خصوصیات تولید مثل بلدرچین ژاپنی مطالعه شد. نتایج نشان داد وزن پرندگان در اثر تغذیه در ساعات بعد از ظهر [ ۱۴ تا ۲۲ شب ] نسبت به تغذیه صبح [ ۶ تا ۱۴ ظهر ] بیشتر است. تحقیقات دیگر نشان می دهد که بلدرچین در زمان تخم گذاری بیشتر از مواقع دیگر غذا مصرف می کند چون حدود ۷۰ درصد تخم گذاری بلدرچین ژاپنی در بعد از ظهر است. بنابراین افزایش وزن بدن آنها در نتیجه تغییر زمان تغذیه از صبح به بعد از ظهر می تواند به دلیل مصرف بیشتر غذا باشد.

علاوه بر تغذیه چه عواملی بر رشد بلدرچین موثر است؟

علاوه بر تغذیه بلدرچین عوامل بسیار زیاد دیگری وجود دارد که در هنگام پرورش این پرنده باید به آن توجه کنید. فضا و شرایط نگهداری، بیماری ها و خطرات احتمالی از دیگر عواملی است که در زمان پرورش بلدرچین باید به انها توجه وافری داشته باشید. جدی نگرفتن هر کدام از عوامل گفته شده می تواند شما را متحمل ضررهای زیادی کند. توصیه می کنیم عوامل تغذیه، فضا و شرایط نگهداری، بیماری ها و خطرات احتمالی را به طور جدی پیگیری کنید.

غذای بلدرچین
غذای بلدرچین

خرید غذای بلدرچین

خرید غذای بلدرچین از مهمترین نکاتی است که در پرورش بلدرچین باید به آن توجه شود.  از آنجایی که خوراک بلدرچین می تواند راندمان کاری را تحت تاثیر قرار دهد، شما باید خرید غذای بلدرچین را از مراکز معتبر و یا سایت هایی که اعتبار بسیار فراوانی دارند تهیه کنید. خرید غذای بلدرچین کم کیفیت و یا نامطلوب میتواند راندمان کاری شما را به طور چشمگیری کاهش دهد و از سود دهی شما کم کند. در هنگام تهیه غذا برای بلدرچین باید به نکاتی چون خشک بودن غذا، یکنواخت بودن کیفیت، مرطوب نبودن، بهداشتی بودن، عاری بودن از هر نوع حشره و بسیاری از موارد دیگر توجه داشت.

بهترین تغذیه برای بلدرچین

بهترین تغذیه برای بلدرچین حاوی تمام مواد معدنی، ویتامینه و داروهای مورد نظر می باشد. غذایی برای بلدرچین مناسب است که بتواند تمام احتیاجات بدن آنها را به خوبی پشتیبانی کند و شرایطی را فراهم آورد تا این پرنده بتواند رشد مناسبی را تجربه نماید. غذای بلدرچین باید از ویتامین های A و D ، مواد معدنی مانند فسفر، کلسیم، سدیم، پتاسیم، مس، ید و انواع آنتی بیوتیک ها برخوردار باشد. هرچقدر تنوع غذایی بلدرچین ها بالاتر باشد شما راندمان کاری بهتری را تجربه خواهید کرد.

آب را دست کم نگیرید

یکی از مهمترین مواردی که در غذای بلدرچین باید به آن توجه داشته باشید آب است. بسیاری از پرورش دهندگان به غذای بلدرچین اهمیت می دهند اما آب را دست کم میگیرند که این عامل می تواند کسب و کار آنها را با خطر جدی تهدید نماید. توجه داشته باشید به همان اندازه که غذا باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد شما باید از آب تمیز تازه و با دمای مناسب برای پرورش بلدرچین استفاده نمایید.

حتماً آبخوری ها را در فواصل بسیار کوتاه در مورد شستشو و ضدعفونی قرار دهید تا بیماری ها از بلدرچین بلدرچین دیگر سرایت نکند. همچنین رساندن آب تازه راندمان کاری شما را افزایش میدهد.

شما برای ما از تغذیه بلدرچین بنویسید

چنانچه تجربیات زیادی در زمینه تغذیه بلدرچین دارید، آن را با ما در قسمت نظرات در میان بگذارید. تجربیات شما می تواند برای ما مفید باشد و ما را در ارائه مقالاتی کامل تر کمک نماید. علاوه بر اینکه نظرات شما برای سایت طیوران سازه مفید است، می تواند قدمی تازه ای در کسب و کار متقاضیان سایت طیوران سازه ایجاد کند.

سوالات متداول

رژیم غذایی صحیح برای بلدرچین ها چیست؟

رژیم غذایی صحیح را برای بلدرچین ها در نظر بگیرید، بلدرچین هایی که برای تولید تخم پرورش داده میشوند با رژیم های تخم گذاری تغذیه می شوند نه با رژیم های پایان دهنده در غیر اینصورت شما تولید تخم کاهش یافته و تخم های پوست نازک را مشاهده خواهید کرد. غذای بلدرچین در رژیم ها متفاوت است.

خرید غذای بلدرچین را از کجا انجام دهیم؟

از مراکز معتبر و سایت های معتبر

بهترین تغذیه برای بلدرچین شاما چه مواردی می شود؟

باید تمامی مواد معدنی، ویتامینه و مواد دارویی را به همراه داشته باشد

مدیر سایت
دیدگاه کاربران ۴۶۸ دیدگاه
 • ظفر ۵ آبان ۱۴۰۱ / ۸:۲۵ ق٫ظ

  سلام
  دان برای بلئر چین تخک گزار خودم دروست میکنم
  جهت بهبود تخم گذاری چه مواد معدنی یا مکملی نیاز یا بهتر میباشد
  دان ( سویا ذرت مکمل ۵ درصد گندم کربنات کلسیم )

  • نویسنده ۹ آبان ۱۴۰۱ / ۳:۲۵ ب٫ظ

   با توجه به سن بلدرچین فرق می کنه سن رو بفرمایید تا کامل راهنماییتون کنیم

 • نیما ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ / ۱۱:۵۳ ب٫ظ

  سلام آقا من یک هفته پیش از دیوار دو تا بلدرچین گرفتم که یکیش از اون یکی درشت تره که متاسفانه نه میدونم نر و مادش کدومه و نه اگه نر و ماده بودن کی تخم میزارن ولی با یکی دو بار پریدن کوچیک تره رو درشت تره فک کنم کوچیکیه نر باشه
  لطفا راهنماییم کنین🙏

  • نویسنده ۴ مهر ۱۴۰۱ / ۲:۵۸ ب٫ظ

   اول تشخیص بدید که نر هستن و یا ماده بعد درباره سوالتون به پاسخ درست خواهیم رسید

 • ملورین ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ / ۹:۵۹ ب٫ظ

  سلام بر شما من بچه بلدرچین دارم و همش بی حالی و من میترسم که بمیرن و ۳ یا ۲ روز شه حالت مشکل از کجاست

  • نویسنده ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ / ۳:۴۰ ب٫ظ

   به عوامل مختلفی بستگی داره
   شرایط رو بیشتر شرح بدید

 • ناشناس ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ / ۸:۵۰ ب٫ظ

  غذای بلدرچین چیه ؟

  • نویسنده ۹ آبان ۱۴۰۱ / ۳:۳۵ ب٫ظ

   مطلب رو به طور کامل دوباره مطالعه کنید توضیحات کامل ارائه شده

 • ناشناس ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ / ۹:۳۴ ق٫ظ

  سلام نمک توی اب بلدر چین هام بریزم مشکلی نداره

 • علی ۹ بهمن ۱۴۰۰ / ۱۲:۳۹ ب٫ظ

  غیر از غذای بلدرچین میشه چیز دیگه هم بهش بدم؟..

  • مدیر سایت ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ / ۲:۰۳ ب٫ظ

   سلام بله مشکلی نداره ولی راندمان تخمگذاریشون میاد پایین

  • ناشناس ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ / ۸:۴۶ ب٫ظ

   سلام من سه تا بلدرچین دارم توی خونه توی قفس نگهمیدارم که دوتاشون الان سه روزه تشنج میکنه اونم یک بار در روز بعداز ظهر هابعدش سرحال میشن هم غذا میخورن هم آب و غذا بهشون پودرسویا میدم علتش چیه البته یه جوجه مرغ هم کنارشون هست تغریبا سه هفته میشه که خریدم وازاول هم جوجه مرغ باهاشون بوده

 • عباس ۲۸ آذر ۱۴۰۰ / ۱۱:۱۲ ق٫ظ

  سلام من سه تا بلدرچین ماده و یه بلدرچین نر دارم متاسفانه هیچ کدوم تخم نکردن چیکار کنم زود تر به تخم بیفتند؟؟؟

  • مدیر سایت ۱۵ دی ۱۴۰۰ / ۱۲:۲۲ ب٫ظ

   سلام ممکنه به عوامل مختلفی بستگی داشته باشه مثل نامناسب بودن دمای محیط (باید ۲۴ الی ۲۶ درجه سانتی گراد باشه)، نامناسب بودن شرایط تغذیه ای، عدم استفاده از قفس مخصوص بلدرچین تخمگذار و…

 • محمد ۱۱ آبان ۱۴۰۰ / ۶:۳۱ ب٫ظ

  به نام خدا
  من چند عدد بلدرچین تخم گذار خریدم الان ۴۵ روزه هستن لطفا اگر میشه بگید برای ساعت غذا دادن و مقدار غذا و اینکه چطوری با دانخوری بهشون غذا بدم که نه زیاد بخورند نه کم یک راهنمایی کنید،برای ۴ فصل برنامه ی غذای میخوام لطفا هرچه زود تر کمکم کنید ممنون میشم

  • مدیر سایت ۲۴ آبان ۱۴۰۰ / ۳:۲۳ ب٫ظ

   سلام روزانه ۳۰ گرم در سه وعده به ازای هر بلدرچین براشون قرار بدید، یعنی هر ۸ ساعت به ازای هر بلدرچین ۱۰ گرم دان بریزید در دانخوری

 • ناشناس ۸ آبان ۱۴۰۰ / ۹:۱۸ ب٫ظ

  سلام هر بلدرچین تخم گذار چقدر باید دان بخورد؟!

  • مدیر سایت ۲۴ آبان ۱۴۰۰ / ۳:۰۱ ب٫ظ

   سلام روزانه ۳۰ گرم در ۳ وعده

 • ناشناس ۲۶ مهر ۱۴۰۰ / ۸:۲۲ ق٫ظ

  سلام .من دونه استارتر گرفتم برا جوجه بلدرچین ها ولی نمیخورن .میتونید کمک کنید

  • مدیر سایت ۲۴ آبان ۱۴۰۰ / ۳:۱۵ ب٫ظ

   سلام جوجه در دو روز اول زندگی باید مولتی الکترولیت مصرف نماید

 • علی ۱۵ شهریور ۱۴۰۰ / ۲:۲۲ ب٫ظ

  سلام و احترام ببخشید من ۱۵تا بلدرچین خریدم و اینکه نسبتن بزرگ هستن که خریدم انان یک هفته که خریداری کردم و در حیاط کذاشتم می خواستم بدونم چرا تخم نمی گذارند غذای ان ها هم ذرت . ، گندم، بلغور خیلی کو پرک جو و نان خوشک پودر شده نان باگت برای اینه که خرجی شان گزان نشود بایو چکار کنم که تخم بگذارند بی زحمت زود تر جواب دحید ،

  • مدیر سایت ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ / ۱۱:۳۷ ق٫ظ

   سلام بهتر بود که جوجه بلدرچین را خریداری میکردید سن دقیقشان چقدر است؟
   ۱)تغذیه
   ۲)دمای محیط
   ۳)نژاد
   ۴)روشنایی محیط
   ۵) لانه تخم گذاری
   ۶)رطوبت
   ۷)استرس
   ۸)بهترین دان ،دان مخصوص بلدرچین تخمگذار است.
   باید رعایت شود که تخمگذاری خوبی داشته باشید
   با احترام.

 • محمدرضا ۱۲ شهریور ۱۴۰۰ / ۱۱:۰۰ ق٫ظ

  سلام من یدونه بلدرچین کوچک ازحیاط پیداکردم واونوتوی قفس گذاشتم ولی متاسفانه اون نه چیزی میخوره نه اب مینوشه چیکارکنم پس؟چی بدم بخوره

  • مدیر سایت ۱۵ شهریور ۱۴۰۰ / ۱۲:۲۷ ب٫ظ

   سلام دان مخصوص بلدرچین را تهیه کنید
   با احترام.

   • محمد مهدی ۲۲ آبان ۱۴۰۰ / ۷:۵۹ ب٫ظ

    سلام خسته نباشید خدمت شما من ۱۱عدد بلدرچین دارم میخواستم بدونم بغیر از دون پارس دان آماده بلدرچین تخمگذار چیست اسمش

    • مدیر سایت ۲۴ آبان ۱۴۰۰ / ۲:۵۵ ب٫ظ

     سلام اسم کلی دان بلدرچین تخمگذار هست که توسط شرکت های مختلفی از جمله پارس، پرآور و… تولید میشود

  • ناشناس ۸ آبان ۱۴۰۰ / ۹:۱۳ ب٫ظ

   سلام من ۳۰عدد بلدرچین دارم برای هرکدام ۳۰گرم غذای مخصوص و دمای مکانز۲۳درجه است و سن آنها ۴۳روز است هوه آنها روزی ۱تخم میکنند باید چیکار کنم ممنون

   • مدیر سایت ۲۴ آبان ۱۴۰۰ / ۳:۲۰ ب٫ظ

    سلام روزی ۱ عدد مناسب هست و بیشتر از این نمیشه

 • م.ک ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ / ۱۲:۱۰ ب٫ظ

  سلام ببخشید دان جوجه بلدرچین رو از کجا میشه تهیه کرد؟

  • مدیر سایت ۱۵ شهریور ۱۴۰۰ / ۱۲:۵۳ ب٫ظ

   سلام ، با کارشناسان فروش ما در تماس باشید
   ۰۵۱۴۴۳۳۵۰۰۹
   ۰۹۱۲۰۲۱۲۴۶۹
   ۰۹۱۵۹۱۵۰۰۷۵
   با احترام.

 • حسین حمزه لو ۲۰ تیر ۱۴۰۰ / ۲:۱۱ ب٫ظ

  سلام من می خوام دو عدد بلدرچین تو بالکن نگهدارم امکانش هست ؟؟

  • مدیر سایت ۲۱ تیر ۱۴۰۰ / ۴:۰۷ ب٫ظ

   سلام بله اگر بالکنتون فضای مناسب داره
   با احترام.

 • ک.و ۱۳ تیر ۱۴۰۰ / ۱۱:۵۸ ق٫ظ

  سلام من ۵تا بلدرچین داشتم یکیشون سرش پر نداشت و خیلی بیحال بود یکی دیگشون اینجوری شو اون دوتا مردن الان همشون بالاشون پر ندارن و و یدونشونم خیلی بیحاله تقریبا بروز رو پاهاش پا میشه و تو آفتاب یکم ک بگذره میره بازی میکنه توی خونه تو یدونه قفس نگهشون میدارم غذا هم بهشون پودر ذرت و برنج پخته شده میدم خیلی کوچیکن حدود۶،۷سانتن هر روز میبرمشون تو حیاط چند دیقه بازی میکنن ولی وقتی میارم تو خونه دوباره بیحال میشن میخواستم ببینم مریضیشون چیه و چجوری خوب میشن ممنون میشم زودتر جواب بدید🙏🏻

  • ک.و ۱۳ تیر ۱۴۰۰ / ۱۲:۰۳ ب٫ظ

   و رنگ مدفوعشون بعضیا زرد و بعضیا سبز خیلی پررنگ یا مشکیه و همراه مدفوع همشون آب هم هست و اونی ک بیحاله اشتهاشم کم شده

   • مدیر سایت ۲۶ تیر ۱۴۰۰ / ۴:۱۵ ب٫ظ

    سلام دچار بیماری نیوکاسل شده اند و از بقیه بلدرچین های سالم جداشون کنید ، و به دامپزشکی محل سکونت مراجعه کنید
    با احترام.

   • ناشناس ۱۰ آبان ۱۴۰۰ / ۱۲:۴۶ ب٫ظ

    سلام یک برنامه ی خوب برای غذا دادن به بلدرچین در تابستان و زمستان خوب میخواستم ممنون میشم هرچه زود تر کمکم کنید

    • مدیر سایت ۲۴ آبان ۱۴۰۰ / ۳:۱۰ ب٫ظ

     سلام دان مخصوص بلدرچین تخمگذار بدید بهشون، ۳ وعده و مجموعا ۳۰ گرم در طول روز

   • امیر ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ / ۲:۲۵ ب٫ظ

    سلام. ببخشید گندم که گیخام به بلدرچین بدم باید آسیاب کنم و پودرش کنم یا نه

    • مدیر سایت ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ / ۲:۰۸ ب٫ظ

     سلام بهتره بهشون بجای گندم دان مخصوص بلدرچین تخمگذار بدید

  • مدیر سایت ۱۳ تیر ۱۴۰۰ / ۲:۵۶ ب٫ظ

   سلام دچار بیماری نیو کاسل شده اند متاسفانه این بیمار درمانی ندارد و برای پیشگری میتوانید به دامپزشکی محل سکونت خود برای واکسن مراجعه کنید. با احترام

 • ناشناس ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ / ۲:۲۰ ب٫ظ

  این همه دور به دراز نوشته اید اما مشخصآ از رژیم غذایی بودنه چیزی گفته نشده؟؟
  لطفآ نام غذا ها یا دانه های خوراکی بودنه را مشخصآ بنویسید

  • مدیر سایت ۱۱ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۱:۳۹ ق٫ظ

   سلام جیره غذایی افراد نمیتوانند درست کنند بایستی با دستگاه های صنعتی درست شده باشد اما به طور کلی غذای اصلی بلدرچین سویا، ذرت،گندم،گلوتن،نمک،پودر صدف،سبوس گندم،پودر یونجه،پودر ماهی و پودر گوشت میباشد اما مقدر مصرف این غذا ها بستگی به سن بلدرچین ها و بلدرچین گوشتی یا تخمگذار بودن ان ها متفاوت تر خواهد بود دوست عزیز.

   با احترام.

   • حبیب رسولی ۲۵ تیر ۱۴۰۰ / ۳:۴۸ ب٫ظ

    سلام خسته نباشید
    بنده قصد دارم یه مزرعه پرورش بلدرچین ۱۰۰۰قطعه ای گوشتی تاسیس کنم-به چه مقدار بودجه نیاز دارم

    • مدیر سایت ۲۶ تیر ۱۴۰۰ / ۲:۳۴ ب٫ظ

     سلام ،برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان مشاوره ما در تماس باشید
     ۰۵۱۴۴۳۳۵۰۰۹
     ۰۹۱۲۰۲۱۲۴۶۹
     ۰۹۱۵۹۱۵۰۰۷۵
     با احترام.

  • ناشناس ۱۴ تیر ۱۴۰۰ / ۹:۲۴ ق٫ظ

   سلام من یه بچه بلدرچین دارم که فقط روی یه پاش میتونه بلند شه اونم به زور چون اون یکی پاش رو نه میتونه زمین بزاره نه میتونه باهاش بلند شه
   پاش خیلی لاغر و رنگش سفید شده
   می تونه پاش رو تکون بده ولی کف و روی پاش یه خورده ورم داره
   بیچاره به خاطر پاش فقط روی زمین میشینه و همینطوری هم غذا می خوره
   بعد یه چیز خیلی سفت روی کمرش در اومده که نمی دونم چیه و از وقتی در اومده یکم از پر های روی کمرش ریخته
   چیکار کنم که پاش خوب بشه؟
   سوال دیگه ام اینکه که بچه بلدرچین ها بیشتر چی میخورن؟

   • مدیر سایت ۱۵ تیر ۱۴۰۰ / ۱۲:۰۱ ب٫ظ

    سلام بلدرچین شما دچار بیماری تاول کف پایی شده است اول از همه روی سینی کف قفس که پرنده مینشیند بستر نرمی مثل پوشال یا چندین لایه ضخیم روزنامه پهن کنید. هر روز باید جای پرنده تمیز شود. فضولات را حتما تمیز کنید. سطح بستر نباید پستی و بلندی داشته باشد.به دامپزشکی محل سکونت مراجعه کنید در این مورد نمیتوانیم بیماری بلدرچیتونو تشخیص بدیم .دان مخصوص بلدرچین را تهیه کنید
    با احترام.

 • سمانه حسینی ۸ خرداد ۱۴۰۰ / ۴:۵۸ ب٫ظ

  سلام از کجا بودنیم بلدرچین کدوم نر کدوم ماده

  • مدیر سایت ۸ خرداد ۱۴۰۰ / ۵:۱۷ ب٫ظ

   سلام تشخیص جنسیت در بلدرچین ها و تمایز بلدرچین نر و ماده از یکدیگر نیز به سادگی امکان پذیر خواهد بود، برای این منظور باید تا سه هفتگی آنها صبر کنید،بلدرچین نر در سینه خود پرهایی به رنگ قهوه ای روشن و بدون خال دارد، اما پرهای سینه بلدرچین ماده به رنگ قهوه ای تیره بوده و خال های سیاه رنگی را بر روی سینه آن مشاهده می کنید. بلدرچین نر و ماده از لحاظ وزن و جثه نیز با یکدیگر متفاوت هستند، طوری که بلدرچین نر بزرگتر و درشت از بلدرچین ماده دیده می شود. برای اطلاعات و مطلب بیشتر در سایت مراجعه کنید
   با احترام.

  • سجادحسینی ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ / ۱:۵۷ ب٫ظ

   سلام ازروی سینه شان.ماده هاخال دارن.نرهابدون خال وقهوه ای روشن

 • امیرحسین ۲ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۲:۵۵ ب٫ظ

  سلام منضور از دان مخصوص چیه میشه یه نفر برا من نام ببره چون منم ۴عدد بلدرچین ۳تا
  ش ماده و۱عددنر
  باتشکر

  • مدیر سایت ۳ خرداد ۱۴۰۰ / ۴:۲۶ ب٫ظ

   سلام،منظور از دان غذای استاندارد و با کیفیت مناسب بلدرچین تخم گذار است
   با احترام.

 • سامان حسنی ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۲:۲۳ ب٫ظ

  سلام من سه تا بلدرچین دارم ۶۰ روز دارن وتخم نمیگذارن

  • مدیر سایت ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۳:۵۳ ب٫ظ

   سلام بستگی به نوع دان دارد.دان مخصوص بلدرچین تخم گذار بدید
   با احترام.

 • حسام قربانی ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۱:۲۵ ب٫ظ

  سلام من می‌خوام بلدرچین بخرم و اطلاعات میخواستم
  میشه داخل کارتون بزرگ نگهداری کرد؟
  چه سبزی های برای بلدرچین خوبه و به تخم گذاریش کمک میکنه؟
  بهتره بلدرچین ماده بخرم یا نر؟
  ممنون میشم جواب بدین

  • مدیر سایت ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱:۱۶ ب٫ظ

   سلام
   داخل کارتون باعث ایجاد بیماری میشه برای پرنده
   دان مخصوص بلدرچین تخم گذار
   هر ۳ قطعه ماده ۱قطعه بلدرچین نر
   با احترام

 • عرشیا ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۹:۱۸ ق٫ظ

  سلام خیلی ممنون از سایت خوبتون .✅
  ۱.من در بیشتر سایت ها خوندم برای ایت که بلدرچین تخم کنه از برنج پخته تا زه و سبوس میشه استفاده کرد ولی‌من برای بلدرچین هام استفاده میکنم دیر به دیر تخم میزارند از ایا مشکل از دان هست ؟
  ۲. بلدرچین را میشه در قفس های کوچیک مثل قفس مرغ عشق نگهداری کرد یا روی زمین بهتره .
  ممنون اگه کمک کنید 🙏

  • مدیر سایت ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱:۲۵ ب٫ظ

   سلام
   دان مخصوص بلدرچین تخم گذار استفاده شده تا راندمان تخم گذاری افزایش پیدا کند.
   قفس های مخصوص بلدرچین باید نگهداری کرد.

   با احترام.

   • شایان ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱:۰۱ ق٫ظ

    بلدرچین من عالی هست هر رو ز یک تدخم می گزارد

    • مدیر سایت ۱ خرداد ۱۴۰۰ / ۵:۵۱ ب٫ظ

     سلام عالی دوست عزیز*_*انشالله موفق باشید
     با احترام.

   • ناشناس ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ / ۲:۰۳ ق٫ظ

    سلام من یک بلدرچین نا دادم مریض شده چیکار کنم خوب بشه غذا هم بهش آرد ذرت میدم آیاخوبه واسش ممنون میشم راهنمایی کنید

    • مدیر سایت ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۱:۲۸ ق٫ظ

     سلام بیشتر توضیح بدبد که چه عواملی دارد،بهترین دان،دان مخصوص بلدرچین تخم گذار است .
     با احترام.

 • امیررضا محمدی ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۲:۲۱ ب٫ظ

  سلام اگر غذای مخصوص بلدرچین تخم گذار را به نر بدهیم چه میشود؟ و اگر دان مخصوص بلورچین گوشتی را به ماده بدهیم چی میشود؟

  • مدیر سایت ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱:۴۵ ب٫ظ

   سلام
   راندمان بلدرچین تخم گذارمیاد پایین و میزان وزن بلدرچین گوشتی میاد پایین

   با احترام.

   • ناشناس ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ / ۴:۳۴ ب٫ظ

    جوجه بلدرچینم یهویی از سمت گردن فلج شده میتونه آب بخوره ولی توان نگه داشتن سرش رو نداره میشه راهنمایی کنید

    • مدیر سایت ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ / ۹:۳۱ ق٫ظ

     سلام دچار بیماری نیوکاسل شده است، از بقیه جداش کنید و سریعا به دامپزشکی محل سکونت مراجعه کنید.
     با احترام.

 • ناشناس ۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۰:۰۲ ق٫ظ

  سلام خسته نباشید برای کرچ کردن بلدرچین باید چه کنیم

  • مدیر سایت ۹ خرداد ۱۴۰۰ / ۲:۴۲ ب٫ظ

   سلام از انجایی که بلدرچین ماده به ندرت کرچ میشود،
   ۱)بلدرچین نر و ماده را ۳ الی ۴ روز در کنار هم بگذارید
   ۲)بعد از ۴ روز نر را از ماده جدا کنید
   ۳)بلدرچین ماده را در جای تاریک و به همراه اب و غذا بگذاریم
   ۴)و بعد از ۲الی ۳ روز بلدرچین خود به خود تخم میگذارد، اصلن به تخم ها دست نزنید
   ۵)بعد از راندمان تخم گذاری بلدرچین ماده روی تخم ها میخوابد و صرف ۱۷الی ۱۸ روز جوجه ها از تخم درمیایند
   موفق باشید.

 • امیر محمد ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۸:۳۴ ب٫ظ

  سلام من یه سوال داشتم بلدرجین دقیقن جه میخورد

  • مدیر سایت ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۴:۰۳ ب٫ظ

   سلام
   بهترین دان، دانه مخصوص بلدرچین تخم گذار

   با احترام.

 • محمد امین منتشلو ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ / ۴:۵۰ ب٫ظ

  سلام دوتا بلدرچین نرو ماده دارم تخم گذاشتن یه دونه چیکار کنم تخم ها جوجه بشن ؟؟؟

  • مدیر سایت ۹ خرداد ۱۴۰۰ / ۳:۰۴ ب٫ظ

   سلام از انجایی که بلدرچین ماده به ندرت کرچ میشود، و راندمان تخم ها باید زیاد باشد که اگر تخمی پالت شد بقیه تخم مرغ ها بگیرد در هر صورت شرایط کرچ شدن را برایتان توضیح میدهم.
   ۱)بلدرچین نر و ماده را ۳ الی ۴ روز در کنار هم بگذارید
   ۲)بعد از ۴ روز نر را از ماده جدا کنید
   ۳)بلدرچین ماده را در جای تاریک و به همراه اب و غذا بگذاریم
   ۴)و بعد از ۲الی ۳ روز بلدرچین خود به خود تخم میگذارد، اصلن به تخم ها دست نزنید
   ۵)بعد از راندمان تخم گذاری بلدرچین ماده روی تخم ها میخوابد و صرف ۱۷الی ۱۸ روز جوجه ها از تخم درمیایند
   موفق باشید.

 • آرش اریایی ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ / ۳:۳۴ ب٫ظ

  سلام من می خواهم حدود ۵ بلدرچین برایتان گذاری بخرم آیا لازم هست بلدرچین نر بخرم و لازم هست دراب بلدرچین داروی تقویتی باری تخم گذاری بیشتر مایه تقویتی بریزم

  • مدیر سایت ۹ خرداد ۱۴۰۰ / ۳:۰۶ ب٫ظ

   سلام اگر میخواهد تخم مرغ ها نطفه دار باشد برای جوجه کشی که بله نیاز به بلدرچین ماده است ولی اگر نمیخواهید نه نیازی نیست،بله نیاز است تقویتی گاهی اوقات داده شود
   موفق باشید.

 • ناشناس ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۰:۵۸ ب٫ظ

  سلام بلدرچین گندم هم میخوره

  • مدیر سایت ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ / ۷:۲۳ ب٫ظ

   سلام بله میخوره اما تخمگذاریش کاهش پیدا میکنه

   • بهنام شهبازی ۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۰:۱۴ ق٫ظ

    سلام من قصد تولید بلدرچین رو دارم درحد صنعتی بنظر شما چگار کنم واز کدوم نوع گوشتی یا تخم ءدار شروع کنم واز چه کسی کمک بگیرم ممون

    • مدیر سایت ۹ خرداد ۱۴۰۰ / ۲:۰۷ ب٫ظ

     سلام بهتر است برای تولید اولیه از مرغ تخم گذار استفاده کنید،با کارشناسان بخش مشاوره ما در ارتباط باشید دوست عزیز
     موفق باشید.

   • ناشناس ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۷:۵۲ ق٫ظ

    سلام چه غذایی برای بلدر چین تخم گذاری بهتر هست تاخم زیاد شود؟

    • مدیر سایت ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۰:۵۱ ق٫ظ

     سلام
     دان مخصوص بلدرچین تخم گذار
     با احترام.

 • محمدرضا حسن زاده ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ / ۹:۴۵ ب٫ظ

  به بلدرچینام چه غذایی بریزم که هم سالم باشن هم روزی یه تخم بزارن یا بیشتر

  • مدیر سایت ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ / ۷:۲۴ ب٫ظ

   سلام دان مخصوص بلدرچین تخمگذار بدید بهشون

 • امیرطاها ۱۰ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۲:۴۷ ب٫ظ

  سلام خسته نباشید من سه تا بلدرچین دارم نوع آمریکایی چه غذاهایی بدم همه ماده هستن

  • مدیر سایت ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ / ۷:۲۶ ب٫ظ

   سلام دان مخصوص بلدرچین تخمگذار بدید بهشون

  • محمد میرزایی ۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۶:۵۴ ب٫ظ

   سلام …من میخواستم بلدرچین ماده بخرم برای تخم گذاری که به علت گرون بودن ذرت و سویا میخوام نان خشک آسیاب کنم بدم با گندم آیا تخم میذاره

   • مدیر سایت ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۳:۴۲ ب٫ظ

    سلام
    میتونید بدید ولی بهترین دان، دان مخصوص بلدرچین تخم گذار
    با احترام.

  • مدیر سایت ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۴:۳۶ ب٫ظ

   سلام
   میتونید بدید ولی بهترین دان، دان مخصوص بلدرچین تخم گذار
   با احترام.

 • سینا ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۲:۵۶ ب٫ظ

  سلام خسنه نباشیدد
  من یه بلدرچین یه هفنه ایی دارم و چه غذایی براشون خوبه وباید چه ویتامینی بهشون بدم

  • مدیر سایت ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۴:۵۶ ب٫ظ

   سلام
   بهترین دان، دانه مخصوص بلدرچین تخم گذار
   با احترام.

 • متین زمانی ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ / ۹:۱۸ ق٫ظ

  سلام من دو تا بلدرچین دارم میخواهم بدانم دون‌های بلدرچین چیست؟؟
  و چرا رنگ ادرارشون قهوه‌ای کمرنگ است ؟؟

  ممنون

  • مدیر سایت ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۱:۳۳ ق٫ظ

   سلام دان مخصوص بلدرچین تخمگذار است،که بهتربن و مرغوب ترین دان است علت مدفوع قهوه ای هم نشانه خوبی نیست، به تغذیه و مکان نگهداری بلدرچین ها توجه بیشتری کنید.

   موفق باشید.

 • سیده ندا گلشنی ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ / ۲:۵۸ ب٫ظ

  من ی بلدرچین ژاپنی ماده دارم ایا برای نگه داری در قفس در کف قفس شن بهتره یا خاک اره؟وبرای تغذیه میتونم پوست تخم مرغ بدم؟بلدرچین تمام فصول تخم میگذارند یا فصلی ست؟ممنون

  • مدیر سایت ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ / ۴:۴۲ ب٫ظ

   سلام کف قفس نیاز نداره چیزی برسید

  • ریحانه شکوری ۱۰ فروردین ۱۴۰۰ / ۱:۲۳ ب٫ظ

   سلام.
   ببخشید من امروز میخواهم بلدرچین بخرم میخواستم بپرسم که کف قفس باید چی باشه؟
   و اینکه لطفا بگید که برای جلو گیری از اینکه بلدرچین کنه بگیره باید چیکار کنم و اینکه بلدرچین رو میشه با آب خالی شست؟
   و اینکه چیکار کنم تا بلدرچین با آدم دوست شه؟

   ممنون⚘

   • مدیر سایت ۹ خرداد ۱۴۰۰ / ۴:۲۸ ب٫ظ

    سلام در قفس های مخصوص بلدرچین نگهداری شود که از بیماری ها در امان باشند برای خرید قفس به کارشناسان بخش فروش ما مراجعه کنید برای کسب اطلاعات بیشتر
    ۰۹۱۲۰۲۱۲۴۶۹
    ۰۹۱۵۹۱۵۰۰۷۵
    ۰۹۰۵۴۴۳۳۵۰۹
    خیر نمیشود،برای اهلی کردن بلدرچین خیلی حساس است و باید با صبر و حوصله انجام شود نباید حرکات ناگهانی انجام شود فریاد زدن،از بلدچین اعصبانی شدن ،تعقیب کردنش،چنگ انداختن به او،یا از بالا به او نزدیک شوید از کار های ناگهانی باعث میشود بلدرچین از شما بترسد روی دستانتان دان مخصوص بلدرچین تخم گذار بریزید به ارامی به او غذا بدهید سعی کنید به حضورتان عادت کند.

    موفق باشید

  • ناشناس ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ / ۱:۳۴ ب٫ظ

   تمام فصول تخم میزاره

 • پرویز ۲۱ دی ۱۳۹۹ / ۹:۴۰ ق٫ظ

  سلام من میخوام بلدرچین جوجه بخرم یکروزه باید چه غذایی براش بدم

  • مدیر سایت ۲۱ دی ۱۳۹۹ / ۳:۲۲ ب٫ظ

   سلام روز اول محلول آب و شکر و بعد دان استارتر بلدرچین

   • ابوالفضل ۱۰ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۰:۱۹ ق٫ظ

    سلام من به بلدرچینام ترکیب سویا و ذرت و گندم میدم اونا در اوج تخم گذاری هستن آیا این غذاها خوبه

    • مدیر سایت ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۴:۳۶ ب٫ظ

     سلام
     میتونید بدید ولی بهترین دان، دان مخصوص بلدرچین تخم گذار
     با احترام.

   • ارسلان مقیمی ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۷:۵۴ ق٫ظ

    سلام چه غذایی برای بلدر چین تخم گذاری بهتر هست تاخم زیاد شود؟

    • مدیر سایت ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۰:۵۱ ق٫ظ

     سلام
     دان مخصوص بلدرچین تخم گذار
     با احترام.

  • زهره ۳ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۱:۳۹ ب٫ظ

   سلام می‌خواستم بدانم اگر بلدرچین را درفصل زمستان در حیاط خانه بزاریم تخم میگزارند؟ یا دچار سرما خوردگی نمی‌شوند؟ ممنون

   • مدیر سایت ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ / ۵:۱۶ ب٫ظ

    سلام نه تخم نمیزارن چون استرس سرمایی بهشون وارد میشه

   • ناشناس ۴ فروردین ۱۴۰۰ / ۸:۵۰ ق٫ظ

    سلام من بلدرچین را

  • m.z4108 ۸ بهمن ۱۳۹۹ / ۷:۵۶ ب٫ظ

   سلام
   روزتون بخیر
   ببخشید مزاحمتون شدم
   می خواستم بدونم چگونه می توان بلدرچین ها رو به بهترین نحوه بزرگ کرد
   اگه بگید ممنون میشم
   با تشکرm.z4108

   • مدیر سایت ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ / ۴:۴۷ ب٫ظ

    سلام باید اول تجهیزات خریداری کنید که شامل قفس و سیستم گرمایشی سرمایشی میشه، بعد هم با استفاده از اموزش های پرورش بلدرچین رو مطالعه کنید

  • مهدی محمدی ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ / ۳:۲۳ ب٫ظ

   سلام ببخشین من یه بلدرچین دارم ولی نمیدونم چند وقته اس ولی یکم بزرگ غذاش چی هست چی باید بهش بدم ازکجابفهمم نر هست یاماده؟؟لطفا جواب بدین

   • مدیر سایت ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ / ۴:۴۰ ب٫ظ

    سلام دان مخصوص بلدرچین تخمگذار، بلدرچین ماده روی قفسه سینه اش خال قهوه ای داره

    • عبدالله ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ / ۸:۵۶ ق٫ظ

     سلام خسته نباشید من ۲۰عدد بلدرچین ماده دارم و۴عددنر ولی درروز یک عدد تخم میگذارند دانه هم پرسی تخمگذاربلدچین بهشون میدم ولی نسبت به هزینه کم هستش ایا رهی دارد برای اوزایش تخمگذاری

     • مدیر سایت ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۱:۴۱ ق٫ظ

      سلام بستگی به تغذیه و محل نگهداری هم میباشد
      بهترین دان،دان مخصوص بلدرچین تخمگذار است

      موفق باشید.

  • ناشناس ۴ فروردین ۱۴۰۰ / ۵:۳۶ ب٫ظ

   من باید به بلدرچین هام غذا چی بدم؟

   • مدیر سایت ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۴:۳۷ ب٫ظ

    سلام
    میتونید بدید ولی بهترین دان، دان مخصوص بلدرچین تخم گذار
    با احترام.

  • ناشناس ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۱:۴۳ ب٫ظ

   خوراک بوقلیمرغ چه هست

   • مدیر سایت ۵ تیر ۱۴۰۰ / ۲:۳۵ ب٫ظ

    سلام بوقلمون ها به خوردن سبزی جات و علوفه ها علاقه مند هستند و می توانید از ضایعات سبزی ها و کاهو و… در کنار دان مخصوص بوقلمون مصرف کند با احترام.

 • من وخاهرم ۲۴ آبان ۱۳۹۹ / ۹:۲۹ ق٫ظ

  غذای بلدرچین تخم گذار چیست و اگر خواستیم خودمان غذا درست کنیم چی بدیم به بلدرچین تخم گذار برای بلدرچین گوشتی چی درت کنیم کم خرج خانگی باسهنخواهیم ببرویم از بازار بخریم

  • مدیر سایت ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۲:۲۵ ب٫ظ

   سلام
   بهترین دان،دان مخصوص بلدرچین تخم گذار است

   با احترام.

 • علی ۲۴ آبان ۱۳۹۹ / ۹:۲۷ ق٫ظ

  غذای بلدرچین تخم گذار چیست و اگر خواستیم خودمان غذا درست کنیم چی بدیم به بلدرچین تخم گذار برای بلدرچین گوشتی چی درت کنیم کم خرج خانگی باسهنخواهیم ببرویم از بازار بخریم

  • مدیر سایت ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۲:۲۵ ب٫ظ

   سلام
   بهترین دان،دان مخصوص بلدرچین تخم گذار است

   با احترام.

 • ناشناس ۲۰ آبان ۱۳۹۹ / ۲:۵۳ ب٫ظ

  سلام من یک بلدرچین ماده داشتم
  کاملا سرحال بود که یهو افتاد زمین و بعد چند دقیقه مرد دلیلش چیه؟

  • مدیر سایت ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ / ۱:۱۲ ب٫ظ

   سلام دچار بیماری نیو کاسل شده است
   با احترام.

 • ناشناس ۱۵ آبان ۱۳۹۹ / ۶:۴۰ ب٫ظ

  سلام توی تابستون که هوا گرم هستش چی کار کنیم

  • حمیدنویدی ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۲:۵۲ ب٫ظ

   سلام میخواستم بفهمم که چجوری بلدرچین هایم تخم بزارن الان بلدرچین های من تخم نمیزارن بهش چی بدم تا تخم بزارن

   • مدیر سایت ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۴:۲۷ ب٫ظ

    سلام
    بهترین دان، دانه مخصوص بلدرچین تخم گذار

    با احترام.

   • ناشناس ۱۴ تیر ۱۴۰۰ / ۳:۵۲ ب٫ظ

    سلام آیا من میتوانم در حیات خانه جای تاریک نگهداری کنم

    • مدیر سایت ۱۵ تیر ۱۴۰۰ / ۱۱:۵۹ ق٫ظ

     سلام خیر در جای تاریک نمیشود پرورش بلرچین داد با احترام.

 • علی جحخهعغف ۱۹ مهر ۱۳۹۹ / ۱۱:۵۰ ب٫ظ

  سلامم.
  من بلدر چین نر دارم که چه غذایی بهش بدم

  • مدیر سایت ۲۷ مهر ۱۳۹۹ / ۹:۳۶ ق٫ظ

   سلام دان مخصوص بلدرچین گوشتی بدبد بهشون
   با احترام.

   • محمد طاها ۲۷ مهر ۱۳۹۹ / ۲:۱۰ ب٫ظ

    سلام غذای بلدرچین در خانه
    چیست

    • مدیر سایت ۱۳ آبان ۱۳۹۹ / ۳:۵۳ ب٫ظ

     سلام هم میتونید از باقی مانده غذاهاتون بهشون بدید هم میتونید دان مخصوص بلدرچین براشون خریداری کنید. با احترام

   • سهراب پور ۱۵ آبان ۱۳۹۹ / ۵:۴۳ ب٫ظ

    من سه روز بلدرچین نر ماده خریدم چه کار کنم تخم بزارن

   • محمد ناظمی ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ / ۳:۰۱ ب٫ظ

    من دوتا بلدر چین دارم نمیدونم چه غذایی بهش بدم یکیش گندم میخوری یکیش نمیخوره

    • مدیر سایت ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۴:۳۵ ب٫ظ

     سلام
     بهترین دان، دانه مخصوص بلدرچین تخم گذار

     با احترام.

  • امیر رضا ۶ اسفند ۱۳۹۹ / ۱:۳۴ ب٫ظ

   سلام شما میتوانید از بازار غذای بلدرچین یعنی ذرت خورد شده بگیرید و اگر بلدرچین شما تخمگذار هست باید از غذای مخصوص بلدرچین تخم گذار استفاده بشه

   بلدرچین ماده زیر نوکش دانه دانه های قهوه ای و بلدرچین نر زیر نوکش بدون دونه دونه هستش
   با احترام

 • روح الله صفدری ۱۹ مهر ۱۳۹۹ / ۱۱:۰۶ ق٫ظ

  ببخشید من یه بلدرچین نر و ماده دارم ولی نر اصلا غدا نمیخوره باید چی کار کنم

  • مدیر سایت ۲۷ مهر ۱۳۹۹ / ۹:۳۷ ق٫ظ

   سلام ایا حالت بی حالی هم مشاهده میکنید؟

  • ناشناس ۲۴ تیر ۱۴۰۰ / ۱:۲۴ ق٫ظ

   سلام من می خوام بلدرچین دختر‌ بخرم زرنگ و وابست باشه باید چیکارش کرد زرنگ می ترسم زود بمیره باید چیکارش کرد

   • مدیر سایت ۲۴ تیر ۱۴۰۰ / ۱۱:۲۱ ق٫ظ

    سلام از مراکزی که خریداری میکنید سوالات را بپرسید ،ما در این خصوص اطلاعاتی نداریم با احترام.

 • حسینی ۱۹ مهر ۱۳۹۹ / ۱:۳۹ ق٫ظ

  سلام من یه بلدرچین طبیعی که دیروز زخمی شده بود رو اوردم خونه فک کنم با یه ماشین برخورد کرده بود بلدرچین طبیعیه اما هر چقدر گندم و برنج میریزم نمیخوره ابم میزارم نمیخوره میترسم تلف بشه از گشنگی چی براش بزارم تا بخوره

  • مدیر سایت ۲۷ مهر ۱۳۹۹ / ۹:۳۸ ق٫ظ

   سلام دان مخصوص بلدرچین باید تهیه کنید

   • جواد ۱۶ دی ۱۳۹۹ / ۳:۳۱ ب٫ظ

    باید دونه پارس بدیم و اون رو خیس کنیم یا نباید خیس کنیم غذاش رو و وقتی بلدرچین می خوابه یک پاش رو میبره بالا یا دلیل دیگه ای داره یک پاش رو میبره بالا لطفا کمک کنید

    • مدیر سایت ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ / ۵:۱۳ ب٫ظ

     سلام باید دان مخصوص بلدرچین بدید. نیاز نیست خیس کنید

  • امیرمحمد ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۱:۳۸ ب٫ظ

   با سلام و خسته نباشید .
   من یک بلدرچین دارم که الان میخوام یک جفت براش بخرم فقط نمیدونم کع که نر هست یا ماده اگر میشه تفاوت این دو رو توضیح بدین ممنون .

   • مدیر سایت ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۴:۰۹ ب٫ظ

    سلام
    تشخیص جنسیت در بلدرچین ها و تمایز بلدرچین نر و ماده از یکدیگر نیز به سادگی امکان پذیر خواهد بود، برای این منظور باید تا سه هفتگی آنها صبر کنید، زیرا جوجه بلدرچین ها بسیار شبیه به یکدیگر بوده و نقاط تمایز جنس نر و ماده از سه هفتگی به بعد ظاهر خواهند شد.

    با احترام.

 • زارعی ۱۸ مهر ۱۳۹۹ / ۱۰:۰۳ ب٫ظ

  بلدرچین‌ماده‌دارم‌سرماخورده‌بی‌حاله‌ولی‌تخم‌میکنه‌باید‌چی کار‌کنم؟؟

  • مدیر سایت ۲۷ مهر ۱۳۹۹ / ۹:۳۹ ق٫ظ

   سلام اگر به دامپزشکی دسترسی دارید که مراجعه کنید اگر ندارید مخلوط سیر و ماست رو توی حلق بلدرچین بریزید میتونه موثر باشه

   • ناشناس ۱ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۰:۰۰ ب٫ظ

    سلام من میخوام بلدرچین یک روزه بخرم باید چگونه دان اون رو توی خونه درست کنم . ممنون

    • مدیر سایت ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ / ۵:۰۰ ب٫ظ

     سلام دان رو بهتره از بیرون خریداری کنید

    • اخلاصی ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ / ۳:۵۹ ب٫ظ

     بلدر چین ماده نر چطور تشخیص داده میشه و بلدرچین هرروز چند تخم میزاره

     • مدیر سایت ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ / ۷:۲۲ ب٫ظ

      سلام بلدرچین های ماده روی سینه هاشون خال های قهوه ای دارن ولی بلدرچین های نر خال ندارن، هر بلدرچین در ۷ روز ۵ تخم میزاره

   • معین میرزایی ۳ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۱:۱۶ ب٫ظ

    سلام من یک بلدرچی ماده دارم که هم بلدرچین نر رو میزنه هم بلدرچین ماده، من هم نوک می‌زند می‌خواستم بدانم که این کار طبیعی است ممنون.

    • مدیر سایت ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ / ۵:۱۶ ب٫ظ

     سلام اگر همدیگر رو زخمی میکنن باید از هم جداشون کنید.

    • ناشناس ۶ اسفند ۱۳۹۹ / ۱:۴۲ ب٫ظ

     سلام اگر بلدرچین شما نر و ماده است یعنی دارن جفت گیری میکنن و اگر نر و ماده نیستن یا همدیگرو زخمی میکنن حتما حتما از هم دیگه جداشون کنید چون بیماری کانیبالیسم گرفتن و باید اونا رو از هم جداشون کنید و برای هر دو در قفسشون یک سنگ یا برگ درخت یا وسایل رنگی نوک زدی براشون بگذارید و اونا رو بعد از ۳ یا ۲ هفته بگذارید کنار هم اینجوری دیگه همدیگرو نوک نمیزنن

    • حسین ۷ تیر ۱۴۰۰ / ۲:۱۲ ب٫ظ

     بلدرچینتون به بیماره متلا شده

  • مسعود برزگری ۱۱ آبان ۱۳۹۹ / ۱:۱۰ ق٫ظ

   چی باید بدم به بلدرچین هام تا تخم زیاد بزارن الان من ۴تا ماده و۲تا نر دارم هر سه روز یکبار یکبار یکی تخم میزارن چه کنم

   • مدیر سایت ۱۳ آبان ۱۳۹۹ / ۳:۵۱ ب٫ظ

    سلام دان مخصوص بلدرچین تخمگذار باید بدید همچنین دمای محیط رو هم بین ۲۴ الی ۲۶ درجه سانتی گراد تنظیم کنید. با احترام

  • حسین ۹ اسفند ۱۳۹۹ / ۱:۰۷ ق٫ظ

   سلام ببخشید چندتا سوال داشتم.
   بلدرچین یک روزه به صورت عمده چنده؟
   بلدرچین ۴۵ روزه یعنی بالغ چنده؟
   غذاش فقط باید دون مخصوص باشه یا از گیاه هم میشه استفاده کرد یا از نان خشک؟
   اگر در فصل تابستان نگهداری کنیم دما نهایتاً چقدر باید باشه و اگر در زمستان نگهداری کنیم دما چطور باید باشه؟
   خیلی ممنون میشم پاسخ بدید.
   اگر همه را نمی تونید جواب بدید حداقل دو تای آخری را جواب بدید.

   • مدیر سایت ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۱:۰۳ ق٫ظ

    سلام
    ۱)برای اطلاعات بیشتر در این خصوص با کارشناس ما در ارتباط باشید
    ۰۹۱۲۰۲۱۲۴۶۹
    ۰۹۱۵۹۱۵۰۰۷۵
    ۰۹۰۵۴۴۳۳۵۰۹
    ۲)در ۴۰ روزگی بالغ میشود
    ۳) بهترین دان،دان مخصوص بلدرچین تخمگذار است، بله میشود
    ۴) دما استاندارد ۲۵ تا ۲۷ زمستان هم همینطور

    موفق باشید.

 • ناشناس ۱۸ مهر ۱۳۹۹ / ۱۰:۰۱ ب٫ظ

  بلدرچین‌ماده‌دارم‌سرما‌خورده‌‌بی‌حاله‌‌ولی‌تخم‌می‌کنه‌باید چی‌کار‌کنم‌حالش‌خیلی‌بده؟

  • ناشناس ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ / ۷:۳۰ ب٫ظ

   سلام غذا به بلدرچین کوچیک می تونم دانه پارس بدم؟

   • مدیر سایت ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ / ۷:۳۱ ب٫ظ

    سلام باید دان مخصوص جوجه یا استارتر بدید بهشون اگر جوجه هستن

    • مدیر سایت ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۴:۱۶ ب٫ظ

     سلام
     بهترین دان، دانه مخصوص بلدرچین تخم گذار

     با احترام.

 • مهدی دوستان ۱۴ مهر ۱۳۹۹ / ۱۲:۳۷ ب٫ظ

  سلام من یه بلدرچین نر و یه ماده داشتم ماده رو گربه خرد برا نره دوتا ماده کوچک اوردم همش میپره رو سرشون یه پراشون رو میکنه چکارش،کنم

  • مدیر سایت ۲۷ مهر ۱۳۹۹ / ۹:۴۰ ق٫ظ

   سلام اینکار طبیعی هستش و مربوط به جفت گیری بلدرچین هاست

   • ناشناس ۸ دی ۱۳۹۹ / ۷:۱۹ ب٫ظ

    سلام به جوجه بلدرچین تازه متولد شده چی باید داد تا بخوره ؟

    • مدیر سایت ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۱:۵۹ ق٫ظ

     سلام
     بهترین دان، دانه مخصوص بلدرچین تخم گذاراست.

     با احترام.

    • کیانا فروغی ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ / ۱۰:۲۲ ق٫ظ

     سلام برای جوجه بلدرچین چه غذایی باید بدیم و تاکی، وقتی بزرگ شد چی بدیم؟
     و آیا غذای جوجه بلدرچین های ماده با جوجه بلدرچین های نر باید فرق کنه؟

     • مدیر سایت ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ / ۳:۳۹ ب٫ظ

      سلام برای جوجه بلدرچین دان استارتر ، و زمانی که بالغ شد دان مخصوص بلدرچین تخمگذار را باید تهیه کنید ،خیر فرقی نمیکند
      با احترام.

 • سعید ۱۳ شهریور ۱۳۹۹ / ۳:۳۵ ب٫ظ

  سلام من چند سوال دارم
  ۱-اسم دان بلدرچین چیست؟
  ۲-از کجا ماده ونر بودن بلدرچین را بفهمیم؟
  ۳- بلدرچین چند روزه شروع به تخمگذاری می‌کند؟

  • مدیر سایت ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ / ۳:۵۸ ب٫ظ

   سلام دوست عزیز
   ۱) دان مخصوص بلدرچین تخمگذار
   ۲) بلدرچین ماده روی سینه خال های سیاه رنگ داره
   ۳) بلدرچین از ۴۰ الی ۴۵ روزگی شروع به تخمگذاری میکنه

  • ناشناس ۸ مهر ۱۳۹۹ / ۷:۳۵ ق٫ظ

   سلام لازم است بلدرچین را تو باغچه رها کرد چون اونها خاک را دوست دارند وگاها میخورند

   • مدیر سایت ۲۷ مهر ۱۳۹۹ / ۹:۳۳ ق٫ظ

    این کار کاملا اشتباهه دوست عزیز

 • امیر ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ / ۵:۵۶ ب٫ظ

  پودرذرتم من به بلدرچینم میدم تخم میکنه

  • ناشناس ۶ دی ۱۳۹۹ / ۱:۵۴ ق٫ظ

   نام محتویات دان بلدرچین گوشتی

 • ارمیا قصلانی ۳ تیر ۱۳۹۹ / ۱۱:۵۶ ق٫ظ

  سلام لطفا جواب بدید

  • مدیر سایت ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ / ۲:۴۸ ب٫ظ

   سلام، سوالتون رو بفرمایید؟

  • MBh ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۶:۴۸ ق٫ظ

   سلام
   چرا نباید بلدرچین را توی باغچه رها کرد که خاک بازی کنه؟

   • مدیر سایت ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱:۱۹ ب٫ظ

    سلام
    باعت بیماری کوکسیدیوزی میشود

    با احترام.

 • ارمیا قصلانی ۳ تیر ۱۳۹۹ / ۱۱:۵۳ ق٫ظ

  سلام

  • حسینی ۴ آبان ۱۳۹۹ / ۹:۵۸ ب٫ظ

   سلام چیکار کنم تا بلدر چینم تخم بکنه

  • امیر اصلان ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ / ۷:۱۹ ب٫ظ

   سلام من یه سوال داشتم
   از. کجا بفهمم بلدرچین سفید ماده است

 • ارمیا قصلانی ۱ تیر ۱۳۹۹ / ۱۰:۳۶ ق٫ظ

  سلام با عرض احترام به مدیر سایت ببخشید من ۴ سوال داشتم ۱-من می خواستم ۲ تا بلدرچین بخرم اگر هر دو تاشون ماده باشه و نر نداشته باشند نمی میرن ۲-آگر ماده ها نر نداشته باشند تخم می زارن ۳- من تو سنندج زندگی می کنم و هوا تا ۳۹ درجه میره و بلدرچین تا ۲۸ تا۳۰ درجه باید باشه بلدرچین ها هم باید در تراز باشند باید چی کار کنم تا قفس شون خنک باشه قفس هم فلزی باید چی کار کنم که خنک باشه۴-اگر هم گرم باشه تا ۴۰ درجه تخم می زارن

  • مدیر سایت ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ / ۳:۱۳ ب٫ظ

   سلام ۱)خیر ایرادی ندارد۲)بله میگذارند ولی بدون نطفه است ۳) دمای سالن باید ۲۲ تا ۲۶ درجه سانتیگراد باشه و از دستگاه رطوبت سنج استفاده کنید.۴)ما تولید انواع قفس های مناسب را داریم برای خرید قفس و مشاوره و اطلاعات کامل میتوانید با همکاران ما در ارتباط باشید
   ۰۹۱۲۰۲۱۲۴۶۹
   ۰۹۱۵۹۱۵۰۰۷۵
   ۰۹۰۵۴۴۳۳۵۰۹
   ۵)خیر

   با احترام.

 • ناشناس ۶ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۰:۴۴ ق٫ظ

  سلام من یک ماهه بلدرچین خریدم. چرا ماده هاش هموز تخم نمیذارن؟ دان تخمی هم بهشون میدم.

  • مدیر سایت ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ / ۳:۴۵ ب٫ظ

   سلام باید دان مخصوص بلدرچین تخم گذار را تهیه کنید در جا و محلی مناسب برای پرورش بلدرچین
   موفق باشید.

 • امیررضا علیپور ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ / ۰:۰۲ ق٫ظ

  سلام
  برای اینکه جوجه بلدرچین ها اشتهای خوبی پیدا کنند باید چه کار کنم

  • محمد ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ / ۹:۲۰ ق٫ظ

   باید بهشان دانه پرسی بدی و اب حتما باید بلدر چینا باشهداخل ابش مقداری یخ بریزید چون تو فصل گرما بلدرچینا تشنه می شوند اون اب که یخ داخل ان گذاشتید را میخرون و باعث خوردنه دانه میشود نکته زیادی هم نباید دانه گورد چون به همان ادت می کنه غذا هاییی دیگر هم استفاده کنید .

 • ناشناس ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۰:۵۶ ق٫ظ

  سلام‌برای‌ده بلدر‌چین‌چه‌فضایی‌لازم‌است‌و‌چند‌ماد‌هونر‌قرار‌دارد

 • علی طاهری ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ / ۳:۵۲ ب٫ظ

  سلام چکار کنم بلدرچین تخم بذارد

  • ستانتاللاا ۲۸ تیر ۱۳۹۹ / ۱۱:۱۷ ق٫ظ

   غذای کامل

 • مهدی ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۰:۴۷ ب٫ظ

  س آیا ریختن نمک و آب لیمو در آبخوری بلدرچین اشکال دارد؟؟

  • مدیر سایت ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۱:۲۸ ق٫ظ

   سلام
   بله اشکال داره. آب مصرفی بلدرچین باید تمیز و عاری از هرگونه مواد خاصی باشه.
   موفق باشید

   • رسول ۷ فروردین ۱۴۰۰ / ۵:۴۰ ب٫ظ

    سلام من بلدرچین دارم باید زیر بلدرچین هام چی بریزم

    • مدیر سایت ۹ خرداد ۱۴۰۰ / ۴:۳۳ ب٫ظ

     سلام بهتر است در قفس مخصوص بلدرچین نگهداری شود
     موفق باشید.

  • محمد ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ / ۱:۳۴ ق٫ظ

   سلام یکی ازبلدرچین های ماده ام هرروز تخم پوست نازک میگذاردبرای بهبودش بهش چه غذایی بهش بدم؟؟

   • مدیر سایت ۹ فروردین ۱۳۹۹ / ۴:۵۱ ب٫ظ

    سلام، باید حتما از دان مخصوص بلدرچین تخمگذار استفاده کنید در غیر این صورت این اتفاقات رخ خواهد داد. با احترام

  • بتوچه ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۱:۴۲ ب٫ظ

   من ۵۰ تا بلدرچین دارم۱۳ تا مادشون مردن چند تا میمونه؟

 • باران اصغری ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ / ۳:۱۷ ب٫ظ

  سلام خوبی ببخشید من. یک بلدرچین نر ویک بلدرچین ماده دارم می خواستم بدونم چرا بلدرچین نره هی چشمشا میبنده. ؟ ممنون از لطفتون

  • مدیر سایت ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ / ۹:۴۰ ق٫ظ

   سلام
   باید علائم دیگه هم بررسی بشه.
   موفق باشید

 • امید جعفری ۴ بهمن ۱۳۹۸ / ۷:۲۱ ب٫ظ

  سلام.
  من دوتا بلدرچین ژاپنی ماده دارم و امروز خریدمشون غیر از دان آماده چی بشون بدم که تخم بذارن؟؟؟
  و چه کار کنم که با حظور نر کرج بشن؟؟؟ 🤔

  • مدیر سایت ۵ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۰:۴۶ ق٫ظ

   سلام
   از دان مرغوب و با کیفیت مخصوص بلدرچین تخمگذار استفاده کنید. معمولا بلدرچین به ندرت کرچ میشه. بازم هم میتونید اونا رو تو فضای تقریبا تاریک نگه دارید و دانخوری و آبخوری در دسترشون باشه تا از جاشون تکون نخورند شاید در این صورت کرچ بشن.
   موفق باشید

   • امیر جعفرنژاد ۷ فروردین ۱۳۹۹ / ۵:۴۲ ق٫ظ

    سلام
    بلدرچین باید تنها باشد تا کرچ
    شود ؟
    آیا بلدرچین ماشینی هم کرچ می شود ؟

    • خااتاخنلهتودااوردو ۴ آذر ۱۳۹۹ / ۱۱:۰۳ ق٫ظ

     سلام ایا می توان تخم نصفه دار را خورد
     نکردم نژاد بلدرچین جوجه نمی گذارد

 • فرشیدجرجندی ۱۶ دی ۱۳۹۸ / ۷:۵۴ ب٫ظ

  دان بلدرچین رااز گجا تهیه کنم ممنونم ازتون

  • مدیر سایت ۲۲ دی ۱۳۹۸ / ۱۱:۱۴ ق٫ظ

   سلام
   خود ما هم فروش دان داریم. برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا با واحد فروش تماس بگیرید.
   موفق باشید

   • امیر ضا ۲۰ مهر ۱۳۹۹ / ۱۰:۲۵ ق٫ظ

    سلام من هنوز بلدر چین نخریدم امروز باید بخرم هنوز نمی دونم غذاش چیه

    • مدیر سایت ۲۷ مهر ۱۳۹۹ / ۹:۳۶ ق٫ظ

     سلام، باید دان مخصوص بلدرچین تخمگذار تهیه کنید. اسم خاصی نداره

   • ناشناس ۱۵ آبان ۱۳۹۹ / ۷:۱۱ ب٫ظ

    سلام به غیر از دانه بلدرچین چی بدم تخم زیاد کنند

    • مدیر سایت ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۲:۲۷ ب٫ظ

     سلام
     بهترین دان،دان مخصوص بلدرچین تخم گذار است

     با احترام.

  • محمد ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ / ۲:۲۱ ق٫ظ

   سلام من بلدرچین من تخم میگذار

 • امیر حسین ۱۲ دی ۱۳۹۸ / ۵:۱۸ ب٫ظ

  سلام ما کلا باید به بلدرچین ها دامپلت بدیم

  • مدیر سایت ۲۲ دی ۱۳۹۸ / ۱۱:۱۵ ق٫ظ

   سلام
   میتونید هم از دان آردی استفاده کنید هم دان پلت.
   موفق باشید

   • یاسین ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ / ۱:۵۱ ق٫ظ

    سلام من میخوام بلدرچین تخم گذار ۶یا ۷ روزه بخرم ایا وقتی که میارمش داخل محیطی دیکه باید اب و شکر بهش بدم تا ۳ ساعت بعد غذای خودش رو ؟
    و از قفس باید درشون بیارم یا برارم بمونن؟

    • مدیر سایت ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۲:۰۴ ب٫ظ

     سلام آب شکر تو ۳ روز اول به بلدرچین داده میشه اگر در قفس مخصوص و استاندارد نگهداری شودنیازی به این نیست که بلدرچین را خارج کنید
     موفق باشید.

 • ناشناس ۲۹ آذر ۱۳۹۸ / ۲:۰۳ ق٫ظ

  با سلام
  میخواستم بدونم علت ریختن پر بلدرچین چیه؟
  یعنی اگه پرنده همه جوره سرحال باشه اما مقداری از پرهای پشتش خالی باشه علتش چیه؟
  و اینکه آیا این پرها در میان؟

  • مدیر سایت ۱۵ دی ۱۳۹۸ / ۱۰:۵۹ ق٫ظ

   سلام
   پرریزی یا همون تولک حدودا بعد از ۹ ماهگی تو بلدرچین های تخمگذار رخ میده که تو این دوره راندمان تخمگذاری کاهش پیدا میکنه و حتی به صفر میرسه. بعد از گذشت این دوره بلدرچین دوباره شروع به تخمگذاری میکنه.
   موفق باشید

  • ناشناس ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ / ۳:۴۸ ب٫ظ

   سلام برای تخم گذاشتن باید چه کرد ؟؟

   • سامان ۱۳ آبان ۱۳۹۹ / ۱۲:۲۱ ب٫ظ

    سلام وقتتون بخیر
    من ۳تا بلدرچین مینیاتوری دارم میخواستم ببینم به جز دون و آب میوه هم میتونن بخورن؟

    • مدیر سایت ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ / ۲:۳۷ ب٫ظ

     سلام بلدرچین ها در طبیعت از انواع دانه و بذرهای گیاهان، حشرات ، انواع جنبندگان، خزندگان کوچک، میوه ها و هر چیزی که مطابق با ذائقه غذایی آنهاست تغذیه می کنند.
     بااحترام.

  • ناشناس ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۰:۱۰ ق٫ظ

   باسلام وعرض ادب خدمت شما خسته نباشید.
   من دیروز دوجوجه بلدرچین نرو ماده سفید خریدم یکی از جوجه ها نسبت به دومی کم ترغذامی خوره وخسته است وهمش چشماشو می بنده باید چیکار کنم ؟
   ضمنا اگر فقط غذاش بلغور گندم باشه اشکال داره؟

   • مدیر سایت ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ / ۵:۳۴ ب٫ظ

    سلام ممکنه سرماخورده باشه. بهتره از دان مخصوص بلدرچین تخمگذار بهشون بدید. با احترام

 • حسام الدين ذبيحي ۲۲ آذر ۱۳۹۸ / ۶:۵۰ ب٫ظ

  سلام ذبیحی هستم.ایا دان بلدرچین همانند دان مرغ پلیت شده است ودر بازار بصورت جدا تولید میشود یا همان دان مرغ را میتوان استفاده کرد

  • مدیر سایت ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۲:۳۱ ب٫ظ

   سلام خیر فرق دارد بهترین دان، دان مخصوص بلدرچین تخمگذار است
   با احترام.

 • رضا رزمجویی ۲۲ آذر ۱۳۹۸ / ۲:۲۴ ب٫ظ

  سلام من میخوام بالا پشت بام بلدرچین نگه دارم. باید قفس درست کنم درجه مخصوصی داره یا هوا آزاد باید باشه؟

  • مدیر سایت ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۲:۳۹ ب٫ظ

   سلام بله شرایط محل نگهداری دما و رطوبت و …
   بهتر است از قفس های مرغوب و صنعتی استفاده کنید
   با احترام.

 • مریم دهقان ۱۷ آذر ۱۳۹۸ / ۲:۲۵ ب٫ظ

  سلام خسته نباشید
  آیا دادن غذای مرغ مینا به بلدرچین عوارضی نداره؟ منظورم غذاهای بسته بندی شده مخصوص مرغ مینا هست

  • مدیر سایت ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ / ۲:۱۱ ب٫ظ

   سلام پلت، بهترین غذا برای مرغ مینا است غذاهای نرم، سبزیجات و میوه ها هم از جمله غذاهای مناسب برای تغذیه مرغ مینا محسوب می شوند.
   با احترام.

 • اروین ۱۴ آذر ۱۳۹۸ / ۷:۰۹ ب٫ظ

  نام غذای بلدرچین{[ استارتر]} هست

  • مدیر سایت ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ / ۳:۴۳ ب٫ظ

   سلام در روز های اول بله ولی بلدرچین بالغ بهترین دان،دان مخصوص بلدرچین است
   با احترام.

 • علی محمدی ۱۲ آذر ۱۳۹۸ / ۹:۵۵ ب٫ظ

  سلام ببخشید اسم غذای بلدرچین چین را می گویید

  • مدیر سایت ۱۳ آذر ۱۳۹۸ / ۱:۳۵ ب٫ظ

   سلام
   برای بلدرچین بسته به تخمگذار یا گوشتی بودن باید از دان مخصوص استفاده کرد که به دو صورت پلت و آردی هست.
   موفق باشید

  • ناشناس ۱۰ دی ۱۳۹۸ / ۸:۳۵ ق٫ظ

   دانه پارس

 • علی محمدی ۱۲ آذر ۱۳۹۸ / ۹:۵۳ ب٫ظ

  سلام خسته نباشید من چهار تا بلدرچین خریدم دوتا نر دوتا ماده وقتی چراق رو خاموش می کنم یا بعضی اوقات میرن تو ظرف آب و خیس می‌شوند و پر زیر شکمشون سفت میشه آیا دوباره پر هاشمی می‌ریزه و دوباره درمیاد مدفوعش کف و نمیدانم چی به آنها بدم تا بخورند و وقتی سویا و غذای مرغ مینا را خورد میکنم و در ظرف غذا میریزم و آنها نمی خورند و چنگش میزنند کم می خورند هولقومش پر نمیشه لطفت اسم غذایش را میگیدو ظرف غذا یش چتوری باشد

  • مدیر سایت ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۲:۰۱ ب٫ظ

   سلام بستگی به تغذیه و محل نگهداری وشرایطی که ایجاد کرده ایید دارد،بهترین دان،دان مخصوص بلدرچین تخمگذار است
   با احترام.

 • جواد قریشی ۵ آذر ۱۳۹۸ / ۰:۴۴ ق٫ظ

  میشه اسم دان بلدرچین برای تخم گذاری رو بگین؟

  • مدیر سایت ۱۰ آذر ۱۳۹۸ / ۴:۵۷ ب٫ظ

   سلام
   باید دان مخصوص تهیه کنید که برند پرآور و پارس، دان مرغوب و با کیفیتی تولید میکنه.
   موفق باشید

  • امیرعلی میردار ۱۹ آبان ۱۳۹۹ / ۱:۴۲ ق٫ظ

   سلام نام دان بلدرچین چیست و از کجا باید تهیه کنم

   • مدیر سایت ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۲:۲۶ ب٫ظ

    سلام
    بهترین دان،دان مخصوص بلدرچین تخم گذار است
    شرکت قفس بلدرچین

    با احترام.

 • بنده ۱۴ آبان ۱۳۹۸ / ۹:۴۳ ب٫ظ

  دوتا بلدرچین خریدم نمی دونم نر یا ماده چجوری متوجه بشم ؟

  • مدیر سایت ۱۶ آبان ۱۳۹۸ / ۱۱:۲۲ ق٫ظ

   سلام
   تشخیص جنسیت نیاز به کمی تجربه و تخصص داره. بهتره از پرورش دهنده های با تجربه کمک بگیرید.
   موفق باشید

  • ناشناس ۲۶ آذر ۱۳۹۸ / ۴:۰۰ ب٫ظ

   بلدرچین نر جلوی سینه قهوه ای تیره هستش ماده به سفیدی میزنه

   • مدیر سایت ۱۳ خرداد ۱۴۰۰ / ۲:۴۸ ب٫ظ

    سلام ماده کرم روشن است
    با احترام.

  • ناشناس ۴ دی ۱۳۹۸ / ۶:۰۸ ب٫ظ

   از زیر سینش مشخص میشه اونایی که خال خال سیا ه دارن اونا ماده هستن

  • ابولفضل رضایی ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ / ۵:۰۸ ب٫ظ

   سلام اگر از عکس های اینترنت ببینی و مقایسه کنی شاید موفق شوی

 • بنده ۱۴ آبان ۱۳۹۸ / ۹:۴۱ ب٫ظ

  سلام.امروز دو تا بلدرچین خریدم که خانم نمیدونست نر یا ماده.چجوری متوجه بشم که گوشتی یا تخم گذار ؟

  • مدیر سایت ۱۶ آبان ۱۳۹۸ / ۱۱:۴۲ ق٫ظ

   سلام
   تشخیص جنسیت و گوشتی یا تخمگذار بودن نیاز به تجربه و تخصص داره. میتونید از یک پرورش دهنده با تجربه کمک بگیرید.
   موفق باشید

 • ناشناس ۴ آبان ۱۳۹۸ / ۱:۱۱ ب٫ظ

  ۱من عمروز یک بلدر چین خریدم بعضی وقت ها چشش رومیبنده مشکلی داره ۲دانه ی مخسوس چیه

  • مدیر سایت ۶ تیر ۱۴۰۰ / ۴:۳۰ ب٫ظ

   سلام عفونت گرفته است یا چیزی داخل چشمش رفته است برای اطلاعات بیشتر به دامپزشکی مراجعه کنید با احترام.

 • و ۲ آبان ۱۳۹۸ / ۷:۵۳ ق٫ظ

  چجوری بفهمیم که بلدرچین پیر شده

  • مدیر سایت ۲ شهریور ۱۴۰۰ / ۳:۲۹ ب٫ظ

   سلام تعیین سن بلدرچین ها معمولا از روی شاه پرها و پرهای اولیه آن قابل تشخیص می باشد. شاه پر به پرهای کشیده و بلند گفته میشود که در بلدرچین ها معمولا ۱۰ عدد است. به هنگام بلوغ در بلدرچین ها پرهای اولیه به مروز زمان رشد نموده و جایگزین شاه پرها می شوند. پرهای اولیه اگر هیچ نوع بافت سفید رنگی نداشته باشند ، نشان از این است که سن پرنده یکسال می باشد. این پرها به هنگام دوره پر ریزی جانشین شاه پرها میشوند. در صورتیکه تمامی پره های اولیه رشد کرده و جانشین شاه پرها شوند ، سن بلدرچین حداقل ۱۵۰ روز خواهد بود.
   با احترام.

 • وحید ۲۸ مهر ۱۳۹۸ / ۱۱:۲۶ ب٫ظ

  سلام چ اتفاقاتی میفته تا بلدرچین تخم نزاره بجز پیر شدن

  • مدیر سایت ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ / ۴:۴۴ ب٫ظ

   سلام
   ۱)تغذیه
   ۲)دمای محیط
   ۳)نژاد
   ۴)روشنایی محیط
   ۵) لانه تخم گذاری
   ۶)رطوبت
   ۷)استرس
   ۸) شرایط نگهداری
   ۹)تولک رفتن پرنده
   دلایلی میتواند باشد که راندمان تخمگذاری به ۰ برسد
   با احترام.

 • قربانی ۲۴ مهر ۱۳۹۸ / ۳:۰۰ ب٫ظ

  سلام برادرم دیشب ی بلدرچین پیدا کرده ک خیلی سرحال بود گربه میخواسته بگیره ..از دیشب بهش ارزن داده ..الان پف کرده چکار کنیم برای درمانش تا غذای مخصوصش رو تهیه کنیم ممنون میشم اگر سریع جواب بدین

  • مدیر سایت ۹ تیر ۱۴۰۰ / ۱۲:۱۲ ب٫ظ

   سلام برای دان،دان مخصوص بلدرچین رو بهتون پیشنهاد میدهیم دوست عزیز
   با احترام.

  • سمیرا ۲۷ تیر ۱۴۰۰ / ۴:۵۲ ق٫ظ

   اسلام دوتا بلدرچبن نر و ماده امانت پیش ماست یک هفته س. دلم نمیاد بزارمشون قفس. تو حیاط خلوته که تمیزه رو زمین. دو شبم هست به جعبه پر از ماسه براشون آوردم میغلطن توش. آیا کارم اشتباهه؟ غذا هم خوراک خودشون. گاهی برنج خودشون. سبوس و خیار رنده میدم.

   • مدیر سایت ۲۷ تیر ۱۴۰۰ / ۴:۵۳ ب٫ظ

    سلام بستر نرمی مثل پوشال یا چندین لایه ضخیم روزنامه پهن کنید. هر روز باید جای پرنده تمیز شود. فضولات را حتما تمیز کنید. سطح بستر نباید پستی و بلندی داشته باشد برای تغذیه دان مخصوص بلدرچین را تهیه کنید
    با احترام.

 • رهگذر ۲۰ مهر ۱۳۹۸ / ۶:۳۶ ب٫ظ

  سلام قیمت هر دونه تخم بلدرچین چنده

  • مدیر سایت ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ / ۳:۱۱ ب٫ظ

   سلام ۳.۵۰۰ تومان با احترام.

 • وحید ۱۴ مهر ۱۳۹۸ / ۱۱:۵۸ ق٫ظ

  سلام چی ب بلدرچین بدم که پروتئین داشته باشه پوست تخممرغ خوبه؟

  • مدیر سایت ۱۵ مهر ۱۳۹۸ / ۱۰:۴۱ ق٫ظ

   سلام
   بهترین خوراک برای بلدرچین، دان مخصوص هست که بسته به گوشتی یا تخمگذار بودن متفاوته. دان مخصوص، تمام مواد معدنی، پروتئین ها و ویتامین ها رو داره و راندمان تولید رو افزایش میده.
   موفق باشید

 • ناشناس ۱۲ مهر ۱۳۹۸ / ۹:۰۵ ب٫ظ

  سلام میخواستم بدونم کدوم نژاد بلدرچین زود تر کرچ میشع

  • مدیر سایت ۱۳ مهر ۱۳۹۸ / ۱۰:۳۵ ق٫ظ

   سلام
   به طور کلی به ندرت پیش میاد بلدرچین کرچ بشه. بهترین نژاد بلدرچین برای پرورش، نژاد ژاپنی هست.
   موفق باشید

 • مهدی ۱۱ مهر ۱۳۹۸ / ۱۲:۴۰ ب٫ظ

  سلام بلدرچینهای من صبحها اصلا تخم نمیزارن و از بعد از ظهر ب بعد بعضیهاشون فقط تخم میزارن میخواستم بدونم مشکلشون چیه و از وقتی توی قفس کردم اینجوری شدن و الان نزدیک ۲ هفته هست تو قفسن

  • مدیر سایت ۹ تیر ۱۴۰۰ / ۳:۲۵ ب٫ظ

   سلام چه دانی مصرف میکنند؟بگذارید یه مدت بگذرد و به محیط قفس عادت کنند
   با احترام.

 • خانوم رنجبر ۱۰ مهر ۱۳۹۸ / ۳:۴۲ ب٫ظ

  سلام خسته نباشید من یه بلدرچین نر دارم.بیسکویت مادر پودر یا ریز میکنم میخوره با برنج خورده.خیار.اشکالی ک نداره.فقط ببخشید بلدرچینم مدفوعش کرمی رنگ شده وحالت کف مانند داره ایا مشکلی هس.ممنون میشم بگید

  • مدیر سایت ۱۱ مهر ۱۳۹۸ / ۱۱:۰۴ ق٫ظ

   سلام
   بلدرچین تو طبیعت همه چیز خور هست و مشکلی نداره. اما بهتره از دان مخصوص استفاده بشه تا تموم ویتامین های بدن بلدرچین تأمین بشه و از بروز برخی بیماری ها جلوگیری بشه.
   موفق باشید

 • علی رضا نظری ۹ مهر ۱۳۹۸ / ۲:۵۳ ب٫ظ

  سلام خسته نباشید ببخشید من تخم بلدرچین گذاشتم دستگاه و دوروز دیگه جوجه میشه برای نگه داری و خوراک و دماشون اطلاعات میخاستم.ممنون میشم کمک کنید .
  اگه امکان تماس دارید شماتونو بدید ممنون

 • مهدی ۷ مهر ۱۳۹۸ / ۶:۳۸ ب٫ظ

  سلام آیا نبود بلدرچین نر یا کمبود آن باعث کاهش تخم بلدرچین ماده میشود و دادن پوست خربزه هندوانه و یا هر میوه ب بلدرچین اشکالی داره یا مفیده؟؟؟

  • مدیر سایت ۸ مهر ۱۳۹۸ / ۱:۳۰ ب٫ظ

   سلام دوست عزیز، خیر اگر قصد تولید تخم خوراکی دارید اصلا به وجود نر نیازی نیست ولی اگر قصد تولید تخم نطفه دار دارید به وجود نر نیاز خواهید داشت.
   در پرورش خانگی مشکلی نداره اما در پرورش صنعتی باید از دان مخصوص بلدرچین تخمگذار یا گوشتی استفاده کنید.
   با احترام

 • خانوم رنجبر ۶ مهر ۱۳۹۸ / ۴:۵۲ ب٫ظ

  سلام من امروز یه بلدرچین نر خریدم پای بلدرچین انگاریه چیزی مثل پوست پسته گیر کرده یکی از انگشتانش ولی ازنزدیک دیدم نمیدونم اشغاله یا زخمه اخه کنده نمیشه چی کارکنم.؟؟
  راستی زیرمهتابی گذاشتمش اگه مهتابی روشن باشه نور مستقیم بهش بخوره مشکلی داره؟؟

  • مدیر سایت ۷ مهر ۱۳۹۸ / ۱۰:۰۸ ق٫ظ

   سلام
   به احتمال زیاد کف پای بلدرچین تاول زده. زیر پای بلدرچین نباید سخت و مرطوب باشه.کف پای بلدرچین رو با بتادین ضد عفونی کنید. از آنتی بیوتیک لینکواسپکتین به میزان نیم سی سی در هر روز به صورت تزریق عضلانی تا ۵ روز استفاده کنید.میتونید از پماد موپیروسین روزی ۲ بار برای کف پا استفاده کنید اما در صورت پیشرفت بیماری، نیاز به جراحی و برداشت بافت مرده داره. به طور کلی برای بلدرچین باید ۱۶ ساعت روشنایی و ۸ ساعت خاموشی باشه.
   موفق باشید

 • عادل... ۵ مهر ۱۳۹۸ / ۳:۵۹ ب٫ظ

  سلام وقت بخیر من چهار روز پیش سه تا ماده بلدرچین و یه نر از دوستم اوردم وقتی اوردم توس یه قفس کوچیک نگهداشتم تو شب اول دوتا تخم تو قفس گذاشتن و دیگه تخم نکردن بعد جاشون رو درست کردم و در حال حاظر توی یه قفس جوبی تقریبا یک متر مربع نگهداری میکنم… میخواستم بدونم کی دوباره کی تخم گذاری میکنن عذای اونها هم دان پارس میباشد.. کف قفس چوب است ایا نیازی هست چیزی زیر پا شون بریزم یا همون چوب خوبه.. پیشنهاد شما چیه؟ واسه غذا.. زیر پا و محل نگهداری مناسبه.. ممنون پاسخ میدید.. با تشکر

  • مدیر سایت ۶ مهر ۱۳۹۸ / ۱۰:۰۰ ق٫ظ

   سلام
   باید دما بین ۲۴ تا ۲۶ درجه باشه و فضاشون آروم و بدون سر و صدا باشه. زمانی که جا به جا میشن طول میکشه تا به محیط جدید عادت کنن. بعد از اون دوباره تخمگذاری میکنن. بهتره از قفس های فلزی استفاده بشه. چون چوب رطوبت رو حفظ میکنه و باعث بروز بیماری های پا میشه.برای افزایش راندمان تخمگذاری هم از دان مخصوص بلدرچین تخمگذار استفاده کنید.
   موفق باشید

  • ناشناس ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ / ۹:۰۵ ق٫ظ

   اسم غذا شوند چی هست

   • مدیر سایت ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۴:۲۰ ب٫ظ

    سلام
    بهترین دان، دان مخصوص بلدرچین تخم گذار
    با احترام.

 • مهدی ۵ مهر ۱۳۹۸ / ۱:۱۴ ب٫ظ

  سلام من ۳۵ تا بلدرچین دارم روزی ۳ یا ۴ تا تخم میزارن ۶ روزه که توی قفس بردمشون و دما بین ۳۰ ۳۲ هست مشکلشون چیه که کم تخم میزارن؟

  • مدیر سایت ۶ مهر ۱۳۹۸ / ۹:۵۴ ق٫ظ

   سلام
   دما خیلی زیاده. باید دما رو بین ۲۴ تا ۲۶ درجه تنظیم کنید.
   موفق باشید

 • وحید ۳ مهر ۱۳۹۸ / ۱۲:۵۹ ب٫ظ

  سلام چجوری میشه از روی پوست فهمید که یک تخم بلدرچین نطفه داره یا نه

  • مدیر سایت ۴ مهر ۱۳۹۸ / ۱۰:۱۲ ق٫ظ

   سلام
   تخم باید کندلینگ یا نوربینی بشه که اینکار با چراغ های نطفه سنج انجام میشه.
   موفق باشید

 • Sajjadjf ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۲:۲۱ ب٫ظ

  سلام من یکی از بلدرچین هام مریض شده صداش به زور در میاد و نمیتونه تعادلش رو درست نگه داره چی کار کنم ممنون

 • علیرضا ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ / ۹:۲۹ ق٫ظ

  سلام من هر جور حساب میکنم، هزینه نگهداری یک بلدرچین تخمگذار بیشتر از فروش تخم هاش میشه. هفته ای پنج تخم. روزی ۸۵ گرم دان. دان کیلویی ۴ هزار تومن. یعنی هزینه هر تخم میشه تقریبا ۴۰۰ تومان! شما چطور حساب میکنید؟

 • ابوالفضل ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۰:۰۵ ق٫ظ

  سلام من یک جفت بلدرچین نرو ماده دارم برای یه نر ۳ تا ماده بگیرم یا همون یدونه برای تخم گذاری خوبه ؟

  • مدیر سایت ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ / ۹:۵۴ ق٫ظ

   سلام
   بهترین حالت اینه که نسبت نر به ماده ۱ به ۳ یا ۴ باشه. یعنی به ازای ۱ نر ۳ یا ۴ ماده باشن.
   موفق باشید

   • تیدا ۷ آذر ۱۳۹۹ / ۹:۴۵ ق٫ظ

    سلام دیشب یه جوجه بلدرچین جلوی در هال ما اومده بود ماهم آوردیمش داخل براش اب و نون خرد شده رو هم یکم خیس کردم گذاشتم گندم خورد شده هم گذاشتم هیچی نمیخوره الانم قرنطینس دان بلدرچین رو نمیدونم از کجا تهیه کنم لطفا کمکمم کنید میترسم بمیره

    • مدیر سایت ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۲:۱۷ ب٫ظ

     سلام
     بهترین دان، دان مخصوص بلدرچین تخم گذار است
     شرکت قفس بلدرچین فروش دان را از ۵۰۰ کیلو به بالا فروش داریم

     با احترام.

 • مهدی ۲۲ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۰:۵۴ ب٫ظ

  سلام سود ۵۰ عدد بلدرچین در ماه بطور میانگین چقدره یا حتی تقریبا چقدر میشه پولش واسم مهمه بگید همشون ماده تخمی هستند

  • مدیر سایت ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ / ۹:۵۹ ق٫ظ

   سلام
   سود این تعداد بلدرچین ماهیانه حدودا ۵۰ هزار تومان میشه.
   موفق باشید

   • مهدی ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ / ۶:۴۳ ب٫ظ

    سلامی دوباره میتونم بپرسم چجوری حساب کردین که ۵۰ تومن میشه من که حساب کردم فکر کنم بیشتر بشه

    • مدیر سایت ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۰:۱۵ ق٫ظ

     سلام
     باید هزینه دان، فروش تخم، آب و برق و گاز و یک سری موارد دیگر مثل کارگر رو در نظر بگیرید و طبق این فاکتور ها سود رو محاسبه کنید.
     موفق باشید

 • m ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ / ۷:۲۶ ب٫ظ

  سلام،ببخشید من دوتا بلدرچین مینیاتوری دارم،یکی نر و یکی ماده،بلدرچین ماده پرهای بلدرچین نرو میکنه به طوری که از هم جداشون کردیم،مشکلش چیه و چطور میشه رفعش کرد؟
  و همچنین به همراه غذای اصلیشون چی میتونیم بهشون بدیم؟

  • مدیر سایت ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ / ۹:۵۲ ق٫ظ

   سلام
   بلدرچین شما به بیماری کانیبالسم مبتلا شده. تو قفس جداگانه نگهش دارید و یه تکه سنگ داخل قفس بذارید تا به سنگ نوک بزنه. اگر درمان نشد باید بلدرچین رو به کشتار ببرید. برای دان هم بسته به گوشتی یا تخمگذار بودن باید از دان مخصوص خودشون استفاده کنید.
   موفق باشید

  • محمدی ۲۴ آبان ۱۳۹۹ / ۱:۵۳ ب٫ظ

   اسلام ببخشید باید چه غذای به بلدرچین بدم ممنون میشم

 • ناشناس ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ / ۰:۵۴ ق٫ظ

  سلام با یه مکان ۲متر در ۷متر میخام شروع کنم راهنمای کنید لطفا

 • صادق ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ / ۱:۰۲ ق٫ظ

  سلام
  وقت بخیر
  میتونم خواهش کنم میزان دان برای بلدرچین گوشتی رو برام ارسال کنید
  تعداد هزار عدد جوجه یک روزه دارم

  • مدیر سایت ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ / ۱:۲۸ ب٫ظ

   سلام
   میزان دان مصرفی برای بلدرچین گوشتی از تولد تا کشتار ۶۰۵ گرمه طوری که جوجه بلدرچین تو هفته اول، ۶۰ گرم دان نیاز داره، هفته ی دوم ۹۵ گرم، هفته سوم ۱۰۰ گرم، هفته ی چهارم ۱۱۰ گرم، هفته ی پنجم ۱۱۵ گرم و هفته ی ششم ۱۲۵ گرم.
   موفق باشید

  • محمد ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ / ۰:۲۵ ق٫ظ

   سلام من ۳ تا بلدرچین دارم ۱ نر ۲ ماده چه غذای بدم تا تخم بزارن در چقدر جا باشند

   • مدیر سایت ۱۳ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۲:۳۷ ب٫ظ

    سلام بهترین دان، دان مخصوص بلدرچین تخمگذار هستش. با احترام

 • وحید ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ / ۰:۴۸ ق٫ظ

  سلام فرق بلدرچین مینیاتوری با سایر بلدرچینها چیست و کدوم گرونتره

  • مدیر سایت ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۰:۲۱ ق٫ظ

   سلام
   بلدرچین مینیاتوری یا آسیایی، جثه ی کوچیکی داره. جوجه این پرنده اندازه بند انگشته و بالغ اون اندازه جوجه یکروزه س . این نژاد بلدرچین برای نگهداری تو آپارتمان مناسبه و بیشتر جنبه ی تزئینی داره.
   موفق باشید

 • محمد ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ / ۵:۱۴ ب٫ظ

  سلام ببخشید بلدرچین ها تو زمستون خم تخم میزارن؟

  • مدیر سایت ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ / ۹:۲۴ ق٫ظ

   سلام
   تو طبیعت، تخمگذاری بلدرچین از بهار شروع میشه تا اواسط تابستون. اما تو پرورش صنعتی، تو تموم فصل ها تخمگذاری میکنه.
   موفق باشید

 • وحید ۱۵ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۲:۲۴ ب٫ظ

  سلام چ اتفاقی می افته که یک بلدرچین در ۱روز ۲تا تخم میزاره و آیا راه کاری داره

  • مدیر سایت ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ / ۹:۴۳ ق٫ظ

   سلام
   به طور کلی بلدرچین هفته ای ۵ عدد تخم میذاره. یک روز ممکنه دو تا تخم بذاره و یک روز اصلا تخم نذاره.
   موفق باشید

 • ره گذر ۹ شهریور ۱۳۹۸ / ۹:۳۱ ب٫ظ

  سلام راسته که بلدرچین توی قفس بیشتر تخم میزاره و اگه درسته علتش چیست

  • مدیر سایت ۱۰ شهریور ۱۳۹۸ / ۹:۲۱ ق٫ظ

   سلام بله درست هستش، چون شرایط محیطی مناسب تری داره برای مثال با فضولات خودش در تماس نیست و همین یکی از چندین موردی هستش که باعث افزایش راندمان تخمگذاری میشه. موفق باشید

   • ناشناس ۱۵ آذر ۱۳۹۹ / ۳:۲۹ ب٫ظ

    بلدرچین ۲۰ روزه یه گوشه جمع میشن تا الان چند تا هم تلف شدن دلیلش چیه ؟

    • مدیر سایت ۶ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۰:۱۵ ق٫ظ

     سلام علتش سرد بودن فضای پرورش هست

 • وحید ۷ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۲:۱۰ ب٫ظ

  سلام آیا دان مرغ بجای دان بلدرچین ب بلدرچین بدم اشکال داره کدوم بهتره فرقی هم داره

  • مدیر سایت ۹ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۰:۰۵ ق٫ظ

   سلام
   هر دانی با فرمول مخصوص و برای پرنده ی خاصی تهیه شده. بنابراین باید برای بلدرچین از دان مخصوص بلدرچین استفاده کنید.
   موفق باشید

  • ناشناس ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۱:۴۵ ق٫ظ

   از کجا دان تهیه کنم کیلو ئی چند است

   • مدیر سایت ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ / ۹:۳۷ ق٫ظ

    سلام
    خود ما هم دان داریم. بفرمایید دان برای چه پرنده ای منظورتونه؟

 • سینا ۴ شهریور ۱۳۹۸ / ۹:۲۸ ب٫ظ

  من دو تا بلدرچین دارم که بچه هستن چجوری بزرگشون کنم

 • سینا ۲ شهریور ۱۳۹۸ / ۵:۱۱ ب٫ظ

  سلام ببخشید اگه زیرپای بلدرچین خاک بریزم مشکلی نیست؟ویه سوال دیگه بعدازسن چهارده روزگی بایدبهشون میان دان بدم؟

  • مدیر سایت ۳ شهریور ۱۳۹۸ / ۹:۲۸ ق٫ظ

   سلام
   مشکلی نیست. فقط زود به زود خاکش رو عوض کنید چون وجود فضولات باعث آلودگی محیط میشه و تماس فضولات با بدن بلدرچین، باعث بروز بیماری های زیادی میشه. از ۱۴ روز تا ۲۸ روز از خوراک رشد یا همون میان دان باید استفاده کنید.
   موفق باشید

 • علی ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۱:۱۸ ب٫ظ

  سلام من یه بچه بلدرچین دارم غذا چی بهش بدم بهتره با تشکر از شما

  • مدیر سایت ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ / ۹:۳۲ ق٫ظ

   سلام
   باید از دان استارتر یا آغازین، مخصوص جوجه بلدرچین استفاده کنید.
   موفق باشید

   • علی ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ / ۵:۲۰ ب٫ظ

    سلام من دوتا بلدرچین دارکم یکی نر یکی ماده جوان اگر دوتا دیگه ماده بگیرم تخم می گذارن و در رابطه با غذا ک گندم می خورن و این مشکلی در تخم گذاری پیدا نمی کنه واگر در قفس نگه داری بشن ایرادی نداره

    • مدیر سایت ۲ شهریور ۱۳۹۸ / ۹:۵۷ ق٫ظ

     سلام
     نسبت بلدرچین های نر به ماده باید ۱ به ۳ یا ۴ باشه. یعنی به ازای ۱ نر ۳ یا ۴ ماده. گندم غذای مناسبی برای بلدرچین نیست و بهتره از دان مخصوص بلدرچین تخمگذار استفاده کنید تا راندمان تخمگذاری، افزایش پیدا کنه. بهترین روش پرورش هم، پرورش تو قفس هست که هم راندمان تخمگذاری رو افزایش میده هم از بروز بیماری های زیادی جلوگیری میکنه.
     موفق باشید

 • مهدی ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ / ۰:۳۶ ق٫ظ

  سلام من جوجه بلدرچین دارم که پرهای زیر شکمشون ب هم چسبیدن و خشک شدن میخواستم بدونم مشکلشون چیه آیا مریض هستند

  • مدیر سایت ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۲:۰۳ ب٫ظ

   سلام
   لطفا بفرمایید شرایط نگهداریشون به چه شکله؟

   • مهدی ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ / ۱:۰۹ ق٫ظ

    توی سبد نگهداری میشدن البته من جوجهشو خریدم ولی وقتی خریدم اینجوری نبودن

    • مدیر سایت ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۰:۲۲ ق٫ظ

     سلام
     چون تو سبد از بلدرچین نگهداری میکنید و تماس مستقیم با فضولات دارند، فضولات به پرهاشون میچسبه و خشک میشه.
     موفق باشید

 • وحید ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ / ۵:۵۹ ب٫ظ

  سلام جوجه بلدرچین ۲۰روزه غذاش چیه و توی چ دمایی باید نگهداری بشه

  • مدیر سایت ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۰:۱۱ ق٫ظ

   سلام
   جوجه بلدرچین ها از ابتدای تولد تا ۲۸ روزگی به جیره غذایی استارتر یا پیش دان نیاز دارند که به دو بخش خوراک آغازین ( ۱ تا ۱۴ روز ) و خوراک رشد ( ۱۵ تا ۲۸ روز ) تقسیم میشه. دمای آغازین برای پرورش جوجه بلدرچین، در زیر مادر مصنوعی، باید ۳۵ درجه سانتیگراد باشه که این دما هر ۴ روز یک بار، ۲/۵ درجه کاهش پیدا میکنه تا به ۲۲ درجه سانتیگراد برسه.
   موفق باشید

 • مبین ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۱:۳۵ ب٫ظ

  اردک گندم برای بلدرچین خوبه

  • مدیر سایت ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۰:۲۲ ق٫ظ

   سلام
   خیر. باید از دان مخصوص بلدرچین استفاده کنید.
   موفق باشید

 • ایمان ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ / ۸:۰۷ ب٫ظ

  سلام من ۲۵ عدد بلدرچین ماده و ۳ نر دارم الان حدود ۵۰ روزشون هست این پرنده ها رو از پرورش دهندگان خوب در سن ۴۰ روزگی گرفتم الان در روز کلا ۳ تخم میذارن غذای خوب و مولتی ویتامین و کلسیم هم گرفتم ولی چرا کم تخم میذارن البته دان رو از پرنده فروشی گرفتم به نام کرامبل و ذرت خرد شده و خودم پودر استخوان و پودر پوسته تخم مرغ هم داخل غذاشون میریزم ممنون اگه راهنماییم کنید و اگر دان بخوام براشون دارید تشکر

  • مدیر سایت ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۰:۰۴ ق٫ظ

   سلام
   بهتره از دان مخصوص بلدرچین تخمگذار استفاده کنید. خود ما هم دان داریم. جهت استعلام قیمت و ثبت سفارش لطفا با واحد فروش تماس بگیرید.
   موفق باشید

 • وحید ۸ مرداد ۱۳۹۸ / ۵:۵۵ ب٫ظ

  سلام بلدرچین تا چند ماهگی تخم میزاره و آیا زیرزمیینی برای بلدرچین خوبه برای نگهداری

  • مدیر سایت ۹ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۰:۲۸ ق٫ظ

   سلام
   بلدرچین تا حدود ۶ تا ۷ ماهگی تخمگذاری میکنه و بعد از اون کشتار میشه. میتونید تو زیر زمین هم از اونا نگهداری کنید، فقط باید دما، نور و رطوبت رو تنظیم کنید.
   موفق باشید

   • دانیال ۴ شهریور ۱۳۹۹ / ۰:۰۵ ق٫ظ

    سلام من ۲ تا بلدرچین نر دارم و ۳ تا ماده تو قفس نگهداری میکنم ولی زیر شون خاک نرم هست بهتره عوضش کنم کاه آره بریزم یانه چگونه کرچ کنم

    • مدیر سایت ۱۳ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۲:۳۰ ب٫ظ

     سلام دوست عزیز، اگر از قفس های استاندارد استفاده کنید نیازی به خاک و کاه نیست. با احترام

 • ناشناس ۷ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۱:۲۹ ب٫ظ

  سلام خسته نباشید من دوتابلدرچین دارم یکی نرو دیگری ماده هستش حتما باید در روشنایی لامپ باشند نمیشه تو تراس باشند؟؟خیلی ممنون میشم که زود جواب سوالم رو بدید

  • مدیر سایت ۸ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۲:۴۸ ب٫ظ

   سلام
   به طور کلی بلدرچین ها به ۱۶ ساعت روشنایی و ۸ ساعت تاریکی نیاز دارند.
   موفق باشید

 • Sadegh ۵ مرداد ۱۳۹۸ / ۳:۰۴ ب٫ظ

  سلام
  من چهارتا بلدرچین دارم ۲ ماه خریدمه اما اصلا تخم نمیزارن و فقط هم گندم بهشون میدم باید چیکار کنم که تخم بزارن. ممنون میشم راهنمایی کنید

  • مدیر سایت ۶ مرداد ۱۳۹۸ / ۴:۴۳ ب٫ظ

   سلام
   باید از دان مخصوص بلدرچین تخمگذار استفاده کنید.
   موفق باشید

 • M.aaaaaa ۴ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۰:۱۶ ق٫ظ

  سلام پای بلدرچین من باد کرده نمیدونم چکار کنم می ترسم ناگهان پاش بترکه.

  • مدیر سایت ۶ مرداد ۱۳۹۸ / ۴:۴۱ ب٫ظ

   سلام
   منظورتون کف پای بلدرچینه؟؟

 • محمد جواد ۱ مرداد ۱۳۹۸ / ۸:۵۰ ق٫ظ

  سلام
  به بلدرچین های تخم گذار دونه چی بدیم لطفا اسمش رو بگید

  • مدیر سایت ۱ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۰:۲۷ ق٫ظ

   سلام
   باید از دان مخصوص بلدرچین تخمگذار استفاده کنید. خود ما هم دان داریم. برای استعلام قیمت و ثبت سفارش، لطفا با واحد فروش تماس بگیرید.
   موفق باشید

 • محمد جواد ۱ مرداد ۱۳۹۸ / ۸:۳۷ ق٫ظ

  سلام
  من سه تا بلدرچین دارم که یکیشون نر و دوتا دیگشون ماده هستن اونا تخم می گذاشتن تا این که دونشون رو عوض کردم قبلش یه نوع دیگه‌ی دون رو بهشون میدادم ولی الان که عوضکردم دونه پارس بهشون میدم و و روزی سه وعده هم بهشون غذا میدادم تا بعد که دون خوری شون رو عوض کردم و طوری قرار دادم که می تونن ۲۴ ساعت دون بخورن می خواستم بدونم دلیلش چیه که دیگه تخم نمی گذارند
  ممنون🤗

  • مدیر سایت ۱ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۰:۴۶ ق٫ظ

   سلام
   نکته اول اینکه باید از دان مرغوب و با کیفیت استفاده کنید که البته دان پارس هم دان خوبیه. نکته دوم اینکه باید طبق جیره غذایی بهشون دان بدید. چون بلدرچین ها هر مقدار که دان در اختیارشون قرار بدید همون رو کامل مصرف میکنند. زمانی هم که وزنشون خیلی زیاد بشه، راندمان تخمگذاریشون به طور چشمگیری کاهش پیدا میکنه و ممکنه حتی به صفر برسه. باید با توجه به سن، از مقدار معینی دان استفاده کنید.
   موفق باشید

 • ناشناس ۲۹ تیر ۱۳۹۸ / ۶:۱۶ ب٫ظ

  سلام خسته نباشید ازسایت خوبتون من یه بلدرچین دارم که الان تقریبا۳ماهشِ اماجنسیتش رونمیدونم بایدازکجابفهمیم ک جنسیتش چیه؟
  نکته دوم اینکه ۲روزپیش اونوبیرون بردم فکرکنم چیزی خورده چون دوروزه که خودشوبادمیکنه ویه گوشه کزمیکنه وچیزی نمیخوره مدفوعش هم سیاه ویاسفیدمثل گچ راهنماییم کنید چطورمیتونم کمکش کنم ک حالش خوب بشه…خوهشأسریع جواب بدین ممنونم

  • مدیر سایت ۳۰ تیر ۱۳۹۸ / ۱۱:۰۱ ق٫ظ

   سلام
   تشخیص جنس و سن بلدرچین نیاز به تجربه و تخصص داره. احتمال داره بلدرچین دچار استرس دمایی یا محیطی شده باشه. چند روزی صبر کنید تا بلدرچین به محیط عادت کنه. شرایط دمایی مناسب رو فراهم کنید و از دان مرغوب و با کیفیت استفاده کنید.
   موفق باشید

 • محمد ۲۷ تیر ۱۳۹۸ / ۹:۳۸ ب٫ظ

  سلام ایا بلدرچین شبش یا کنه یا حشرا موزی زیادی دارد .چگونه باید جلوگیری شود

  • مدیر سایت ۲۹ تیر ۱۳۹۸ / ۱۱:۱۲ ق٫ظ

   سلام
   اگر شرایط محیطی مناسب نباشه و تو محیط آلوده بلدرچین ها نگهداری بشن، حشرات به بدن پرنده میچسبن و باعث بروز بیماری های زیادی میشن. باید تو محیط بسته اونا رو نگهدارید و فضا رو قبل از ورود بلدرچین ها، ضد عفونی کنید.
   موفق باشید

 • ناشناس ۲۶ تیر ۱۳۹۸ / ۰:۰۵ ق٫ظ

  سلام دان استارتر اگه از جوجگی تا سن ۳۰روزگی تغذیه بشه به همراه الکترولیت وویتامین تورشد مشکلی پیش میاد یاخیر

  • مدیر سایت ۲۶ تیر ۱۳۹۸ / ۱۱:۱۳ ق٫ظ

   سلام
   از بدو تولد تا ۱۴ روزگی باید ار دان استارتر یا آغازین استفاده کنید.از ۱۵ تا ۲۸ روزگی خوراک رشد، و از ۲۸ روزگی تا پایان برای بلدرین گوشتی دان مخصوص بلدرچین گوشتی و برای مولد هم دان مولد استفاده کنید. مولتی الکترولیت ، همون یک هفته اول کافیه.
   موفق باشید

 • محمد جواد ۲۰ تیر ۱۳۹۸ / ۴:۲۳ ب٫ظ

  با سلام
  چند سوال دارم ۱- این درسته که میگن بلدرچین از تخم گذاشتن می افته ودیگه تخم نمیزاره ۲- بلدرچین اگه میوه به جز انگور و سبزیجات بخوره براش مشکلی پیش نمیاد؟ ممنون میشم اگه سریع پاسخ دهید

  • مدیر سایت ۲۳ تیر ۱۳۹۸ / ۱۱:۳۶ ق٫ظ

   سلام دوست عزیز
   از تخمگذاری نمیفته فقط راندمان تخمگذاریش میاد پایین.
   در مقیاس خانگی مشکلی ایجاد نمیشه

  • الهه عبادی ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ / ۰:۳۴ ق٫ظ

   سلام من یه بلدرچین ۳۰ روزه دارم آب زیاد میخوره و بعد بالا میاره علتش چیه و باید چیکار کنم

   • مدیر سایت ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ / ۴:۱۴ ب٫ظ

    سلام باید دارو تهیه کنید اما قبل از هر چیزی توصیه میشود به دامپزشکی محل سکونت مراجعه کنید با احترام.

 • T.tannaz.B ۱۹ تیر ۱۳۹۸ / ۵:۴۲ ق٫ظ

  سلام
  وقتی که بلدرچین تخم میذاره همون موقع برداریم یا نه چند روز صبر کنیم؟؟ ممنون میشم زود جواب بدین

  • مدیر سایت ۱۹ تیر ۱۳۹۸ / ۴:۱۸ ب٫ظ

   سلام
   میتونید همون لحظه تخم رو بردارید.
   موفق باشید

  • امیرعلی میردار ۱۹ آبان ۱۳۹۹ / ۱:۴۰ ق٫ظ

   سلام نام دان بلدرچین چیست و باید از کجا تهیه کنم

   • مدیر سایت ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۲:۲۷ ب٫ظ

    سلام
    بهترین دان،دان مخصوص بلدرچین تخم گذار است
    شرکت قفس بلدرچین

    با احترام.

 • T.tannaz.B ۱۸ تیر ۱۳۹۸ / ۴:۰۳ ب٫ظ

  سلام
  من دوتا بلدرچین دارم و همیشه تو قفسشون آب و دان دارند اشکالی نداره که همیشه توی قفسشون دان هست؟؟

  • مدیر سایت ۱۹ تیر ۱۳۹۸ / ۳:۳۹ ب٫ظ

   سلام
   خیر مشکلی نیست.فقط باید با توجه به سن اونا هر روز مقدار معینی دان در اختیارشون بذارید. نه کمتر و نه بیشتر.
   موفق باشید

 • ناشناس ۹ تیر ۱۳۹۸ / ۲:۵۱ ب٫ظ

  سلام
  آیا بلدرچین های گوشتی هم تخم میگذارند

  • مدیر سایت ۱۰ تیر ۱۳۹۸ / ۲:۰۱ ب٫ظ

   سلام در صورتی که ماده باشند بله ولی بلدرچین های گوشتی عموما تا قبل از رسیدن به سن تخمگذار کشتار میشن

 • محمد حسن ۵ تیر ۱۳۹۸ / ۴:۳۱ ب٫ظ

  ممنون از سایت بسار خوبتون

  • مدیر سایت ۶ تیر ۱۳۹۸ / ۱۱:۰۰ ق٫ظ

   سلام
   خواهش میکنم. امیدوارم مطالب مفید واقع شده باشه.
   موفق باشید

 • مهدی ۵ تیر ۱۳۹۸ / ۲:۱۵ ب٫ظ

  باعرض سلام و تشکر از،سایت خوبیک اراعه دادین
  میخواستم بدون بلدرچینی ک ب حشرات مورچه و…علاقه داره خوردنش ضرری واسشون ندارم.بعد ببخشید غذای ک میخورن باید حتما دان مخثوص باشه یعنی نمیشه از،برنج یا نظیر ان استفاده کرد؟؟!
  ممنون میشم ب،سوال پاسخ بدید !!
  باتشکر.

  • مدیر سایت ۶ تیر ۱۳۹۸ / ۱۱:۱۰ ق٫ظ

   سلام
   خواهش میکنم. بلدرچین ها به اصطلاح همه چیز خوار هستن و از هر ماده غذایی تغذیه میکنن. تو پرورش خانگی استفاده از گندم ، برنج، سبزیجات و … موردی نداره، اما تو پرورش صنعتی برای افزایش راندمان تخمگذاری باید از دان مخصوص استفاده بشه.
   موفق باشید

 • مهدی ۴ تیر ۱۳۹۸ / ۲:۲۹ ب٫ظ

  با عرض سلام و تشکر از سایت خوبی ک اراعه دادین!
  چن تا سوال داشتم ممنون میشم کمکم کنین.
  اول اینکه من سه تا بلدرچین دارم ک هر کدوم اندازه ی انگشته میخواستم بدونم چن روزشونه دوما میخواستم بدونم برای اینکه تخمگذاری کنند حتما باید دان مخصوص باشه یا برنج خیس و…هم قابل استفادست.سوما رابط محل نگهداریشون حیاط خونه باشه و آزادانه باشن یا داخل قفس مناسب تره.یا داخل اتاق و…!
  ممنون میشم کمک کنین با تشکر!!

  • مدیر سایت ۵ تیر ۱۳۹۸ / ۱۲:۵۹ ب٫ظ

   سلام
   از روی سایز پرها میشه سن اونا رو تشخیص داد ولی نیاز به تخصص و تجربه داره. تو پرورش خانگی، استفاده از دان مخصوص خیلی ضروری نیست اما برای افزایش راندمان تخمگذاری باید از دان مخصوص بلدرچین تخمگذار و برای پرورش اونا از قفس مخصوص بلدرچین تخمگذار استفاده کنید.
   موفق باشید

 • علی ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ / ۸:۳۸ ب٫ظ

  سلام من ۲ بلدرچین دارم تخم نمیگذارند چکار کنم دونه مرغی بهشون میدم

  • مدیر سایت ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۱:۰۹ ق٫ظ

   سلام
   باید از دان مخصوص بلدرچین تخمگذار استفاده کنید. شرایط محیطی و دمایی لازم رو هم فراهم کنید.
   موفق باشید

 • ناشناس ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ / ۱:۱۸ ق٫ظ

  سلام من چند تا جوجه بلدرچین خریدم دو روزه هستن بهشون چی بدم

  • مدیر سایت ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۱:۰۷ ق٫ظ

   سلام
   باید از دان آغازین مخصوص بلدرچین استفاده کنید، که بسته به گوشتی و یا تخمگذار بودن، متفاوته.
   موفق باشید

 • علی ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ / ۸:۰۲ ب٫ظ

  لطفا جوابمو بدید

  • مدیر سایت ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۱:۰۸ ق٫ظ

   سلام
   بفرمایید. در خدمتیم.

 • علی ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ / ۷:۵۹ ب٫ظ

  سلام اگر زیر بلدرچین پوشال یا ریزه چوب بریزم مشکلی داره

  • مدیر سایت ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۱:۰۵ ق٫ظ

   سلام
   برای جلوگیری از بروز بیماری، بهتره کف قفس مشبک باشه، یعنی از توری استفاده کنید.
   موفق باشید

 • ناشناس ۱۶ خرداد ۱۳۹۸ / ۴:۲۰ ب٫ظ

  سلام من دو بلدرچین ماده دارم که زیرشون را کارتون می زارم وروزی ۳ بار زیرشون را عوض می کنم مشکلی که نداره؟؟ با این حال تخم هم می کنند میشه به بلدرچی نون هم داد؟؟

  • مدیر سایت ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۰:۵۲ ق٫ظ

   سلام
   بهتر هست که کف فضای نگهداری به صورت مشبک باشه.با این حال، در صورتی که کارتون مرطوب نشه و مدت زیاد، فضولات جمع نشه، مشکلی نیست. در پرورش خانگی، استفاده از نان و برنج و غیره ایرادی نداره.
   موفق باشید

 • یوسف ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۰:۰۹ ب٫ظ

  فقطارزن وبرنج بدهیم نمیمیرد

  • مدیر سایت ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۰:۴۶ ق٫ظ

   سلام
   در پرورش خانگی، مشکلی ایجاد نمیشه.
   موفق باشید

 • ناشناس ۹ خرداد ۱۳۹۸ / ۶:۵۰ ق٫ظ

  سلام
  ببخشید به بلدرچین می شه غذاهای مونده مثل برنج و… ونون… داد؟ در کنار غذای مخصوص خودشون.

  • مدیر سایت ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۰:۵۴ ق٫ظ

   سلام
   در پرورش خانگی، مشکلی نداره.
   موفق باشید

 • مشکین ۸ خرداد ۱۳۹۸ / ۴:۵۵ ق٫ظ

  سلام و خسته نباشید
  ۹تا بلدرچین گرفتم ۲نر ۷ماده
  محل سکونت اهواز میباشد که گرما تا ۵۰ درجه بالا میرود
  ۹تا بلدرچین زیرپاشون خاک باغچه ریختم روانه خاک خیس میکنم که زیرپاشونم خنک خودشونم خیلی سازگارن و اروم خاک بازی میکنند
  قبلش خاک نبود خیلی نفس میزدند سرشم کامل پوشیدست اب و دونم مهیا
  خواستم ببینم تحمل دما ۵۰ دارن با اینکه این امکانات فراهمه؟
  دونشونم گندم دون پارس برنج سبزیجات کف دریا ارزن
  با این که دما بالاست تخمم میزارن
  بعد واسه جنسیت از روی سینه و پشت بلدرچین راحت قابل مشاهدست واسه بالغیین البته مادها خال خال هستن نقطهای روی سینه و نرها محل جناقشون پف ماده سفید رنگه اینم با اجازتون واسه مطلب مفید گذاشتم مرسی از توضیحات بابت دان

 • زهرا ۶ خرداد ۱۳۹۸ / ۶:۲۴ ب٫ظ

  سلام اگه زیر قفسشون کاه بریزیم براشون مشکلی پیش میاد

  • مدیر سایت ۷ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۰:۵۱ ق٫ظ

   سلام
   استفاده از کاه، باعث میشه رطوبت فضولات حفظ بشه و موجب آلودگی و بروز بیماری در بلدرچین ها میشه.
   موفق باشید

   • ناشناس ۲۲ تیر ۱۳۹۹ / ۴:۲۷ ب٫ظ

    سلام من۳تابلدرچین دارم

 • محمد ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۵:۰۰ ق٫ظ

  سلام با تشکر از سایت مفیدتون سوال من خدمت شما اینه که چهارتا بلدرچین نگهداری میکنم که یکیش نره الان حدود ده روزی هستش نگهداری میکنم اما ندیدم جفت بخورن ب نظرتون مشکل از کجاست؟

 • سینا ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۳:۵۹ ق٫ظ

  سلام و عرض ادب و احترام خدمت شما مدیر محترم
  خدمتتون عرض کنم من پیامهای‌ دوستان و جواب‌های شما و متن مفیدی که درسایت خوبتون گذاشتید مطالعه کردم من قبل از خریدن میخوام تحقیق کنم که آیا خریدن بیش از ۴۰۰ تا بلدرچین برای اولین بار و پرورش دادن درست است اگر باز هم اصولی کار بشه ؟
  و یکی از دوستانم گفتن بلدرچین بعد از یک مدتی از تخم میوفته این صحت داره یا فقط دمای هوا تاثیر منفی روی بلدرچین تخم گذار میزاره باید حتما توی سوله پرورشگاه باشه یا در فضای باز فنی کشیده یا دور دیوار هم میشه پرورش داد؟به غیر از دان بلدرچین خود پرنده رو هم دارید که از شما تهیه کنم؟
  ممنون از وقتتون
  موفق باشید

  • مدیر سایت ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۲:۱۶ ب٫ظ

   سلام به شما دوست گرامی
   اگر اصولی شروع کنید و شرایط محیطی و دمایی مناسب و دان مخصوص رو فراهم کنید، قطعاً موفق میشید.بهترین روش پرورش، پرورش تو سیستم قفس هست که باعث میشه راندمان تولید بالایی داشته باشید. با وجود همه اینها، حداکثر راندمان تخمگذاری بلدرچین ها ۶ ماه هست. ما تنها تولید کننده قفس ها و تجهیزات تمام صنعتی سالن های پرورش طیور و دان طیور هستیم. بلدرچین رو باید از پرنده فروشی های مورد اعتماد و مطمئن خریداری کنید.
   موفق باشید

 • ناشناس ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۸:۰۳ ب٫ظ

  سلام لطفا به سوالات من جواب بدهید دو بلدرچین نر به هم می زنند چیکارشون کنم

  • مدیر سایت ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۲:۲۴ ب٫ظ

   سلام
   احتمالاً بلدرچین ها به بیماری کانیبالیسم مبتلا شدند. باید اونها رو از هم جدا کنید.
   موفق باشید

 • امیر حمزه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۰:۳۰ ق٫ظ

  با سلام خدمت شما و لطفا به سوالی که می پرسم پاسخ دهید اب بلدرچین باید هر روز عوض شود یا اینکه وقتی کثیف شد باید اب ان را عوض کنیم بعد یک سوال دیگه بلدرچین هایی که از بازار می خریم کرچ میشوند یا نه اگه کرچ شدند باید بلدرچین نر رو جدا کرد یا نه لازم نیست

  • مدیر سایت ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۲:۴۳ ب٫ظ

   سلام
   آب باید هر دو یا سه روز یک بار عوض بشه.اگر زمان کافی برای تمیز کردن و پر کردن کاسه ها ندارید، سیستم آبخوری اتوماتیک گزینه ی مطلوبی ست.در پاسخ به سوال دومتون باید خدمتتون عرض کنم که در پرورش صنعتی و خانگی بلدرچین کرچ نمیشه و باید از دستگاه جوجه کشی استفاده کنید.اگر هدف از پرورش تولید تخم نطفه دار هست، باید بلدرچین نر و ماده را باهم نگهدارید.
   موفق باشید

   • ناشناس ۷ دی ۱۳۹۸ / ۱:۱۳ ق٫ظ

    سلام قیمت دان چنده

    • مدیر سایت ۱۵ دی ۱۳۹۸ / ۱۰:۱۲ ق٫ظ

     سلام
     دان بلدرچین کیلویی ۲۹۵۰ تومان هست و از ۵۰۰ کیلو به بالا فروش داریم.
     موفق باشید

 • ناشناس ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۶:۲۸ ب٫ظ

  سلام من دوتا بلدرچین دارم اگه به هر دوتاشون غذای اصل خودشون روبدم مشکلی که ایجاد نمیکنه ها

  • مدیر سایت ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۲:۳۳ ب٫ظ

   سلام
   خیر مشکلی نیست.با توجه به گوشتی و یا تخمگذار بودن باید از دان مخصوص اونا استفاده کنید.
   موفق باشید

 • اسماعیل هوشمند ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۸:۵۰ ب٫ظ

  سلام.خسته نباشید.ممنون از سایت خوبتون…یه سوالی داشتم.من حدود ۳۰۰ تا بلدرچین ۲۰ روزه دارم زیرشون کارتن معمولی گذاشته بودم ولی خیس میشد و کپک میزد،ترسیدم تلف بشن زیرشون ماسه ریختم ولی از وقتی ماسه ریختم چندتاشون تلف شدن،یه حالت سر مانندی میگیرن و یه گوشه وایمیسن.علتش میتونه خوردن ماسه باشه؟؟؟ زیرشون چی بریزم بهتره؟؟ آیا رو موزاییک خالی نمیتونن بمونن؟؟؟ ممنون میشم جوابمو سریعتر بدین

  • مدیر سایت ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۲:۳۲ ب٫ظ

   سلام
   امیدوارم مطالب مفید واقع شده باشه.
   هیچکدوم از مواردی رو که فرمودید، شرایط مطلوب رو برای بلدرچین ها فراهم نمیکنه.بهترین حالت این هست که کف سالن یا محل پرورش رو با کفی مشبک و یا توری بپوشونید تا پرنده با فضولات در تماس نباشه و از بروز بیماری جلوگیری بشه.
   موفق باشید

 • سینا ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۹:۱۷ ب٫ظ

  سلام.خسته نباشید آیا خوراک دام و طیور در سطح شهر دان مخصوص بلدرچین رو دارن؟

  • مدیر سایت ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۲:۵۱ ب٫ظ

   سلام
   بله دارند.
   موفق باشید

 • ستاره ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۹:۴۰ ب٫ظ

  سلام. من از کنارجاده دو تا جوجه بلدرچین پیدا کردم. فک کنم یه هفته ای باشن. کنار منقارشون هنوز زرده. پر هم دارن. غذا چی بدم بهشون؟ خودشون غذا میخورن یا با سرنگ باید غذا بدم؟

  • یونس ۲۲ تیر ۱۳۹۹ / ۴:۳۴ ب٫ظ

   سلام اگه به بلدرچین فقت پلیت بدی طوریه

 • Mehran ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱:۲۷ ب٫ظ

  سلام خسته نباشید
  یه‌دونه بلدرچین پیدا کردیم ، که نمی دونم نره یا ماده
  پیشنهاد شما برای نگدرای این بلدرچین چگونه است؟

 • علی ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۱:۵۳ ب٫ظ

  سلام چطور میفهمیدم کی نر وکی ماده

  • مدیر سایت ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۰:۲۵ ق٫ظ

   سلام
   تشخیص نر یا ماده بودن پرنده، نیاز به تجربه داره و افرادی که در این حوزه تجربه کاری و تخصص دارند می تونن تشخیص بدن.
   موفق باشید

 • ناشناس ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱:۰۷ ب٫ظ

  س چندتا بلدرچین دارم مریض بی حال هستن چه داروهی بهشون بدم معمنون میشم جواب بدین

  • مدیر سایت ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۰:۲۲ ق٫ظ

   سلام
   تشخیص و تجویز دارو بعد از معاینه صورت میگیره.توصیه میکنم بلدرچین هاتون رو به دامپزشکی ببرید.
   موفق باشید

 • ناشناس ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۰:۰۶ ب٫ظ

  س من چندتا بلدرچین تازه خریدم داخل اتاق ۳. ۴. روحیاط هست ایاجاشون خوب هست یا نه . ایا شب ها چراغ می خواهد براشون روشن کنم یا نه غذاشون دونه مرغی میدم دیگرچه غذای بهشون بدم.بلدرچین چندروزه به تخم میاین. معمنون میشم جواب بدین

  • مدیر سایت ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۹:۵۳ ق٫ظ

   سلام
   نگهداری اونا تو اتاق مشکلی نداره و باید ۸ ساعت خاموشی، ۱۶ ساعت روشنایی داشته باشند.شما باید از دان مخصوص بلدرچین تخمگذار استفاده کنید. بلدرچین ها در سن ۴۰ تا ۴۵ روزگی شروع به تخمگذاری میکنند.
   موفق باشید

 • ناشناس ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۲:۵۳ ب٫ظ

  سلام میشه یک فرمول غذایی ساده تو سایت بگذارید . برا بلرچین تخم گذار

  • مدیر سایت ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۲:۲۲ ب٫ظ

   سلام
   فرمول دان برای هر شرکتی اختصاصی و محرمانه ست و شما باید از دان مخصوص بلدرچین تخمگذار استفاده کنید.
   موفق باشید

 • محمد ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۳:۱۲ ب٫ظ

  سلام من یک نر بلدرچین دارم و دو تا هم ماده خیلی وقته نگهشون داشتم و بهشتون غذای خودشان را می دم ولی نمی دونم چرا تخم نمی زاره فقط گاهی وقت ها تخم می زاره تا به حال ۲ تا تخم گذاشته دلیلش را می توانید عرض کنید و یک سوال دیگر جاهای بلدرچین من تاریک هست بهشون چراغ سفید روشن می کنم اشکالی که نداره ممنون می شم جواب را زود دهید…

  • comment-editor ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۱:۳۰ ق٫ظ

   سلام
   دما باید مناسب باشه و از دان مخصوص بلدرچین تخمگذار استفاده بشه.بهتر هست چراغ زرد باشه، اما استفاده از چراغ سفید هم مشکلی نداره.
   موفق باشید

 • ناشناس ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۸:۵۹ ب٫ظ

  نام غذا

  • comment-editor ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۰:۱۱ ق٫ظ

   سلام
   دان مخصوص بلدرچین گوشتی و یا تخمگذار
   موفق باشید

 • m.hoseinian.b ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۵:۳۴ ب٫ظ

  از کمک شما متشکرم
  من تازه ۲ تا بلدر چین خریدم اگه برنج پخته سرد شده بخورن میمیرن؟ نون خیس داده چطور؟؟

  • comment-editor ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۰:۱۴ ق٫ظ

   سلام
   خیر نمی میرند.اما به منظور افزایش راندمان تولید باید بسته به گوشتی و یا تخمگذار بودن، از دان مخصوص اونها استفاده کنید.
   موفق باشید

   • یوسف ۲۴ آبان ۱۳۹۹ / ۲:۲۹ ب٫ظ

    سلام ببخشید اشکال نداره زیر بلدرچین خاک ریخت

    • مدیر سایت ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ / ۴:۲۰ ب٫ظ

     سلام نیازی به ریختن خاک نیست

 • ناشناس ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۰:۴۵ ق٫ظ

  سلام ببخشید من ۲۲تابلدرچین خریدم ۳تاشون نرهستن غذاشونم دون مرغی بهشون میدم خوبه بعد ی سوال دیگه زیرپاشونا خاک اره بریزم مشکلی نداره بعد ۱۶ساعت برق باید کامل روشن باشه

  • comment-editor ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۱:۲۰ ق٫ظ

   سلام
   بلدرچین ها باید با دان مخصوص خودشون بسته به گوشتی و یا تخمگذار بودن،تغذیه بشن.استفاده از خاک اره به دلیل مرطوب نگه داشتن فضولات و تماس اونها با بلدرچین، باعث بروز بیماری میشه.
   موفق باشید

 • ناشناس ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۸:۰۶ ب٫ظ

  دادا دما انقدر هم نباشه طوری نیس بعد این دان اسم نداره یا نمیدونی هر کسی یه دانی که داره میگه مال بلدرچینه خوب چه دانی خوبه

  • comment-editor ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۹:۳۵ ق٫ظ

   سلام
   دان پارس دان خوبی هست.البته خود ما هم دان تضمینی داریم.
   موفق باشید

 • ناشناس ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۳:۴۳ ب٫ظ

  سلام من دوتا بلدرچین نرو دوتا ماده دارم نرها همیشه دعوا میکنن بعد تو حیات هستند میخواستم ببینم مشکلی نداره

  • comment-editor ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۹:۳۲ ق٫ظ

   سلام
   اگر فقط گاهی اوقات این اتفاق میفته مشکلی نیست، فرصت بدید تا بهم عادت کنن.اما اگر بهم نوک میزنن و پر همدیگه رو میکنن، باید از هم جدا بشن.
   موفق باشید

 • ناشناس ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۶:۱۷ ب٫ظ

  با سلام حسته نباشید یک بلدرچین نر چندتا ماده باید کنار باشن

  • comment-editor ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۹:۵۶ ق٫ظ

   سلام
   اگر قصد تولید تخم نطفه دار دارید باید بلدرچین نر و ماده کنار هم نگهداری شوند.نسبت بلدرچین ها ۱ به ۳ و گاهی ۱ به ۴ هم هست. یعنی ۱ بلدرچین نر رو با ۳ ماده با هم نگه دارید.
   موفق باشید

 • نوید ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۳:۴۸ ب٫ظ

  سلام من دو بار بلدرچین گرفتم ولی تخم نزاشتن

  • comment-editor ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۹:۵۷ ق٫ظ

   سلام
   شما باید از دان مخصوص بلدرچین تخمگذار استفاده کنید
   موفق باشید

   • ناشناس ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۲:۲۰ ب٫ظ

    سلام چه تخمی بایددادبه بلدرچین که برای تخم گذاری مناسب باشه

    • comment-editor ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۱:۲۴ ق٫ظ

     سلام
     باید از دان مخصوص بلدرچین تخمگذار استفاده کنید.
     موفق باشید

 • نوید ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۳:۴۵ ب٫ظ

  سلام من میخوام واسه سرگرمی یه چند تا بلدرچین نگه دارم اما غاز دارم وغازام سر وصدا میکنن ممکنه واسه بلدچین مشکلی پیش بیاد وبترسه در ضمن من تا حالا دوبار بلدرچین گرفتم وهیچکومشون تخم نزاشتن وغذا شون هم گندم بوده ونر هم داشتن

  • comment-editor ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۰:۲۱ ق٫ظ

   سلام
   باید بلدرچین ها و غاز ها رو به صورت جداگانه نگه داری کنید. به دلیل اینکه شلوغی و سر و صدا باعث ایجاد استرس در گله بلدرچین ها شده و راندمان تخمگذاری رو کاهش میده.در مورد تغذیه هم باید بسته به نوع بلدرچین پرورشی خود، گوشتی یا تخمگذار، از دان مخصوص آنها استفاده کنید.وجود و یا عدم وجود نر در گله بستگی داره به هدف شما، که تولید تخم نطفه دار هست یا تولید تخم خوراکی.برای تولید تخم خوراکی نیازی به وجود نر در گله نیست.
   موفق باشید

 • رضا ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ / ۱۰:۴۷ ق٫ظ

  سلام من ۴ تا بلدرچین ماده دارم ولی تخم نمی کند برای چی

  • comment-editor ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ / ۱۰:۴۹ ق٫ظ

   سلام
   باید از دان مخصوص بلدرچین تخمگذار استفاده کنید
   با احترام

 • متین ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ / ۷:۲۰ ب٫ظ

  سلام من دوتا بلدرچین دارم که صرفه میکنن میشه کمک کنین دام پزشک هم بردم اما خوب نشدن در ضمن من کنساتره مرغ مینا میدم مضر نیست

  • comment-editor ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ / ۱۱:۲۱ ق٫ظ

   سلام
   با توجه به نوع بلدرچین، گوشتی یا تخمگذار ، باید از دان مخصوص آنها استفاده کنید
   با احترام

 • ناشناس ۲۳ فروردین ۱۳۹۸ / ۹:۱۵ ب٫ظ

  چه دونه یی به بلداچن بدم تا تخم بزارن ۵۰روزشونه

  • comment-editor ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ / ۱۱:۲۶ ق٫ظ

   سلام
   فرقی نداره بلدرچین ها چند روزه هستن و تنها باید از دان مخصوص بلدرچین تخمگذار استفاده کنید
   با احترام

 • ناشناس ۱۱ فروردین ۱۳۹۸ / ۳:۱۵ ب٫ظ

  سلام دانه پارس اشکالی نداره

  • مدیر سایت ۱۷ فروردین ۱۳۹۸ / ۱۰:۲۴ ق٫ظ

   سلام مشکلی نداره

 • ناشناس ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ / ۱۰:۵۱ ب٫ظ

  اسم نام دان مخصوص بلدرچین تخمگذار چیست؟

  • مدیر سایت ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ / ۴:۵۰ ب٫ظ

   سلام اسم خاصی نداره ، دان بلدرچین تخمگذار. با احترام

 • کیارش ملک زاده ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ / ۱:۵۹ ق٫ظ

  سلام من الان ۱۸ روز هست که ۲ عدد بلدرچین گرفتم ولی فقط ۳ بار تخم گذاشتن 😮
  چرا؟

  • مدیر سایت ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ / ۹:۴۳ ق٫ظ

   سلام احتمالا یا دان مخصوص بلدرچین تخمگذار استفاده نمیکنید یا دما رو تنظیم نکردید براشون. (دمای مناسب برای بلدرچین تخمگذار ۲۴ الی ۲۶ درجه سانتی گراد هستش)

 • ناشناس ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ / ۱۱:۲۱ ب٫ظ

  سلام من تازه میخام پرورش بلدرچین شروع کنم برا شروع چه کارهایی باید انجام بدم

  • مدیر سایت ۱۰ تیر ۱۳۹۸ / ۲:۱۳ ب٫ظ

   سلام اول باید در این خصوص اطلاعات کسب کنید، سپس تجهیزات استاندارد و پرنده مناسب تهیه کنید و شروع کنید

 • ستی ۹ اسفند ۱۳۹۷ / ۶:۱۰ ب٫ظ

  سلام میخواستم بپرسم اگه لامپ براشون روشن نکنم و همان نوری که تو سالن خودمون مصرف میکنیم مشکلی پیش میاد؟ البته من گذاشتم پشت پنچره در طول روز فقط آفتاب میخورن و شب هم اونجا زیاد نور نمیرسه نیمه تاریک مشکلی براشون پیش نمیاد ۶تا بلدرچین هستن غذاشونم پخش میکن و کم میخورن همش مثل وحشت زدها یک دفعه دور تا دور قفس هی می پرن خودبه خود می ترسن … چکار کنم تخم کنن تخم نمیکنن ۵۰ روزشون هست

  • مدیر سایت ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ / ۵:۰۲ ب٫ظ

   سلام باید از قفس بلدرچین استاندارد استفاده کنید همچنین نباید مستقیم زیر نور افتاب باشن و به ۱۶ ساعت روشنایی نیاز دارن…

 • ناشناس ۸ اسفند ۱۳۹۷ / ۳:۳۵ ب٫ظ

  سلام من ۱۱۰عدد بلدرچین دارم پنج روز مونده تخمگذاری کنن دانشو ازکجا تهیه کنم که مطمئن باشه. ممنون میشم راهنمایی کنین

  • مدیر سایت ۸ اسفند ۱۳۹۷ / ۴:۰۰ ب٫ظ

   سلام، جهت تهیه دان لطفا با واحد فروش در ارتباط باشید. با احترام

 • علیرضا ۷ اسفند ۱۳۹۷ / ۳:۴۴ ب٫ظ

  سلام آقا آیا نگه داشتن بلدرچین در جایی که نور ندارد مشکلی دارد؟و اسم دان آنها چیست؟

  • مدیر سایت ۸ اسفند ۱۳۹۷ / ۲:۲۴ ب٫ظ

   سلام اگر منظورتون نور خورشید هستش مشکلی نداره ولی باید با لامپ ۱۶ ساعت روشنایی تامین کنید براشون. دان هم، دان مخصوص بلدرچین تخمگذار هستش. با احترام

 • ناشناس ۱۷ دی ۱۳۹۷ / ۱۱:۵۹ ب٫ظ

  سلام وخسته نباشید
  میشه قیمت قفس و انواع قفسها رو بدین
  ممنون میشم

  • مدیر سایت ۲۰ دی ۱۳۹۷ / ۹:۲۲ ق٫ظ

   سلام جهت استعلام قیمت ها لطفا با واحد فروش در ارتباط باشید. متشکرم

 • حسین ۲۲ آذر ۱۳۹۷ / ۹:۰۷ ب٫ظ

  سلام بلدرچین من چند روزه که تخم پوست نازک میکنه همه چیزش هم کنترل شدس فکر میکنم ایراد از غذاش باشه میشه بگین دان مخصوصش که ارزش غذایی هم داشته باشه براش چیه؟

  • مدیر سایت ۲۴ آذر ۱۳۹۷ / ۱۱:۴۹ ق٫ظ

   سلام باید دان مخصوص بلدرچین تخمگذار تهیه کنید که استاندارد و بالانس شده باشه. در صورت تمایل با واحد فروش در ارتباط باشید. با احترام

 • ناشناس ۲۳ آبان ۱۳۹۷ / ۲:۳۷ ب٫ظ

  سلام آقا چهار هفته بلدرچین دارم تخم نمیزارم همیشه آب دارن دونه هم ویتامینی واسشون خریدم زیرشون هم خاک هست در بهترین شرایط هستند

  • مدیر سایت ۲۵ آبان ۱۳۹۷ / ۴:۰۸ ب٫ظ

   سلام از دان مخصوص بلدرچین تخمگذار استفاده میکنید؟ دمای محیطی که توش قرار دارن باید ۲۲ الی ۲۶ درجه سانتی گراد باشه، همچنین مطمئن بشید که بلدرچین هاتون ماده باشند

   • ناشناس ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ / ۷:۴۶ ب٫ظ

    سلام من میخواستم بدونم دادن ذرت آسیاب شده به بلدرچین اشکالی داره

    • مدیر سایت ۲۷ مهر ۱۳۹۹ / ۹:۲۹ ق٫ظ

     سلام در مقیاس خانگی ایرادی نداره ولی در مقیاس صنعتی مشکل ایجاد میکنه

     • امیر ۲۱ دی ۱۳۹۹ / ۱۱:۳۶ ب٫ظ

      سلام میخواستم بدونم میکس دون استاتر از چه دونه ای هست؟

     • مدیر سایت ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ / ۵:۰۳ ب٫ظ

      متاسفانه متوجه منظور شما نشدم

   • ناشناس ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۹:۱۱ ق٫ظ

    سلام خیلی ممنون از سایت خوبتون من در بعضی سایت ها خوندم که برای تخم گزاری بلدرچین از برج پخته و سبوس هم میشه استفاده کرد .
    وبلدرچین را میشه در قفس های کوچیک مثل قفس مرغ عشق نگداری کرد ایا راندمان بالا میره تا این که روی زمین باشن.
    خیلی ممنون اگه کمک کنید 🙏🙏

    • مدیر سایت ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱:۲۶ ب٫ظ

     سلام
     دان مخصوص بلدرچین تخم گذار استفاده شده تا راندمان تخم گذاری افزایش پیدا کند.
     قفس های مخصوص بلدرچین باید نگهداری کرد.

     با احترام.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *